ZPRAVODAJSTVÍ

V centru města snad konečně půjde zaparkovat

12. září 2017, 07:30, Jaroslav Kropáč
V centru města snad konečně půjde zaparkovat Šumperk - Z areálu bývalé šumperské textilky Hedva v Žerotínově ulici už zbyla jenom suť. Komplex starých budov je minulostí. Lidé teď řeší, co bude s prostorným pozemkem dál. Město má plán a není špatný. Potěší zejména řidiče. Podmínkou je, aby radnice parcelu odkoupila. Problém ale je, že cena není zrovna lidová.

 „Jako nejlepší využití se nám jeví vybudovat na uvolněném místě parkoviště. O část plochy mají zájem Lesy ČR, které tam chtějí postavit krajské ředitelství. Zbytek prostoru by mohl připadnout soukromé firmě, která už dnes v sousedství funguje,“ odhalil záměr města jeho místostarosta Tomáš Spurný.
Cena celého pozemku je zhruba dvanáct miliónů korun, a to včetně demolice bývalé textilky. „S nedostatkem parkovacích míst máme velký problém. I když je cena parcely vysoká, pořád je to mnohem levnější, než jinde ve městě stavět parkovací dům,“ dodává Spurný.

Záleží na zastupitelstvu

Plánované parkoviště má pojmout až sto padesát vozidel. O pozemek projevilo zájem i několik soukromých firem, které by zde rády postavily luxusní byty nebo další supermarket. Současný majitel parcely ale podle informací naší redakce preferuje právě prodej radnici.
O tom, jestli město areál po bývalé textilce koupí a jak s ním dál naloží, musí rozhodnout zastupitelé. Jejich jednání proběhne už tento čtvrtek 14. září.


Foto: jak

O lukrativní pozemek poblíž centra města, kde stála bývalá textilka, má zájem radnice i některé soukromé firmy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2017 22:47
Titulek: A kdy začne nějaká bytová výstavba ?
Autor: Bez jaký soutěže ?
227
Megalomani skupujou za městský prachy pak dohoděj kšefty svým kamarádíčkům. Co udělat parkoviště i jinde Za hokejkou na Lidický a jiných místech kde maj lidi problém s parkováním. I jinde potřebujou lidi parkovat.
Reagovat
Datum: 14.9.2017 14:23
Titulek: Re: A kdy začne nějaká bytová výstavba ?
Autor: X
254
A ještě odkdy je za lidlem centrum města ? nejvíc bych se nasmál kdyby tam prskly ještě automat na placení. Když potřebuje knihovna parkoviště tak ať Aleš prodá zpět městu část placu naproti. Nebo předělaj to odporný náměstí před gymplem.
Reagovat
Datum: 14.9.2017 11:34
Titulek: Asfalt
Autor: samuel
220
Lidi jsou líní, parkovat stejně budou blíž k centru nebo rovnou u Lidlu, kde je asfaltu docela dost. Navrhnout místo k relaxaci by asi bylo vhodnější, samozřejmě nic průměrnýho nebo nepromyšleného, jako některé revitalizace v Šumperku končí :(
Reagovat
Datum: 14.9.2017 13:06
Titulek: Re: Asfalt
Autor: Valda
26
175
Které revitalizace a kde končí :(
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).