KULTURA

V kině Retro se bude rýžovat zlato

1. února 2009, 11:56, PhDr. Zdeněk David
V kině Retro se bude rýžovat zlato Zábřeh - Zábřežský festival Welzlování vstoupí do závěrečného dějství další neobvyklou akcí. V neděli 8. února se ve venkovních prostorách kina Retro představí od 15 hodin zlatokop Suky, aby návštěvníkům předvedl techniku rýžování zlata.
S rýžováním má bohaté zkušenosti, zlato hledal v Kalifornii, Oregonu, Coloradu či na Yukonu, v roce 2007 se zúčastnil mistrovství světa v rýžování zlata s tradičními pánvemi v Dawson City. Kromě toho je znalcem historie „zlaté horečky“ a vyznavačem tzv. old style. „Roztrhaný sako, vestička, kalhoty, starej klobouk. Přes rameno vak s pánvemi, na kterých někdy i vařím, a na zádech dřevěná krosna s pytlem nacpaným nejrůznějšíma věcma, to je old style,“ říká svérázný zlatokop.

Odvážlivci z řad malých i velkých se budou moci zapojit také do výuky rýžování. „Jako unikátní suvenýr si odnesou nejen vyrýžované zlatinky, ale i originální certifikát dokládající úspěšné zvládnutí základní zlatokopecké techniky,“ láká na akci Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní. Od půl páté bude program pokračovat v kinosále audiovizuálním pořadem o dobrodružné cestě Miroslava Suka na mistrovství světa v rýžování zlata v Kanadě.
 

Program Welzlování zakončí 14. února přehlídka filmů s cestovatelskou tematikou – Welzlovo filmobile. „Na Filmobile se opět představí nejen renomovaná porota, ale i řada atraktivních filmů na profesionální úrovni,“ zve na poslední akci zábřežského festivalu Zdeněk David.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.2.2014 15:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Mr. DJE
53
136
Trošku offtopic, ale pro výkup zlata doporučuji http://www.vykup-zlata-cena.cz
Reagovat