ZPRAVODAJSTVÍ

Úředníky děsí radon. Museli se kvůli němu přestěhovat

9. ledna 2020, 10:00, jak
Šumperk – Radniční úřadovna v Lautnerově ulici v Šumperku má problém s radonem. Jde o nebezpečný prvek unikající z podzemí, který může mít negativní dopad na zdraví člověka. Jeho hodnoty překračují v přízemí budovy dvojnásobek povolených norem.

„Stejně znepokojivé je, že pracovnice úřadovny nebyly podle mých informací o problému dostatečně informovány,“ řekl naší redakci Kamil Navrátil, zastupitel města.

Potíže s radonem město přiznalo a z preventivních důvodu přesídlilo úřednice do jiných částí budovy. Na problémy se přišlo poté, co se připravovaly plány na možnou rekonstrukci úřadovny, jejichž součásti byla radonová sonda.

„Podrobné měření radonu proběhne ještě v zimních nebo jarních měsících. Devět pracovnic úřadu proto bylo z preventivních důvodů přestěhováno z přízemí do vyššího patra, kde radon nehrozí,“ uvedl Petr Holub, tajemník městského úřadu v Šumperku.

Pokud další dlouhodobé měření radonu překročení hygienických norem potvrdí, chce město budovu proti úniku nebezpečné látky odizolovat.

Radon je hned po kouření druhou nejčastější příčinou vzniku rakoviny plic. Příznaky vážného onemocnění se mohou objevit až po třiceti letech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.1.2020 19:51
Titulek: Úředníky děsí radon
Autor: X
Mně zas děsí úředníci.
Reagovat
Datum: 15.1.2020 21:47
Titulek: konec legrace
Autor: Pomůžete nám?
Včera jsem viděl úřednici a úředníka, kteří vycházeli z úřadu a zcela jasně svítili tak moc byli ozářeni radonem, schválně se tam běžte podívat, neskutečné!!!
Reagovat