ZPRÁVY

Úředníci zažívají nápor, lidem končí občanské průkazy

13. května 2015, 06:38, Hana Písková
Mohelnice, Šumperk - Letošní rok i další dva následující jsou obdobím, kdy vysokému počtu lidí končí platnost občanského průkazu. Zatímco některé městské úřady vyzývají občany, aby nenechávali výměnu dokladů na poslední chvíli, jiné už v těchto dnech zažívají nápor.

 „V tomto období už u nás stojí dlouhé fronty. Denně odbavíme přibližně dvě stovky lidí a většinu tvoří právě ti, kterým končí platnost občanského průkazu. Proto už ani nevyvěšujeme nějaké výzvy, naši zaměstnanci mají průběžně v tomto směru spoustu práce,“ říká vedoucí správního oddělení Městského úřadu Šumperk Olga Breitzetelová. K náporu podle ní dochází právě i díky zpozdilcům, kteří si termín platnosti průkazů nehlídali.

Výměna je zdarma

„Žádost o výměnu lze podat nejdříve šedesát dní před ukončením platnosti průkazů. Vyhotovení trvá přibližně tři až čtyři týdny s ohledem na to, že výrobu občanských průkazů zabezpečuje centrálně Státní tiskárna cenin Praha,“ upozorňují zaměstnanci správního oddělení Městského úřadu Mohelnice. Výměna občanky je bezplatná, poplatek pět set korun platí pouze ti, kteří si zažádají o průkaz s kontaktním elektronickým čipem. Úředníci zároveň připomínají, že po tom, kdo přichází žádat o výměnu už s prošlým občanským průkazem, budou vyžadovat rodný list, případně další doklady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.