SPORT

V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal

15. května 2019, 19:00, téma VOLEJBAL, Petr Fišer
V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal Dolní Studénky – Je to docela rarita. I když Dolní Studénky ani zdaleka nepatří v šumperském okresu mezi malé a bezvýznamné obce, nemají travnaté hřiště, natož fotbalový tým hrající mistrovské soutěže. V žádném případě to ale neznamená, že by byly sportovně mrtvé. Největší oblibě se kromě hasičských závodů těší populární volejbal.

Nesmrtelný Turnaj Osvobození toho byl potvrzujícím důkazem. Muži si to v příjemném prostředí a za pohodové atmosféry rozdali o cenné vavříny už po osmatřicáté a ve studeném počasí poskládali deset mančaftů. O čtyři roky mladší klání ženských výběrů se týkalo dvanácti družstev. Do obou kategorií se zapojili odbíjenkáři a hráčky z celé republiky a v případě nejlepších celků servírovali publiku hodnotnou volejbalovou podívanou.

Letošní pokračování bylo výjimečné ve skutečnosti, že se kompletně celé odehrálo na nově zrekonstruovaných kurtech. Financování nákladného projektu zajistila nejen obec, ale i Olomoucký kraj a oddílové seskupení TJ Sokol. Celková částka přesáhla čtyři milióny korun.

Pořádající jednota má více než 200 členů. Stará se o provoz areálu v Dolních Studénkách a o turistickou chatu ve Velkém Vrbně. V plánu má i rekonstrukci přilehlé sokolovny.

Dolnostudénské dění oživí v posledním květnovém víkendu Sokolské posezení se sportovním a dětským dnem. O necelý měsíc později dojde na další ročník mezinárodního festivalu Hudba bez hranic. Sedmého září se znovu dočkají i příznivci odbíjené, jimž bude věnován atraktivní turnaj smíšených družstev.

TURNAJ OSVOBOZENÍ 2019

MUŽI: 1. Rododendron, 2. Hulho, 3. Lasturové sbíječky, 4. Dolní Studénky.
ŽENY: 1. Nejkulaťoulinkatější, 2. Nechci o tom mluvit, 3. Sametové podvozky, 4. Pupíčci.


Foto: Petr Fišer
Areál ve Studénkách prošel čtyřmiliónovou rekonstrukcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.