ZPRÁVY

Úředníci zažívají nápor, lidem končí občanské průkazy

13. května 2015, 06:38, Hana Písková
Mohelnice, Šumperk - Letošní rok i další dva následující jsou obdobím, kdy vysokému počtu lidí končí platnost občanského průkazu. Zatímco některé městské úřady vyzývají občany, aby nenechávali výměnu dokladů na poslední chvíli, jiné už v těchto dnech zažívají nápor.

 „V tomto období už u nás stojí dlouhé fronty. Denně odbavíme přibližně dvě stovky lidí a většinu tvoří právě ti, kterým končí platnost občanského průkazu. Proto už ani nevyvěšujeme nějaké výzvy, naši zaměstnanci mají průběžně v tomto směru spoustu práce,“ říká vedoucí správního oddělení Městského úřadu Šumperk Olga Breitzetelová. K náporu podle ní dochází právě i díky zpozdilcům, kteří si termín platnosti průkazů nehlídali.

Výměna je zdarma

„Žádost o výměnu lze podat nejdříve šedesát dní před ukončením platnosti průkazů. Vyhotovení trvá přibližně tři až čtyři týdny s ohledem na to, že výrobu občanských průkazů zabezpečuje centrálně Státní tiskárna cenin Praha,“ upozorňují zaměstnanci správního oddělení Městského úřadu Mohelnice. Výměna občanky je bezplatná, poplatek pět set korun platí pouze ti, kteří si zažádají o průkaz s kontaktním elektronickým čipem. Úředníci zároveň připomínají, že po tom, kdo přichází žádat o výměnu už s prošlým občanským průkazem, budou vyžadovat rodný list, případně další doklady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.