SPORT

V Jeseníkách se ještě lyžuje na Pradědu, sezóna prý dobrá nebyla

5. dubna 2011, 22:00, téma ZIMNÍ SPORTY, isa
V Jeseníkách se ještě lyžuje na Pradědu, sezóna prý dobrá nebyla Jeseníky - V Jeseníkách se dá ještě lyžovat na Ovčárně, kde jedou čtyři vleky a sněhu je 80 centimetrů. Sezónu však majitelé skiareálu hodnotí jako podprůměrnou, uvedla provozovatelka Ovčárny Renata Figurová. O víkendu jely vleky na Pradědu ve středisku Ovčárna a na Ramzové. „Sněhu je zatím dost, pokud nebude pršet, mohli bychom jet ještě i za týden,“ řekla Figurová.

Uplynulou sezonu hodnotí vlekaři spíše jako podprůměrnou. „Lyžařů bylo asi o 30 procent méně. Myslím, že je to hlavně tím, že se změnila skladba rekreantů, mladí hledají jinou zábavu než lyžování,“ řekla Figurová.

Očekávání nesplnila ani návštěvnost nového skiareálu v Koutech nad Desnou. „Lyžovat přijelo 80 tisíc lyžařů. Není to málo, ale naše předpoklady byly vyšší,“ uvedl ředitel skiareálu Martin Medřický. Podle něj letošní zima potvrdila, že bez umělého zasněžování není možné lyžařský areál provozovat.
Šestisedačková lanovka v Koutech nad Desnou bude v provozu i v létě. Od května bude možné lanovku využít pro turistiku, cykloturistiku i in-line bruslení. „Nahoře na horní nádrži přečerpávací elektrárny již jsou cyklostezky, budou i nové in-line dráhy,“ doplnil Medřický. Lanovku pak chtějí majitelé využít i pro dopravu lidí na exkurzi do přečerpávací elektrárny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.4.2011 08:34
Titulek: Bez titulku
Autor: pan L.
126
100
Majitelé skiareálů hodnotí sezónu jako podprůměrnou s tím, že jeich předpoklady bylůy vyšší!!! To snad není pravda. Pokud vím, tak napadl sníh už v listopadu a udržel se do února. Nevím, co by kdo ještě chtěl. Je nutné se zamyslet nad tím, že v cizině za stejný prachy a někde i za míň, nabízejí kvalitnější služby než zde. Která rodina s dítětem si může dovolit a to nepočítám náklady na pořízení výbavy, pravidelně v sezóně zaplatit sumy za skipasy, jízdné a pod. Asi to nebude tím, že mladí hledají jinou zábavu. Chápu, že investor očekává návratnost investic, ale myslím, že v dnešní době jsou ceny v areálech již za hranou. Pro případné nesouhlasné komentátory jen dodávám, že nejsem socka.
Reagovat
Datum: 7.4.2011 09:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Tomáš 2
114
119
Hezký den, ona asi sezóna byla skutečně podprůměrná. Nezapomeňte, že sníh sice lehce napadl v listopadu, ale ne na zmrzlý podklad. V prosinci snad ani nesněžilo-i na Štědrý den jsem byl venku jen ve vestě a drobně mrholilo. Pravý zimní mráz byl snad jen 14 dní po Vánocích, jinak to byla mizérie na entou. A to říkám také jako "nesocka" a vášnivý běžkař i sjezdař. A k článku? Nedivím se, že koutečtí čekali více jidí, ale s tím neskutěčně přestřelným jízdným to nemohlo dopadnout jinak. A akce se sbíráním kamení na sjezdovce, akce 2+1 atd. působí velmi neuváženě a je z nich jasné, že prostě neměli lidi, to je celé. Lidé se velmi rozhodují, kde takový ranec peněz utratí a dají na reference známých-já neznám nikoho, kdo v Koutech byl a chválil, skutečně nikdo! A je mi líto, že teď se nahoře na nádrži budou promenádovat lidi, kteří by tam nikdy po svých nebo na kole nikdy nevyjeli-dopadne to tam jako s Pradědem, kam se dnes dostanete bez sebemenší fyzické námahy :-(
Reagovat
Datum: 15.4.2011 13:51
Titulek: Lyžařských areálů přibývá ...
Autor: David
62
Provozovatelé areálů si musí uvědomit že v Jeseníkách za posledních několik let vzniklo dost velkých středisek. To znamená že konkurence a "boj" o návštěvníky docela roste.Pro lyžaře - možná dobře. Ovšem při současných cenách si mnozí raději "zajedou" k našim sousedům (hlavně Rakouska) kde při prakticky stejných cenových relacích určitě najdou větší kvalitu (všeho). A na stejnou úroveň se naši provozovatelé jen tak nedostanou.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).