SPORT

V lázních se odehrává mistrovství světa v šachu handicapovaných hráčů

17. června 2013, 12:55, téma ŠACHY, redakce
Velké Losiny - Na osm desítek hráčů šachu z patnácti zemí světa se sjelo do Termálních lázní Velké Losiny. Utkají se zde o titul mistra světa handicapovaných hráčů v šachu.

Soutěž se probíhá ode dneška 17. června do středy 26. června. Dějištěm mistrovství je sál hotelu Eliška, který se nachází přímo v areálu Termálních lázní Velké Losiny. „Je pro nás čest tak velkou událost hostit. Chceme i do budoucna podporovat handicapované sportovce a podobné akce, jelikož k lidem s postižením máme díky naší lázeňské rehabilitační péči velmi blízko,“ říká Martin Plachý, jednatel Termálních lázní Velké Losiny.

Pořadatelem tohoto turnaje je Mezinárodní asociace tělesně postižených šachistů (IPCA). Pro konání  13. ročníku zvolili organizátoři právě Termální lázně Velké Losiny, které léčí dospělé i děti s onemocněním pohybového aparátu, a proto jsou dostatečně vybaveny poskytnout účastníkům letošního ročníku krásné prostředí a luxusní služby. Šachisté i jejich doprovod budou mít možnost využít termálních bazénů s léčivou sirnou vodou, která je právě ideální prolidi s tělesným postižením a problémy pohybového aparátu.

Akci může navštívit i běžná veřejnost a to po celou dobu konání mistrovství světa. Vstup je volný.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).