ZPRÁVY

V Brníčku na ovčí farmě může vzniknout lesní školka

2. září 2014, 15:00, Hana Písková
V Brníčku na ovčí farmě může vzniknout lesní školka Brníčko - Možnost zřízení lesní školky na ovčí farmě v Brníčku zvažuje maminka dvou dětí Soňa Hrdličková. V současnosti využívají péče učitelky Hany Valové pouze její vlastní děti. Obě ženy vyzývají rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti trávily předškolní věk v domácím prostředí a co nejvíce v přírodě, aby se k nim připojili.

 „Bydlíme přímo na farmě a pro školku jsme vyčlenili jednu místnost, která je pro malou skupinu dětí naprosto dostačující. Zatím slouží mým dětem, ale věřím, že se najdou další rodiče, kteří budou chtít dětem dopřát netradiční školku, kde jsou děti co nejvíce na čerstvém vzduchu a mohou se věnovat aktivitám, které v klasické školce nejsou běžné,“ říká Soňa Hrdličková.

Pro budoucí školku získala učitelku Hanu Valovou z Olomouce. „Je to pro mě krásná výzva. Do školky zveme především tříleté děti, které se v menší skupině budou lépe sžívat s dalšími vrstevníky. Po malých krůčcích se společně začneme poznávat a budeme se věnovat zajímavým aktivitám,“ říká Valová.

Podle ní nemusí mít školka v Brníčku nutně statut lesní školky, bude záležet jaké děti a rodiče se v tomto nevšedním projektu sejdou. „Především to bude školka rodinná. Velkou výhodu vidím v tom, že se můžeme pohybovat na farmě a děti tu budou mít možnost vidět nejen hezkou přírodu, domácí zvířata, ale především lidskou práci a její výsledky, což dětem v městech často chybí,“ dodává učitelka.

Odborníci z řad pedagogů i lékařů poukazují i na lepší zdravotní kondici, kterou děti v podobných typech mateřských škol mají. Pobyt v přírodě prospívá jejich imunitnímu systému a děti jsou otužilejší a více odolnější vůči běžným dětským chorobám.

Rodiče, kteří by měli o školku na farmě v Brníčku pro své děti zájem, se pro bližší informace mohou obrátit na adresu SonicHrdlicka@seznam.cz.


Foto: red

Školka na farmě nabízí dětem co nejvíce času stráveného v přírodě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.9.2014 15:54
Titulek: Bez titulku
Autor: katka
305
224
Myšlenka krásná,ale muselo by to být krásné a čisté prostředí a to bohužel opravdu není,myslím, že přes hygienu není šance, takže asi utopie
Reagovat