KULTURA

Úspěšné kapely připravily fanouškům novoroční zklamání

27. ledna 2014, 10:00, Ondřej Polák
Úspěšné kapely připravily fanouškům novoroční zklamání Šumperk - Příznivce úspěšných šumperských kapel čekalo na přelomu roku nemilé překvapení. Rokenrolová skupina Dead Popes Company ukončila činnost. Pop-punkovou formaci Koblížci zase opustil zakládající člen.

Členové Dead Popes Company oznámili rozhodnutí o rozpadu kapely přímo na Silvestra, když na svém facebookovém profilu napsali: „Rozhodli jsme se ukončit činnost. Možná se ještě vrátíme, ale určitě budeme hrát něco jiného.“

Po čtyřech týdnech k tomu zpěvák a duchovní otec kapely Jiří Giesl dodává: „Potřebovali jsme si vyříkat spoustu věcí a také vyřešit organizační záležitosti kolem kapely. A já osobně se chci více věnovat mému druhému projektu The Finally, se kterým teď nahráváme nové věci a chystáme se na turné.“

Naštěstí pro početnou základnu fanoušků a fanynek to nyní vypadá, že se Dead Popes Company proberou z klinické smrti rychle. „Původně to opravdu vypadalo na rozpad nebo na dlouhou pauzu. Dneska si tím tak jistý nejsme. Dostali jsme na jaro koncertní nabídky, a tak možná začneme znovu zkoušet. V každém případě platí, že pokud budeme pokračovat, chceme dělat jinou muziku, než jsme hráli do teď,“ upřesňuje Giesl.

Naopak pevné rozhodnutí, které nehodlá měnit, učinil ke konci minulého roku zakládající člen skupiny Koblížci Tomáš Brandýský. Podle informací Týdne, kytarista žádané kapely, která v roce 2012 získala České Slavíka v kategorii Objev roku, opustil záři festivalových pódií z důvodu časové zaneprázděnosti a změny životních priorit.

„Tomášovo rozhodnutí nemá na chod kapely vliv. V současné době nahráváme ve studiu novou desku a chystáme se na koncertní turné po Slovensku,“ řekl naší redakci baskytarista Koblížků Filip Vlček. „Místo Tomáše s náma hrají různí kytaristé, které budeme střídat,“ vysvětlil Vlček a dodal, že oficiální sestava kapely Koblížci bude nyní pouze trojčlenná.


Foto: Ondřej Polák
Hudební skupina Dead Popes Company oznámila konec činnosti. Zpěvák Jiří Giesl redakci Týdne ale přiznal, že se kapela možná vrátí na koncertní pódia.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.