ZPRÁVY

V Jeseníkách zkolaboval turista, letěl pro něj vrtulník

12. května 2014, 16:59, téma JESENÍKY, jak
Okres - Jednačtyřicetiletého turistu musel ve čtvrtek 8. května transportovat z Jeseníků vrtulník. Muž totiž v údolí Bílé Opavy zkolaboval. Z těžko přístupného terénu jej záchranáři museli vynést vlastními silami, do nemocnice turistu přepravil vrtulník.

 „Muž cítil silnou bolest na hrudi a nebyl schopen dalšího pohybu. Naštěstí si jeho problémů všimli ostatní návštěvníci hor,“ informoval náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Záchranáři do akce vyslali dvojici mužů ze stanice na Ovčárně. Ti muže nalezli v těžko přístupném terénu, odkud jej museli vynést pomocí nosítek. Poskytli mu přitom první pomoc, v lékařském ošetření pak pokračoval lékař záchranářského vrtulníku, který přistál nedaleko místa události.

Turista patrně přecenil síly. „Apeluji na všechny návštěvníky Jeseníků, aby plánovali túry s ohledem na své fyzické schopnosti a zdravotní stav. Všichni by zkrátka měli dodržovat zásady bezpečného chování při pohybu v horském terénu,“ varoval Klimeš.

Letos jde o zatím první takový případ, který se v Jeseníkách odehrál. V průběhu zimní sezony zasahovali záchranáři u několika set úrazů, kvůli neobvykle mírné zimě byl ale počet zásahů mnohem nižší, než v předchozích letech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).