KULTURA

V kině Retro se bude rýžovat zlato

1. února 2009, 11:56, PhDr. Zdeněk David
V kině Retro se bude rýžovat zlato Zábřeh - Zábřežský festival Welzlování vstoupí do závěrečného dějství další neobvyklou akcí. V neděli 8. února se ve venkovních prostorách kina Retro představí od 15 hodin zlatokop Suky, aby návštěvníkům předvedl techniku rýžování zlata.
S rýžováním má bohaté zkušenosti, zlato hledal v Kalifornii, Oregonu, Coloradu či na Yukonu, v roce 2007 se zúčastnil mistrovství světa v rýžování zlata s tradičními pánvemi v Dawson City. Kromě toho je znalcem historie „zlaté horečky“ a vyznavačem tzv. old style. „Roztrhaný sako, vestička, kalhoty, starej klobouk. Přes rameno vak s pánvemi, na kterých někdy i vařím, a na zádech dřevěná krosna s pytlem nacpaným nejrůznějšíma věcma, to je old style,“ říká svérázný zlatokop.

Odvážlivci z řad malých i velkých se budou moci zapojit také do výuky rýžování. „Jako unikátní suvenýr si odnesou nejen vyrýžované zlatinky, ale i originální certifikát dokládající úspěšné zvládnutí základní zlatokopecké techniky,“ láká na akci Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní. Od půl páté bude program pokračovat v kinosále audiovizuálním pořadem o dobrodružné cestě Miroslava Suka na mistrovství světa v rýžování zlata v Kanadě.
 

Program Welzlování zakončí 14. února přehlídka filmů s cestovatelskou tematikou – Welzlovo filmobile. „Na Filmobile se opět představí nejen renomovaná porota, ale i řada atraktivních filmů na profesionální úrovni,“ zve na poslední akci zábřežského festivalu Zdeněk David.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.2.2014 15:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Mr. DJE
52
123
Trošku offtopic, ale pro výkup zlata doporučuji http://www.vykup-zlata-cena.cz
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).