ZPRÁVY

Unikátní muzeum kočárků zve k návštěvě

9. července 2014, 21:37, redakce, placená reklama
Unikátní muzeum kočárků zve k návštěvě Bludov - Je to opravdové unikum -- soukromé muzeum kočárků. Najdete jej v Bludově v rodinném domku v Nádražní ulici. Uvítá vás a expozici provede Jarmila Fichtnerová, která s exponáty, jejich opravou a přípravou muzea strávila stovky hodin.

 Pečlivě a do posledního detailu upravené výstavní prostory zavedou návštěvníky do historie. K vidění je na šest desítek kočárků, ten nejstarší pochází z roku 1880, nejmladší kousky jsou ze sedmdesátých let minulého století. Výstava je doplněna sbírkou panenek z porcelánu, kaučuku či celuloidu. Nechybějí zde ani historické oblečky na panenky či pokojíčky, které majitelka muzea pečlivě nainstalovala. V zajímavé expozici, která rozhodně stojí za vidění, si to své najde opravdu malý i velký návštěvník. Když budete mít cestu do Bludova, vyhraďte si rozhodně pár minut na návštěvu opravdu unikátního soukromého muzea v Bludově.

Expozice se otevírá každé pondělí, středu a pátek od 16 do 19 a v sudý víkend vždy od 10 do 17 hodin.Je však možné dohodnout si termín návštěvy i mimo stanovenou dobu. Domluvit se lze přímo u majitelky muzea:Jarmila Fichtnerová, Nádražní 567, Bludov, tel.: 732 643 715.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).