ZPRAVODAJSTVÍ

Už příští týden odstartuje v Šumperku vánoční program

27. listopadu 2018, 16:00, hap
Už příští týden odstartuje v Šumperku vánoční program Šumperk – Akcí Strom splněných přání začne v Informačním centru Šumperk už příští pondělí čas obdarovávání. Dárky pak mohou zájemci nosit na stejné místo až do 18. prosince.

 „Už potřetí se v našem informačním centru uskuteční v pondělí 3. prosince od 17.30 hodin slavnostní zahájení akce Strom splněných přání. Atmosféru nám zpříjemní děti z pěveckého oddělení Základní umělecké školy Šumperk ze třídy Šárky Čížkové,“ uvedla Miroslava Kouřilová z IC Šumperk.
Po slavnostním zahájení akce si mohou „Ježíšci“ vybrat přání některého z dětí z chudých rodin. „Myslím, že je to jedna z nejhezčích charitativních akcí, které znám. Do informačního centra přijdeme na zahájení už potřetí. Dávat dárky, které někomu udělají radost a přijdou vhod, mi přijde lepší, než dávat peníze. Navíc víme, že dárky potěší právě děti ze Šumperska,“ říká šestatřicetiletá paní Milena z Vikýřovic.
Jen v loňském roce se díky Stromu splněných přání v Šumperku vybralo 133 dárky. Část z nich putovala k dětem do Dětského centra Ostrůvek, další pak do Domu pro opuštěné rodiče s dětmi v tísni.
Zabalené dárky mohou letos zájemci odevzdat pracovnicím informačního centra nejpozději do úterý 18. prosince. Všechny dárky dětem slavnostně předá vedení města Šumperka ve čtvrtek 20. prosince.


Foto: red

Také v letošním roce můžete díky Stromu splněných přání obdarovat děti z chudých rodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.