ZPRAVODAJSTVÍ

V Mohelnici hořel panelák. Ven musely desítky lidí

8. ledna 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Zřejmě jiný průběh soboty měli v plánu lidé obývající jeden z panelových domů v ulici Na Příkopech v Mohelnici. Od rozjedené večere a rozkoukaných televizních zpráv je vyhnal požár, který propukl ve sklepě domu.

 „Z preventivních důvodů jsme evakuovali třiatřicet osob. Hustý dým, který se ze sklepa šířil, odvětrávali hasiči přirozenou cestou a také použitím výkonné přetlakové ventilace,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Na místě zasahovaly požární jednotky z Mohelnice, Loštic, Zábřeha a Lukavic. Ke zranění osob při události nedošlo. „Požár vznikl v jedné ze sklepních kójí. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme,“ dodala Hacsiková. Policie začala případ vyšetřovat kvůli spáchání trestného činu obecné ohrožení.
Obyvatelé bytů se mohli zpět domů vrátit zhruba po hodině a půl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.