ZPRAVODAJSTVÍ

V Hrabové se představí regionální značky. Ochutnávkou i zážitkově

19. října 2016, 06:00, BH
V Hrabové se představí regionální značky. Ochutnávkou i zážitkově Hrabová – Výstavu, která představí dvě regionální značky Olomouckého kraje JESENÍKY originální produkt® a HANÁ regionální produkt® chystá obec Hrabová s Místní akční skupinou (MAS) Horní Pomoraví na poslední říjnové dny. Informace a ukázky o místní produkci na území obou značek naleznou návštěvníci v hrabovské sokolovně od 27. do 30. října.
Výstava nese název Křížem krážem krajem Jeseníků a Hané aneb Šikovní lidé v horách a úrodném kraji. Po celou dobu průběhu zdejší expozice budou vystavené ukázky výrobků řemeslníků a informace o regionální výrobě a systému celorepublikového značení pod Asociací regionálních značek. Navíc v sobotu 29. a v neděli 30. října mohou návštěvníci zhlédnout některé způsoby výroby či ochutnat místní produkty. „V sobotu bude prezentace zaměřená více na Jeseníky, v neděli pak na Hanou. Navíc přijede i kovář s dobovým kolotočem, na kterém se před sokolovnou po oba dny mohou vyřádit děti i dospělí,“ láká do Hrabové Hana Olejníková z MAS Horní Pomoraví. 


V rámci víkendové prezentace se mohou návštěvníci těšit na keramiku, textilní výrobky, levandulové produkty, neobvyklé Drsné jesenické šperky, bronzové šperky, ukázku zpracování vlny, kovářské řemeslo, na ochutnávku i ukázku výroby Slaných lázeňských oplatků nebo na ochutnávku produktů z česneku. „Jako bonus navíc si v rámci prezentace nejen výroby, ale i zážitků mohou lidé načerpat vlastní ruční papír, který přiveze Ruční papírna Velké Losiny. Ta je držitelem značky jak pro výrobek, tak i pro zážitek,“ uvedla Olejníková. Výstava bude otevřená po celou dobu konání od 10 do 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).