ZPRÁVY

V lesích zmizeli dva důchodci. Jeden se zranil, druhý spal

7. října 2014, 04:00, jak
Okres - Desítky policistů a hasičů pátraly minulý týden po dvou lidech, kteří se ztratili v lesích na Šumpersku. Naštěstí nalezli oba. Zatímco zraněného houbaře poblíž Úsova museli z lesa transportovat na nosítkách, pohřešovaná žena z Libiny se policii přihlásila sama s tím, že si v lese na několik hodin zdřímla.

 "K nahlášení případu pohřešované ženy došlo v úterý 29. září v osm hodin večer. Událost ohlásil její zeť s tím, že seniorka z domu odešla už ve třináct hodin na procházku do lesa,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Terén v okolí Libiny následně začalo pročesávat více než dvacet policistů, zapojili se i rodinní příslušníci a příbuzní. „Žena byla vypátrána po jednadvacáté hodině na cestě pod nádražím v Libině, kdy se již vracela domů. Policistům uvedla, že při procházce usnula,“ dodává Bednařík.

Hasiči se zapotili

Celkem tři jednotky hasičů se ve středu 1. října podílely na záchraně osmdesátiletého muže, který se při houbaření na Úsovsku zranil a nebyl schopen chůze. „Muž ležel v těžko přístupném terénu asi jeden a půl kilometru od nejbližší komunikace. Hasiči ho proto zafixovali do vakuových nosítek a transportovali obtížným terénem až k příjezdové silnici,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Zraněného houbaře si následně převzala přivolaná záchranka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).