ZPRÁVY

V lesích zmizeli dva důchodci. Jeden se zranil, druhý spal

7. října 2014, 04:00, jak
Okres - Desítky policistů a hasičů pátraly minulý týden po dvou lidech, kteří se ztratili v lesích na Šumpersku. Naštěstí nalezli oba. Zatímco zraněného houbaře poblíž Úsova museli z lesa transportovat na nosítkách, pohřešovaná žena z Libiny se policii přihlásila sama s tím, že si v lese na několik hodin zdřímla.

 "K nahlášení případu pohřešované ženy došlo v úterý 29. září v osm hodin večer. Událost ohlásil její zeť s tím, že seniorka z domu odešla už ve třináct hodin na procházku do lesa,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Terén v okolí Libiny následně začalo pročesávat více než dvacet policistů, zapojili se i rodinní příslušníci a příbuzní. „Žena byla vypátrána po jednadvacáté hodině na cestě pod nádražím v Libině, kdy se již vracela domů. Policistům uvedla, že při procházce usnula,“ dodává Bednařík.

Hasiči se zapotili

Celkem tři jednotky hasičů se ve středu 1. října podílely na záchraně osmdesátiletého muže, který se při houbaření na Úsovsku zranil a nebyl schopen chůze. „Muž ležel v těžko přístupném terénu asi jeden a půl kilometru od nejbližší komunikace. Hasiči ho proto zafixovali do vakuových nosítek a transportovali obtížným terénem až k příjezdové silnici,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Zraněného houbaře si následně převzala přivolaná záchranka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).