ZPRÁVY

V opuštěném podniku spadla střecha, psovodi hledali mrtvé bezdomovceAKTUALIZOVÁNO

3. června 2014, 06:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Dvě stě metrů čtverečních střechy se ve čtvrtek 29. května zřítilo v bývalém areálu podniku Hedva v Zábřeze. Na místo kromě záchranky vyjeli i psovodi, aby se pod ruinami pokusili najít zasypané osoby. Jak se naštěstí ukázalo, pod sutinami nikdo nebyl. Osud nebezpečného objektu teď visí na vlásku.

„Na místo dorazila speciální jednotka kynologů ze záchranného útvaru v Hlučíně. Kromě nich na místě asistovala i profesionální jednotka hasičů ze Šumperka a také profíci i dobrovolný sbor ze Zábřeha,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. K zemi se zřítila část střešní kovové konstrukce, s sebou strhla i trosky opěrných zdí. Škoda zatím nebyla vyčíslena, příčinou nehody je s největší pravděpodobností zanedbaný stav konstrukce.

Radnice: Chceme to zbourat!

Popisovaný incident byl poslední kapkou, kterou patrně přetekl pohár trpělivosti zábřežské radnice. Ta teď požaduje, aby byl celý objekt stržen k zemi. „Je to opravdu nebezpečné místo. Schází se tam místní nepřizpůsobiví, areál však láká i děti. Konečné slovo bude mít statik,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Areál podniku patří firmě Hedva a. s. z Moravské Třebové.

Foto: HZS OL
Opuštěný areál bývalé Hedvy v Zábřeze je životu nebezpečným místem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.5.2014 20:01
Titulek: spadla střecha.
Autor: bývalý zaměstnanec.
51
Jestli náhodou někteří naši spoluobčané neodlehčují tu konstrukci zevnitř.V tom článku chybí jakékoliv vysvětlení.Metr sněhu poslední dobou nenapadl.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).