ZPRÁVY

Uzavření provozu registru vozidel

7. června 2012, 12:22, redakce
Šumperk - Na přelomu června a července předpokládá ministerstvo dopravy výluku registru vozidel. Důvodem je přechod na nový centrální registr vozidel (CRV). Do něj budou mít přístup všechny registry silničních vozidel úřadů obcí s rozšířenou působností při vyřizování žádostí o registraci vozidel, vyřazování vozidel a provádění změn k vozidlům a jejich dokladům.

Nový systém by měl být spuštěn k 9. červenci.  „Z důvodu předpokládaných komplikací doporučujeme všem vlastníkům a provozovatelům vozidel, aby si v rámci možností vyřídili své záležitosti v registru silničních vozidel v průběhu měsíce června 2012 a počítali s možnými komplikacemi po datu spuštění nového CRV. Zaměstnanci úřadů obcí s rozšířenou působností dosud neviděli připravovanou aplikaci, nebyli k práci s ní proškoleni a netuší, jak odlišná bude od té stávající. Zatím není k dispozici ani počítačové vybavení, které umožní k novému registru dálkový přístup,“ říká k problematice nových registrů Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Šumperk.

„Podle vyjádření Ministerstva dopravy ČR bude při přechodu na nový systém potřeba přenést původní data, což bude mít za následek výluku registru a uzavření pracoviště registru vozidel Městského úřadu Šumperk,“ doplňuje informace Novotný a dodává, že se uzavření provozu registrů týká všech úřadů v ČR.

Ministerstvo dopravy předpokládá výluku, a tedy uzavření registru vozidel pravděpodobně v termínu od 29. června do 8. července. Nelze však vyloučit možné provozní problémy i po tomto datu. Ministerstvo dopravy průběžně ujišťuje úřady obcí s rozšířenou působností, že na uvedení nového registru do provozu se intenzivně pracuje a činí veškeré kroky k tomu, aby byla aplikace nejpozději k 9. červenci plně funkční. Služba registrace vozidel tak bude veřejnosti nedostupná pouze ve třech úředních dnech. „Snažíme se v maximální míře co nejpružněji reagovat na veškeré požadavky přicházející v souvislosti s přípravou nového registru ze strany Ministerstva dopravy ČR. Příčinou očekávaných problémů tak není a nebude postup úřadu. Dále doporučujeme průběžně sledovat lokální  a regionální média a zejména webové stránky Městského úřadu Šumperk, jejichž prostřednictvím budeme poskytovat další důležité informace,“ dodává na závěr Novotný.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.