ZPRÁVY

V Lesnici se mohou děti vydat na Pohádkové putování, o týden později čeká divadelníky pohybová dílna

25. května 2014, 16:02, BH
V Lesnici se mohou děti vydat na Pohádkové putování, o týden později čeká divadelníky pohybová dílna Lesnice, Postřelmov - Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví a obec Lesnice zvou na Pohádkové putování 31. května. Na děti čeká od 14 hodin okruh plný překvapení, soutěží, her a pohádkových bytostí. Akce se koná v rámci projektu Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic.

Projekt je zaměřený na rozvoj komunitního života, posílení národního uvědomění a tradic prostřednictvím amatérského divadla. Podpora divadelníků spočítá také v pořízení kostýmů, které připomínají tradiční tuzemské pohádky a pověsti. Proto chceme i tyto kostýmy přiblížit dětem v průběhu hravého odpoledne, které jsme připravili ve spolupráci s obcí Lesnice,“ objasnila Barbora Haušková, koordinátorka projektu.

Ten bude pokračovat pohybovou dílnou, kdy se amatérští herci naučí pracovat se společnou energii, hledat možnosti a hranice vlastního těla. Kromě toho čeká na účastníky také hra s rytmem a pohybem a výuka toho, jak mluvit beze slov. „Tělo je vedle hlasu dalším, zcela rovnocenným a velmi účinným nástrojem každého herce. Bohužel v amatérském divadle je pohyb často opomíjenou a zanedbávanou složkou, často se setkáváme s tím, že se herec neumí pohybovat na jevišti, nebo že jeho pohyby nekorespondují s postavou, kterou ztvárňuje. Využít potenciál vlastního těla a naučit se ho vnímat a pracovat s ním, je náplní pohybového workshopu v Postřelmově,“ uvedla autorka celého projektu Barbora Hubíková z MAS Horní Pomoraví. Dílna je určena stávajícím divadelníkům, ale i šermířům, tanečníkům a dalším nadšencům, kteří by se rádi naučili pohybové techniky. Zájemci se mohou hlásit na emailu hubikova@hornipomoravi.eu do 30. května. Workshop se uskuteční od 6. do 7. června v Kulturním domě v Postřelmově.


Foto: BH

Kostým čerta, rytíře, královny či vodníka vznikají v dílně Mariany Felnerové v Hanušovicích. Amatérští divadelníci z regionu Horního Pomoraví je pak mohou využít i do svých her a pohádek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).