ZPRÁVY

V centru Zábřeha vyroste nový kruhový objezd

7. ledna 2014, 04:00, téma ZÁBŘEH, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Už tento rok se může ulehčit řidičům, kteří v Zábřehu projíždí nepřehlednou křižovatkou ulic Postřelmovská a ČSA. Olomoucký kraj tam ve spolupráci se zábřežskou radnicí plánuje postavit kruhový objezd.

„Celkové náklady na vybudování kruháče jsou pětadvacet milionů korun s tím, že město se na projektu bude podílet jedním milionem. Hlavní část stavebních prací bude ležet na kraji, my obstaráme práce okolo křižovatky,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Pokud nedojde k neočekávaným komplikacím, začne kraj se stavbou rondelu letos na jaře. Stavební dokumentace je již připravena a peníze na projekt má hlavní investor i kraj zajištěny. „Jestli se jim to podaří udělat, bude to jedině dobře. Každý ráno a hlavně odpoledne je to tady na infarkt,“ naráží na vytíženost křižovatky třiapadesátiletý Radek Šmíd ze Zábřeha.

Na dlouhé roky poslední

Nepřehledná křižovatka před kulturním domem není jediná, která si přestavbu na kruháč zaslouží. Podobně rizikových míst je v Zábřehu hned několik a radnice o nich dobře ví. Potíž je v tom, že na změnu si budou muset řidiči počkat. „Rondel plánujeme například na silnici směřující ze Zábřehu na Kosov nebo na vozovce I/44 u Hopru. Bohužel, všechny tyto akce jsou značně komplikované i časově náročné, takže v nejbližších letech s nimi zatím nepočítáme,“ dodává John.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.