ZPRÁVY

V Lesnici se mohou děti vydat na Pohádkové putování, o týden později čeká divadelníky pohybová dílna

25. května 2014, 16:02, BH
V Lesnici se mohou děti vydat na Pohádkové putování, o týden později čeká divadelníky pohybová dílna Lesnice, Postřelmov - Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví a obec Lesnice zvou na Pohádkové putování 31. května. Na děti čeká od 14 hodin okruh plný překvapení, soutěží, her a pohádkových bytostí. Akce se koná v rámci projektu Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic.

Projekt je zaměřený na rozvoj komunitního života, posílení národního uvědomění a tradic prostřednictvím amatérského divadla. Podpora divadelníků spočítá také v pořízení kostýmů, které připomínají tradiční tuzemské pohádky a pověsti. Proto chceme i tyto kostýmy přiblížit dětem v průběhu hravého odpoledne, které jsme připravili ve spolupráci s obcí Lesnice,“ objasnila Barbora Haušková, koordinátorka projektu.

Ten bude pokračovat pohybovou dílnou, kdy se amatérští herci naučí pracovat se společnou energii, hledat možnosti a hranice vlastního těla. Kromě toho čeká na účastníky také hra s rytmem a pohybem a výuka toho, jak mluvit beze slov. „Tělo je vedle hlasu dalším, zcela rovnocenným a velmi účinným nástrojem každého herce. Bohužel v amatérském divadle je pohyb často opomíjenou a zanedbávanou složkou, často se setkáváme s tím, že se herec neumí pohybovat na jevišti, nebo že jeho pohyby nekorespondují s postavou, kterou ztvárňuje. Využít potenciál vlastního těla a naučit se ho vnímat a pracovat s ním, je náplní pohybového workshopu v Postřelmově,“ uvedla autorka celého projektu Barbora Hubíková z MAS Horní Pomoraví. Dílna je určena stávajícím divadelníkům, ale i šermířům, tanečníkům a dalším nadšencům, kteří by se rádi naučili pohybové techniky. Zájemci se mohou hlásit na emailu hubikova@hornipomoravi.eu do 30. května. Workshop se uskuteční od 6. do 7. června v Kulturním domě v Postřelmově.


Foto: BH

Kostým čerta, rytíře, královny či vodníka vznikají v dílně Mariany Felnerové v Hanušovicích. Amatérští divadelníci z regionu Horního Pomoraví je pak mohou využít i do svých her a pohádek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.