ZPRAVODAJSTVÍ

Údolí Desné rozezní už potřinácté flašinety

9. srpna 2016, 16:00, Hana Písková
Údolí Desné rozezní už potřinácté flašinety Pekařov - Na vyhlášenou Pekařovskou pouť, jejíž součástí je pravidelně Mezinárodní setkání flašinetářů, se chystají obyvatelé obcí v údolí Desné i návštěvníci ze vzdálenějších míst. Na všechny čeká bohatý program a spousta výjimečných zážitků. Poutě ale budou probíhat i na jiných místech našeho regionu.

 „Letos se nám podařilo získat podporu Olomouckého kraje, můžeme si dovolit bohatší program. Dorazí více hostů a těšíme se například na pouťové divadlo,“ prozradil jeden z organizátorů akce Martin Černohous. Pouť ve skutečnosti propukne už v pátek 12. srpna Mezinárodním setkáním flašinetářů, a to hned na dvou místech, v Ruční papírně Velké Losiny a v hostinci Na Rychtě v Hanušovicích. Sobotní hlavní program přinese spoustu zajímavostí. „K vidění budou například veteránská auta a motorky, které se na pouti znovu objeví po třech letech,“ dodává Černohous. Kromě tónů flašinetů zazní také gotická a renesanční hudba v podání souboru Musicus Catus a nebude chybět vystoupení folklórního souboru Senioři Šumperk. V ranních hodinách je přirozenou součástí pouti mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele ve Velkých Losinách a požehnání poutníkům, odpoledne proběhne poutní požehnání u kapličky Panny Marie Lurdské a mše svatá v kapli.

Pouťový závěr prázdnin


Kromě pekařovské pouti mohou zájemci navštívit i pouť ve Štítech. Ta proběhne v neděli 14. srpna a program letos zpestří vystoupení Záhorské kapely, která rozezní hudební nástroje ve dvě hodiny odpoledne v tamním kulturáku. Na konci prázdnin dorazí pouť také do Úsova. Poslední srpnovou neděli se tam odehraje na kopci u kaple svatého Rocha, která patří mezi nejvzácnější památky v regionu.


Foto: Hana Písková

Flašinety jsou hlavní atrakcí Pekařovské pouti. Díky nim má tato akce mezinárodní účast.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).