ZPRAVODAJSTVÍ

V Hrabové se představí regionální značky. Ochutnávkou i zážitkově

19. října 2016, 06:00, BH
V Hrabové se představí regionální značky. Ochutnávkou i zážitkově Hrabová – Výstavu, která představí dvě regionální značky Olomouckého kraje JESENÍKY originální produkt® a HANÁ regionální produkt® chystá obec Hrabová s Místní akční skupinou (MAS) Horní Pomoraví na poslední říjnové dny. Informace a ukázky o místní produkci na území obou značek naleznou návštěvníci v hrabovské sokolovně od 27. do 30. října.
Výstava nese název Křížem krážem krajem Jeseníků a Hané aneb Šikovní lidé v horách a úrodném kraji. Po celou dobu průběhu zdejší expozice budou vystavené ukázky výrobků řemeslníků a informace o regionální výrobě a systému celorepublikového značení pod Asociací regionálních značek. Navíc v sobotu 29. a v neděli 30. října mohou návštěvníci zhlédnout některé způsoby výroby či ochutnat místní produkty. „V sobotu bude prezentace zaměřená více na Jeseníky, v neděli pak na Hanou. Navíc přijede i kovář s dobovým kolotočem, na kterém se před sokolovnou po oba dny mohou vyřádit děti i dospělí,“ láká do Hrabové Hana Olejníková z MAS Horní Pomoraví. 


V rámci víkendové prezentace se mohou návštěvníci těšit na keramiku, textilní výrobky, levandulové produkty, neobvyklé Drsné jesenické šperky, bronzové šperky, ukázku zpracování vlny, kovářské řemeslo, na ochutnávku i ukázku výroby Slaných lázeňských oplatků nebo na ochutnávku produktů z česneku. „Jako bonus navíc si v rámci prezentace nejen výroby, ale i zážitků mohou lidé načerpat vlastní ruční papír, který přiveze Ruční papírna Velké Losiny. Ta je držitelem značky jak pro výrobek, tak i pro zážitek,“ uvedla Olejníková. Výstava bude otevřená po celou dobu konání od 10 do 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.