ZPRÁVY

Vzniká zážitková stezka pro seniory a jejich vnoučata

29. dubna 2013, 09:13, BH
Dolní Bušínov – V plném proudu jsou přípravy na vybudování nové turistické atrakce v Dolním Bušínově na Zábřežsku. V areálu Rekreačního střediska Bozeňov vyroste zážitková stezka, která na deseti stanovištích nabídne návštěvníkům venkovní společenské hry společně se speciálními posilovacími stroji. Dokončena bude v průběhu těchto prázdnin.
Atrakce je určena všem věkovým kategoriím. Původním záměrem autorů bylo zlepšit mezigenerační vztahy v rodině. „Stezka nabídne jak pohyb, tak hry a zábavu. Vnoučata budou své babičky a dědečky motivovat k protáhnutí se ve venkovní posilovně, senioři zase vysvětlí svým potomkům tradiční české hry jako jsou šachy nebo Člověče, nezlob se, které si společně zahrají jako figurky přímo na herním plánu. Cílem je odlákat obě generace od televizních obrazovek a monitorů počítačů a nabídnout jim společný zážitek v přírodě," uvedl Michal Kubica z občanského sdružení Centrum volného času Bozeňov, které na projekt získalo dotaci z Programu rozvoje venkova.

„Inspirací k vybudování stezky byla návštěva Polska, kde jsem se s těmito speciálními posilovacími stroji poprvé setkal, a to hned v několika městech. A když jsem viděl, jak si polští senioři cvičení užívají, hned jsem dostal nápad něco podobného vybudovat také u nás," vysvětlil Kubica. Stroje jsou vhodné pro všechny věkové kategorie díky tomu, že na nich lidé pomocí různých mechanismů posilují vlastní vahou.

Stezka, která kopíruje modrou turistickou trasu, bude začínat v lanovém centru Adrenalin parku Bozeňov a končit na dva kilometry vzdálené horní bozeňovské přehradě. Celkem bude mít deset zastavení, pět posilovacích strojů a stejný počet společenských her. Na každém stanovišti najdou návštěvníci potřebné informace, historii a pravidla her a návody na základní cviky u posilovacích strojů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.