KULTURA

Už jsme doma vystřídá Jan BurianVIDEO

4. května 2011, 10:47, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Už jsme doma vystřídá Jan Burian Šumperk - Pouze jeden den rozdělí dva atraktivní koncerty, které si jistě nenechají ujít hudební fajnšměkři ze Šumperka a okolí. V úterý 10. května zahraje v H-clubu jedinečná kapela Už jsme doma a ve čvrtek 12. května uvede v G klubu svůj osobitý recitál klavírista a zpěvák Jan Burian.
„Koncert kapely Už jsme doma je domluvený narychlo, přesto věříme, že se lidé o akci včas dozví a připraví hudbeníkům kvalitní atmosféru. Už jsme doma totiž Šumperkem projíždí na turné po Polsku, a tak jsme se dohodli, že si u nás kapela odbude „generálku“,“ prozradil dramaturg DK Ondřej Polák.


„Hudba Už jsme doma je od počátku punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. UJD hráli ve více než 30 zemích světa - od USA po Nový Zéland a v brzké době dovrší svůj dvoutisící koncert,“ připomíná Polák.

V roli „předskokana“ se posluchačům představí jedna z hudebně nejoriginálnějších šumperských kapel Flower Power. Pořad se uskuteční od půl osmé večer v H-clubu na Rooseveltově ulici (vedle vlakového nádraží). Vstupné je 120 a 150 korun.


O dva dny později, ve čtvrtek 12. května, zaplní sál kulturního domu G klub svou křehkou tvorbou Jan Burian, osobitý muzikant, který letos slaví 40 let na podiu a zároveň má v diáři naplánován již 4000. koncert. Obojí je důvod ke zvláštní pozornosti nejen hudebních fajnšmekrů. Koncert začne o půl osmé večer a vstupné z předprodeje přijde na sto korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.