SPORT

V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal

15. května 2019, 19:00, téma VOLEJBAL, Petr Fišer
V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal Dolní Studénky – Je to docela rarita. I když Dolní Studénky ani zdaleka nepatří v šumperském okresu mezi malé a bezvýznamné obce, nemají travnaté hřiště, natož fotbalový tým hrající mistrovské soutěže. V žádném případě to ale neznamená, že by byly sportovně mrtvé. Největší oblibě se kromě hasičských závodů těší populární volejbal.

Nesmrtelný Turnaj Osvobození toho byl potvrzujícím důkazem. Muži si to v příjemném prostředí a za pohodové atmosféry rozdali o cenné vavříny už po osmatřicáté a ve studeném počasí poskládali deset mančaftů. O čtyři roky mladší klání ženských výběrů se týkalo dvanácti družstev. Do obou kategorií se zapojili odbíjenkáři a hráčky z celé republiky a v případě nejlepších celků servírovali publiku hodnotnou volejbalovou podívanou.

Letošní pokračování bylo výjimečné ve skutečnosti, že se kompletně celé odehrálo na nově zrekonstruovaných kurtech. Financování nákladného projektu zajistila nejen obec, ale i Olomoucký kraj a oddílové seskupení TJ Sokol. Celková částka přesáhla čtyři milióny korun.

Pořádající jednota má více než 200 členů. Stará se o provoz areálu v Dolních Studénkách a o turistickou chatu ve Velkém Vrbně. V plánu má i rekonstrukci přilehlé sokolovny.

Dolnostudénské dění oživí v posledním květnovém víkendu Sokolské posezení se sportovním a dětským dnem. O necelý měsíc později dojde na další ročník mezinárodního festivalu Hudba bez hranic. Sedmého září se znovu dočkají i příznivci odbíjené, jimž bude věnován atraktivní turnaj smíšených družstev.

TURNAJ OSVOBOZENÍ 2019

MUŽI: 1. Rododendron, 2. Hulho, 3. Lasturové sbíječky, 4. Dolní Studénky.
ŽENY: 1. Nejkulaťoulinkatější, 2. Nechci o tom mluvit, 3. Sametové podvozky, 4. Pupíčci.


Foto: Petr Fišer
Areál ve Studénkách prošel čtyřmiliónovou rekonstrukcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.