ZPRAVODAJSTVÍ

V části Jeseníků se už kácet nebude. Ministerstvo zrušilo těžařům výjimku

13. února 2020, 10:30, jak
Okres – Dřevorubci v Jeseníkách nově nebudou moci kácet dřevo v lokalitách Hučivé Desné a Červené Hory, kde podle původního názoru Správy CHKO Jeseníky mohli porážet kůrovcem napadené stromy.

 „Jedná se o jedno z největších území s divokou přírodou v Česku. Má strategický význam pro výskyt vzácných druhů živočichů,“ uvedl Ondřej Bačík ze společnosti Přátelé Jeseníků.
Právě tento spolek společně s organizací Duha napadl rozhodnutí Správy CHKO, která lesníkům kácení povolila. Těžba měla probíhat v lokalitách Hučivé Desné nebo Vřesové studánky.

Podle některých odborníků mají lesy schopnost se samy bez zásahů člověka obnovovat. Lesníci a těžební společnosti naopak preferují preventivní těžbu, která podle jejich mínění dokáže šíření kůrovce omezit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.