Draci senzačně zvítězili v Ústí nad Labem

28. listopadu 2012, 18:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Ústí nad Labem - Málokdo věřil, že by šumperští hokejisté mohli protrhnout čtyřzápasovou sérii bez bodu v Ústí nad Labem. Na ledě favorita se však Draci dokázali vybičovat k výbornému výkonu a do podhůří Jeseníků vezou velmi cenné vítězství.
 Trenér Šumperku Radek Kučera se už mohl spolehnout na služby obránce Jiřího Suchého, který se vrátil do sestavy v utkání proti týmu, kde dříve působil. I přes tento návrat však byli Draci na ledě v tabulce druhého Ústí nad Labem jednoznačnými outsidery.
V první třetině byli podle očekávání aktivnější domácí. Hned v úvodu mohl Štůralu překonat Kovář, ale jeho dorážku do odkryté branky mu pokazili obránci. Slovan Draky tlačil také díky třem přesilovkám. V nich však obrana Šumperku odolala. Štůrala nestačil až v 10. minutě na pokus Miloslava Čermáka, který objel jeho branku, přihrál Přeučilovi a poté, co se k němu puk vrátil, skóroval. Také v dalším průběhu se hrálo především v pásmu hostů, ale další branka už do přestávky nepadla.
V druhé části však už ano. A byli to kupodivu Draci, kteří dokázali rozvlnit síťku za Koutským. V přesilové hře po zákrkou vysokou holí od Hořavy se v nemastné neslané přesilovce nakonec prosadil Staněk díky dorážce a bylo vyrovnáno. Více šancí měli ale opět domácí. Ústí několikrát zmáčklo Draky v jejich třetině, nicméně Štůrala chytal skvěle. Dvakrát vychytal v tutové šanci Čermáka a jednou Pavliše.
Nadějný stav 1:1 si Šumperk přenesl i do třetí třetiny. V ní nejprve po faulu Tesaříka Slovan přimáčkl Draky v jejich třetině, ale poté právě Tesařík vystřelil od modré čáry a Karel Plášek jeho střelu krásně tečoval přímo do branky, čímž zařídil pro Šumperk senzační vedení. Ústí mělo šanci vyrovnat při následné přesilovce, avšak právě v ní domácí ztratili kotouč a Červenka si po položení obránce i brankáře došel pro třetí gól Draků. Poté si zahráli přesilovku i hostující hráči. Roubíka navíc doplnil na trestné lavici Holomek a Šumperk hrál pět na tři. Sedlák nejprve orazítkoval svou střelou tyč, ale posléze tradiční přesilovkový ranař Holík překonal Koutského počtvrté a Šumperk byl blízko třem bodům. V 54. snížil střelou od modré čáry Poživil. O pár okamžiků později se řítil sám na Koutského Hlinka, který nedal, leč ani tento nezdar nemusel svěřence Radka Kučery mrzet. Dvoubrankové vedení totiž hosté v pohodě udrželi a mohou se radovat ze senzačního vítězství.
Šumperk totiž letos vyhrál venku jen jednou jedinkrát, a to na ledě Třebíče. Na hřišti druhého celku tabulky se úspěch příliš neočekával, zvláště, když se Drakům nedařilo v poslední době ani doma. Na důležitou výhru bude chtít modrožlutý tým určitě navázat a nejbližší příležitost k tomu má už v sobotu. Očekávané derby v Olomouci se blíží.

HC Slovan Ústečtí Lvi - Salith Šumperk  2:4

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).