KULTURA

Už jsme doma vystřídá Jan BurianVIDEO

4. května 2011, 10:47, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Už jsme doma vystřídá Jan Burian Šumperk - Pouze jeden den rozdělí dva atraktivní koncerty, které si jistě nenechají ujít hudební fajnšměkři ze Šumperka a okolí. V úterý 10. května zahraje v H-clubu jedinečná kapela Už jsme doma a ve čvrtek 12. května uvede v G klubu svůj osobitý recitál klavírista a zpěvák Jan Burian.
„Koncert kapely Už jsme doma je domluvený narychlo, přesto věříme, že se lidé o akci včas dozví a připraví hudbeníkům kvalitní atmosféru. Už jsme doma totiž Šumperkem projíždí na turné po Polsku, a tak jsme se dohodli, že si u nás kapela odbude „generálku“,“ prozradil dramaturg DK Ondřej Polák.


„Hudba Už jsme doma je od počátku punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. UJD hráli ve více než 30 zemích světa - od USA po Nový Zéland a v brzké době dovrší svůj dvoutisící koncert,“ připomíná Polák.

V roli „předskokana“ se posluchačům představí jedna z hudebně nejoriginálnějších šumperských kapel Flower Power. Pořad se uskuteční od půl osmé večer v H-clubu na Rooseveltově ulici (vedle vlakového nádraží). Vstupné je 120 a 150 korun.


O dva dny později, ve čtvrtek 12. května, zaplní sál kulturního domu G klub svou křehkou tvorbou Jan Burian, osobitý muzikant, který letos slaví 40 let na podiu a zároveň má v diáři naplánován již 4000. koncert. Obojí je důvod ke zvláštní pozornosti nejen hudebních fajnšmekrů. Koncert začne o půl osmé večer a vstupné z předprodeje přijde na sto korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.