ZPRAVODAJSTVÍ

V části Jeseníků se už kácet nebude. Ministerstvo zrušilo těžařům výjimku

13. února 2020, 10:30, jak
Okres – Dřevorubci v Jeseníkách nově nebudou moci kácet dřevo v lokalitách Hučivé Desné a Červené Hory, kde podle původního názoru Správy CHKO Jeseníky mohli porážet kůrovcem napadené stromy.

 „Jedná se o jedno z největších území s divokou přírodou v Česku. Má strategický význam pro výskyt vzácných druhů živočichů,“ uvedl Ondřej Bačík ze společnosti Přátelé Jeseníků.
Právě tento spolek společně s organizací Duha napadl rozhodnutí Správy CHKO, která lesníkům kácení povolila. Těžba měla probíhat v lokalitách Hučivé Desné nebo Vřesové studánky.

Podle některých odborníků mají lesy schopnost se samy bez zásahů člověka obnovovat. Lesníci a těžební společnosti naopak preferují preventivní těžbu, která podle jejich mínění dokáže šíření kůrovce omezit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.