SPORT

V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal

15. května 2019, 19:00, téma VOLEJBAL, Petr Fišer
V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal Dolní Studénky – Je to docela rarita. I když Dolní Studénky ani zdaleka nepatří v šumperském okresu mezi malé a bezvýznamné obce, nemají travnaté hřiště, natož fotbalový tým hrající mistrovské soutěže. V žádném případě to ale neznamená, že by byly sportovně mrtvé. Největší oblibě se kromě hasičských závodů těší populární volejbal.

Nesmrtelný Turnaj Osvobození toho byl potvrzujícím důkazem. Muži si to v příjemném prostředí a za pohodové atmosféry rozdali o cenné vavříny už po osmatřicáté a ve studeném počasí poskládali deset mančaftů. O čtyři roky mladší klání ženských výběrů se týkalo dvanácti družstev. Do obou kategorií se zapojili odbíjenkáři a hráčky z celé republiky a v případě nejlepších celků servírovali publiku hodnotnou volejbalovou podívanou.

Letošní pokračování bylo výjimečné ve skutečnosti, že se kompletně celé odehrálo na nově zrekonstruovaných kurtech. Financování nákladného projektu zajistila nejen obec, ale i Olomoucký kraj a oddílové seskupení TJ Sokol. Celková částka přesáhla čtyři milióny korun.

Pořádající jednota má více než 200 členů. Stará se o provoz areálu v Dolních Studénkách a o turistickou chatu ve Velkém Vrbně. V plánu má i rekonstrukci přilehlé sokolovny.

Dolnostudénské dění oživí v posledním květnovém víkendu Sokolské posezení se sportovním a dětským dnem. O necelý měsíc později dojde na další ročník mezinárodního festivalu Hudba bez hranic. Sedmého září se znovu dočkají i příznivci odbíjené, jimž bude věnován atraktivní turnaj smíšených družstev.

TURNAJ OSVOBOZENÍ 2019

MUŽI: 1. Rododendron, 2. Hulho, 3. Lasturové sbíječky, 4. Dolní Studénky.
ŽENY: 1. Nejkulaťoulinkatější, 2. Nechci o tom mluvit, 3. Sametové podvozky, 4. Pupíčci.


Foto: Petr Fišer
Areál ve Studénkách prošel čtyřmiliónovou rekonstrukcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.