KULTURA

V kostele zahrají členové Moravské filharmonie

26. září 2012, 08:55, redakce, mošo
V kostele zahrají členové Moravské filharmonie Zábřeh – Druhý koncert nového hudebního cyklu Bravo Zábřeh obstará vystoupení smyčcového kvarteta Gamavilla Quartet. To je složeno z předních hudebníků Moravské filharmonie Olomouc, jednoho z nejvýznamnějších orchestrů u nás. Soubor v čele s ředitelem filharmonie Vladislavem Kvapilem vystoupí v sobotu 6. října v 18 hodin v zábřežském kostele svaté Barbory.

Kvarteto vzniklo již v roce 1998 a od počátku své činnosti věnuje velkou pozornost interpretaci klasické hudby od období renesance až po romantismus a interpretaci hudby 20. století. Soubor s velkým úspěchem interpretuje také jazzové skladby a zabývá se klasickou tvorbou ovlivněnou jazzem. Významnou součást repertoáru tvoří také aranžmá evergreenů skupiny Beatles a slavných skladeb světově proslulého amerického skladatele George Gershwina v úpravách pro smyčcové kvarteto. „Název komponovaného pořadu Proměny času aneb Bacha na Beatles charakterizuje skutečnost, že se jedná o zajímavou hudební procházku napříč staletími,“ uvedl dramaturg hudebního cyklu Martin Hroch.

Soubor má za sebou řadu úspěšných vystoupení v České republice i v zahraničí. Natáčel pro Českou televizi a pro Český rozhlas. Podílí se také na koncertních turné velkých světových hvězd populární hudby. V roce 1999 účinkoval na koncertech v Německu a Švýcarsku se slavnou houslistkou Vanesou Mae a v roce 2005 na evropském turné hvězdy popmusic Roda Stewarta.

„Návštěvníkům cyklu Bravo Zábřeh nabízíme slevové karty, které jsou k dispozici v infocentru kulturního domu za devadesát korun. Ty budou platit celou koncertní sezónu a jejich držitelé budou moci využívat slevu na jednotlivé koncerty ve výši třicet korun,“ připomněl Hroch. Děti do patnácti let mají vstup zdarma.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.