ZPRÁVY

V Jeseníkách zkolaboval turista, letěl pro něj vrtulník

12. května 2014, 16:59, téma JESENÍKY, jak
Okres - Jednačtyřicetiletého turistu musel ve čtvrtek 8. května transportovat z Jeseníků vrtulník. Muž totiž v údolí Bílé Opavy zkolaboval. Z těžko přístupného terénu jej záchranáři museli vynést vlastními silami, do nemocnice turistu přepravil vrtulník.

 „Muž cítil silnou bolest na hrudi a nebyl schopen dalšího pohybu. Naštěstí si jeho problémů všimli ostatní návštěvníci hor,“ informoval náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Záchranáři do akce vyslali dvojici mužů ze stanice na Ovčárně. Ti muže nalezli v těžko přístupném terénu, odkud jej museli vynést pomocí nosítek. Poskytli mu přitom první pomoc, v lékařském ošetření pak pokračoval lékař záchranářského vrtulníku, který přistál nedaleko místa události.

Turista patrně přecenil síly. „Apeluji na všechny návštěvníky Jeseníků, aby plánovali túry s ohledem na své fyzické schopnosti a zdravotní stav. Všichni by zkrátka měli dodržovat zásady bezpečného chování při pohybu v horském terénu,“ varoval Klimeš.

Letos jde o zatím první takový případ, který se v Jeseníkách odehrál. V průběhu zimní sezony zasahovali záchranáři u několika set úrazů, kvůli neobvykle mírné zimě byl ale počet zásahů mnohem nižší, než v předchozích letech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.