ZPRAVODAJSTVÍ

V centru města číhá smrt

7. května 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh – Dopravní situace v centru Zábřeha začíná být kritická. Svědčí o tom fakt, že minulý týden tam pod koly vozu zahynula starší žena, přičemž srážky s chodci nejsou v ulici Československé armády ničím výjimečným. Příští rok chce navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřít železniční nadjezd a doprava v ulicích města tak ještě zhoustne. Stavba obchvatu přitom začne nejdříve za pět let.

 „Chodkyně utrpěla zranění neslučitelná se životem. K nehodě došlo v ulici Československé armády zhruba o tři čtvrtě na deset dopoledne,“ informovala o zatím posledním tragickém případu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Smrtelná bouračka se odehrála v pondělí 29. dubna. Náklaďák srazil seniorku poblíž „kulturáku“. Okolnosti nehody a míru jejího zavinění kriminalisté stále vyšetřují.
Na obchvat si musí počkat

Tragická událost vyvolala mezi obyvateli Zábřeha rozhořčené diskuze o plánovaném obchvatu. Jeho realizace je totiž stále v nedohlednu, přitom centrum města nadměrnou dopravou trpí.

„Nejvíc aut tudy projede dopoledne a pak kolem páté hodiny, kdy lidi jezdí z práce. Člověka tady auto srazí každý rok,“ upozornil Josef Tománek, který v ulici Československé armády bydlí.

Podle aktuálních informací ŘSD nezačne stavba obchvatu Zábřeha dříve než v roce 2024, spíše ale později. Vyjít má zhruba na dvě miliardy korun, přičemž uvedení do provozu ŘSD očekává po roce 2026. Silnice má navazovat na obchvat Postřelmova a Bludova, jehož realizace se aktuálně připravuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.5.2019 09:54
Titulek: Stačí závory
Autor: M
18
Ono stačí, když se spustí závory u Lídlu a hned je kolona až po kruhový objezd u kulturáku, to je potom něco!
Reagovat
Datum: 7.5.2019 14:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
16
Dopravní situace v Zábřehu je příšerná. Místním to asi tolik nevadí, ale projet někdy Zábřeh je o nervy.
Reagovat
Datum: 7.5.2019 16:15
Titulek: Co má plánovaný obchvat společného s provozem uvnitř města?
Autor: Jarda
18
Nechápu, v čem by měl situaci zlepšit rychlostní obchvat města. Vždyť už nyní město ve směru Šumperk-Mohelnice obchvat má, kdo nepotřebuje zajet do města, jede na této trase tama. Nejvíc situaci zhoršuje železniční přejezd na ulici ČSA, kde jsou závory víc dole jak nahoře a ve městě se neustále kvůli tomu tvoří dlouhé kolony.
Reagovat
Datum: 7.5.2019 17:50
Titulek: Zodpovědnost za bouračky nese
Autor: Koniáš
30
dlouhodobě vládnoucí KDU-ČSL, František John, starosta od roku 2010. Zkušenost s lidovci a plastovými kanalizačními trubkami za 1,6 miliardy vám nestačila, milí voliči?
A že tihle zloději a vlastizrádci jezdí do Německa na schůze landsmančaftu?
Že lidovci okradli českým národ o státní majetky a nyní se snaží vyhubit všechny Evropany masovou migrací muslimů a Afričanů? V Bruselu vládne lidovec Jean-Claude Juncker a evropští lidovci (European People's Party EPP) mají většinu europoslanců v Evropském parlamentu, tedy do voleb 24. a 25. května 2019.
Hlavně volte v sobotu!
Reagovat
Datum: 9.5.2019 15:00
Titulek: Re: Zodpovědnost za bouračky nese
Autor: jan
20
Proč pamatova-děje se to stála a mi s tím nic nenaděláme!
Reagovat
Datum: 9.5.2019 15:22
Titulek: Re: Zodpovědnost za bouračky nese
Autor: Petr
11
Vy musíte být hodně zakomplexovaný pán.
Reagovat
Datum: 12.5.2019 22:14
Titulek: Re: Zodpovědnost za bouračky nese
Autor: Johánek Pomucký Welcl
Na zastupitelstvu říkali, že lidovecký minisrantč John je lhář a bezcharakterní falešník a že si tak akorát za erární peníze populisticky honí triko


Reagovat
Datum: 8.5.2019 21:15
Titulek: Při sražení chodce zejména v obci
Autor: Jarda
11
půjdou policajti a soudy na prvním místě po řidiči, který by na to měl pamatovat.
Reagovat
Datum: 9.5.2019 08:07
Titulek: Re: Při sražení chodce zejména v obci
Autor: Jenda Benda
31
Bohužel tomu chodci je to už většinou jedno.
Reagovat
Datum: 9.5.2019 09:40
Titulek: Kruháč
Autor: VAd
14
Ten kruháč u kulturáku je malý. Je to spíš taková prosmykávací křižovatka. Pro řidiče je průjezd docela nepříjemný a tak chodce přehlédnou snadno.
Reagovat
Datum: 14.5.2019 10:31
Titulek: Re: Kruháč
Autor: Moris
26
ale ta nehoda se stala 100m před kruháčem, kdy dotyčná 90-letá přecházela mimo přechod (cca 30m od nejbližšího u kulturáku) a řidič náklaďáku (PPL) vyjížděl od Beami na centrum a srazil ji pravou stranou. Pokud mu tam vešla současně s odbočením, tak ji na pravé straně prostě nemohl vidět, nehledě k tomu, že v silnici neměla co dělat. Fotky např. https://sumpersky.denik.cz/nehody/nakladak-srazil-v-zabrehu-chodce-ten-na-miste-zemrel-20190429.html
Pak se objeví od investigativních pisálků články ve stylu "v centru Zábřeha číhá smrt". Neskutečné. Chce se mi z nich už blejt.
Doprava v Zábřeze je katastrofa, ale toto byla chyba dotyčné seniorky, bohužel s daní nejvyšší. Kdo je řidič, tak ví jak se většina chodců chová ... pořád ve střehu a stejně je to málo.
Reagovat
Datum: 9.5.2019 10:21
Titulek: doprava
Autor: Občan N
15
Zkuste si na již zmíněný realizovaný obchvat Zábřeha najet v dopravní špičce ze směru od nádraží a odbočte na Šumperk tedy doleva. Bez šance. K tomu jak rychle ŘSD realizuje nové stavby jen připomenu, že stavba obchvatu Bludova měla začít v roce 2017 a v roce 2019 se mělo jezdit. Budeme rádi, když se začne stavět do roku 2021 ale já to vidím reálně na rok 2021-2024, protože stále ještě probíhá výkup pozemků.
Mimochodem tu paní prý přejel kamioňák který ji neměl šanci zahlédnout... cvrdlikali to špačci.
Reagovat
Datum: 10.5.2019 12:58
Titulek: Kombinace faktorů
Autor: Občan
Dopravní problémy v Zábřehu jsou způsobeny kombinací několika faktorů:
1. Město není nafukovací, aby pojmulo stále rostoucí množství aut vyplývající z pohodlnosti jejich uživatelů.
2. Nepozornost řidičů. Částečným řešením je vytvoření zóny rychlosti 30 km/h od El Pasa po Billu, Masarykovo náměstí, ulici na Valové, Albert na Bezručově a zastávka OÚNZ.
3. Nutnost vytvořit "záchytné" parkoviště s velkou kapacitou blízko centra města - plocha u stadionu je jako dělaná pro podzemní a nadzemní parkoviště kombinované s autobusovým nádražím místo Valové.
3. Jsou místa, kam rozhodně patří zákaz odbočení vlevo - to je např. ten výjezd z Beami, kde se stal ten nedávný smrťák.

4. Další opatření.
Reagovat
Datum: 12.5.2019 01:54
Titulek: Pozvěte na to Číňany
Autor: Namol
a budete mít hotovo vše za týden-od projekttu i s realizací.
Reagovat
Datum: 13.5.2019 15:57
Titulek: Re: Pozvěte na to Číňany
Autor: Jenda Benda
29
V Polsku už to zkusili. Pozvali Číňany na stavbu dálnic a zůstaly jim jen šikmé oči pro pláč.
Reagovat
Datum: 13.5.2019 19:51
Titulek: Re: Pozvěte na to Číňany
Autor: Moris
18
A byl jste někdy v Polsku? Kromě mediálních vyšplechtů v TV byste zjistil, že toho umí daleko víc v pozitivním než namachrovaný český národ. A to včetně silnic, výrazně levnějších potravin, PHM, atd... komu pak ty dezinformace tady asi slouží? Tupé stádo voličů a opakovačů mouder z TV ....
Reagovat
Datum: 14.5.2019 08:11
Titulek: Re: Pozvěte na to Číňany
Autor: Jenda Benda
20
Dokážete pochopit psaný text?! Vyjadřoval jsem se pouze k tomu, jak Číňané v Polsku "stavěli" dálnice (viz https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2086733/jak-cinane-staveli-dalnici-v-polsku.html). Nepodsouvejte mi něco, co jsem nenapsal.
PS: V Polsku bývám poměrně často. Ne na tržnici, ale pracovně.
Reagovat