ZPRÁVY

V opuštěném podniku spadla střecha, psovodi hledali mrtvé bezdomovceAKTUALIZOVÁNO

3. června 2014, 06:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Dvě stě metrů čtverečních střechy se ve čtvrtek 29. května zřítilo v bývalém areálu podniku Hedva v Zábřeze. Na místo kromě záchranky vyjeli i psovodi, aby se pod ruinami pokusili najít zasypané osoby. Jak se naštěstí ukázalo, pod sutinami nikdo nebyl. Osud nebezpečného objektu teď visí na vlásku.

„Na místo dorazila speciální jednotka kynologů ze záchranného útvaru v Hlučíně. Kromě nich na místě asistovala i profesionální jednotka hasičů ze Šumperka a také profíci i dobrovolný sbor ze Zábřeha,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. K zemi se zřítila část střešní kovové konstrukce, s sebou strhla i trosky opěrných zdí. Škoda zatím nebyla vyčíslena, příčinou nehody je s největší pravděpodobností zanedbaný stav konstrukce.

Radnice: Chceme to zbourat!

Popisovaný incident byl poslední kapkou, kterou patrně přetekl pohár trpělivosti zábřežské radnice. Ta teď požaduje, aby byl celý objekt stržen k zemi. „Je to opravdu nebezpečné místo. Schází se tam místní nepřizpůsobiví, areál však láká i děti. Konečné slovo bude mít statik,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Areál podniku patří firmě Hedva a. s. z Moravské Třebové.

Foto: HZS OL
Opuštěný areál bývalé Hedvy v Zábřeze je životu nebezpečným místem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.5.2014 20:01
Titulek: spadla střecha.
Autor: bývalý zaměstnanec.
82
180
Jestli náhodou někteří naši spoluobčané neodlehčují tu konstrukci zevnitř.V tom článku chybí jakékoliv vysvětlení.Metr sněhu poslední dobou nenapadl.
Reagovat