ZPRAVODAJSTVÍ

V Mohelnici hořel panelák. Ven musely desítky lidí

8. ledna 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Zřejmě jiný průběh soboty měli v plánu lidé obývající jeden z panelových domů v ulici Na Příkopech v Mohelnici. Od rozjedené večere a rozkoukaných televizních zpráv je vyhnal požár, který propukl ve sklepě domu.

 „Z preventivních důvodů jsme evakuovali třiatřicet osob. Hustý dým, který se ze sklepa šířil, odvětrávali hasiči přirozenou cestou a také použitím výkonné přetlakové ventilace,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Na místě zasahovaly požární jednotky z Mohelnice, Loštic, Zábřeha a Lukavic. Ke zranění osob při události nedošlo. „Požár vznikl v jedné ze sklepních kójí. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme,“ dodala Hacsiková. Policie začala případ vyšetřovat kvůli spáchání trestného činu obecné ohrožení.
Obyvatelé bytů se mohli zpět domů vrátit zhruba po hodině a půl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.