ZPRAVODAJSTVÍ

Úřad zakázal vstup do lesů

10. dubna 2018, 16:00, jak
Oskava – Lesy v okolí Oskavy jsou teď lidem nebezpečné. Kvůli větrné smršti je tam hodně poškozených stromů, které hrozí pádem. Úřady proto omezily vstup do lesů do doby, než jejich vlastníci následky polomů odstraní.

 „Zákaz vstupu platí od 23. března do 22. června," stojí v rozhodnutí Městského úřadu Šumperk. Lidé nesmí chodit do lesa v katastru obcí Oskava a Třemešek. Stromy tam poškodila vichřice, která se regionem prohnala v polovině minulého měsíce. Porušení zákazu vstupu trestá správní řád pokutou ve výši pět tisíc korun.
Podobná situace jako v okolí Oskavy je například na Olomoucku, kde úřady zakázaly vstup do lesů už předminulý týden. Lesníci umístí na cesty, které do postižených katastrů vedou, cedule, jež občany na nebezpečí upozorní. Omezení neplatí pro lesníky a lesní hospodáře. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.