SPORT

„Už jen kvůli vůni benzínu a velké dávce adrenalinu a nebezpečí to vždycky stojí za to,“ shoduje se sehraný pár, který je naladěn na stejnou sportovní i životní notu

14. ledna 2015, 18:05, Petr Fišer
„Už jen kvůli vůni benzínu a velké dávce adrenalinu a nebezpečí to vždycky stojí za to,“ shoduje se sehraný pár, který je naladěn na stejnou sportovní i životní notu Bohdíkov - V konkurenci zkušenějších „divočáků“ se pohyboval teprve druhým rokem. Přesto se dokázal prodrat až na stupně vítězů. KAMIL BRÜCKNER si v mezinárodním přeboru republiky vyjezdil celkové třetí místo. A zdaleka tím neřekl poslední slovo.

 Seriál silničních podniků, které jsou určeny výhradně historickým a veteránským strojům, absolvoval na motocyklu Honda CB 500, rok výroby 1971. Zaslouženou odměnu si vybral v rámci slavnostního vyhlášení, kde mu připadl bronzový pohár. Vysloužil si ho za čtvrté místo v Uherském Hradišti, druhé v Radvanicích a sedmé v Hořicích. Další tři závodní akce se nesly v duchu takzvané jízdy pravidelnosti. Kromě tradičních zastávek v Jičíně, Dvoře Králové a Nepomuku k nim patří i populární Kolštejnský okruh v Branné. „Všechny závody se vyznačují slušnou obtížností. Jezdí se na přírodních tratích, které jsou lemovány patníky a stromy. Vedou přímo ulicemi města, případně i přilehlými lesy. Je to docela nebezpečné. Zvlášť když všechno musíte zvládat na motocyklu, jehož brzdy, rám i motor nemají s dnešní technikou téměř vůbec nic společného,“ nechal nahlédnout pod seriálovou pokličku Kamil Brückner. „Vynaložit musíte i spoustu fyzických a psychických sil. Všechno si děláme sami. Včetně příprav, zázemí, kontrol, úprav a oprav. Nemáme k ruce mechanika, který by nám pomohl, když je to potřeba,“ vysvětloval pětatřicetiletý rychlík z Bohdíkova. Spolehnout se může pouze na vlastní přítelkyni, která při něm stojí za každých okolností. „Pokud jde o mě, starám se především o formální věci v podobě přejímky a časového harmonogramu,“ prozradila Veronika Králová.
Brücknerova Honda byla do aktuálního stavu předělána ze sériového stroje. K tomu, aby šlapala jako hodinky, byla zapotřebí nemalá dávka úsilí a vynaloženého času. „Neustále se ladí na určitý závodní okruh. Měnily se převodové poměry, upravoval se podvozek, motor se předělával na vyšší otáčky, pracovalo se na dosažení lepšího kroutícího momentu. Zamakalo se i na bezkontaktním zapalování, jiných karburátorech, odlehčené šasi. To všechno dohromady přispělo k tomu, že se Kamilovi povedl výborný výsledek,“ pochlubila se hrdě za dvoučlenný tým Králová.
Brückner nemíní usnout na vavřínech. V příštím ročníku bude mít na co navazovat. „Mimo jiné chystáme nové vychytávky na motoru, protože naši konkurenti mají k dispozici až deset kilowatů navíc. To se pak předjíždějí hodně složitě,“ pousmál se bohdíkovský dravec. „Koníček je to dost nákladný, ale na druhou stranu i hrozně krásný. Vždycky to stojí za to! Už jen kvůli vůni benzínu a velké dávce adrenalinu a nebezpečí,“ shodoval se sehraný pár, který je naladěn na stejnou sportovní i životní notu.

Kamil Brückner s přítelkyní Veronikou Královou bezprostředně po prestižním závodu v Branné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.