ZPRAVODAJSTVÍ

Údolí Desné rozezní už potřinácté flašinety

9. srpna 2016, 16:00, Hana Písková
Údolí Desné rozezní už potřinácté flašinety Pekařov - Na vyhlášenou Pekařovskou pouť, jejíž součástí je pravidelně Mezinárodní setkání flašinetářů, se chystají obyvatelé obcí v údolí Desné i návštěvníci ze vzdálenějších míst. Na všechny čeká bohatý program a spousta výjimečných zážitků. Poutě ale budou probíhat i na jiných místech našeho regionu.

 „Letos se nám podařilo získat podporu Olomouckého kraje, můžeme si dovolit bohatší program. Dorazí více hostů a těšíme se například na pouťové divadlo,“ prozradil jeden z organizátorů akce Martin Černohous. Pouť ve skutečnosti propukne už v pátek 12. srpna Mezinárodním setkáním flašinetářů, a to hned na dvou místech, v Ruční papírně Velké Losiny a v hostinci Na Rychtě v Hanušovicích. Sobotní hlavní program přinese spoustu zajímavostí. „K vidění budou například veteránská auta a motorky, které se na pouti znovu objeví po třech letech,“ dodává Černohous. Kromě tónů flašinetů zazní také gotická a renesanční hudba v podání souboru Musicus Catus a nebude chybět vystoupení folklórního souboru Senioři Šumperk. V ranních hodinách je přirozenou součástí pouti mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele ve Velkých Losinách a požehnání poutníkům, odpoledne proběhne poutní požehnání u kapličky Panny Marie Lurdské a mše svatá v kapli.

Pouťový závěr prázdnin


Kromě pekařovské pouti mohou zájemci navštívit i pouť ve Štítech. Ta proběhne v neděli 14. srpna a program letos zpestří vystoupení Záhorské kapely, která rozezní hudební nástroje ve dvě hodiny odpoledne v tamním kulturáku. Na konci prázdnin dorazí pouť také do Úsova. Poslední srpnovou neděli se tam odehraje na kopci u kaple svatého Rocha, která patří mezi nejvzácnější památky v regionu.


Foto: Hana Písková

Flašinety jsou hlavní atrakcí Pekařovské pouti. Díky nim má tato akce mezinárodní účast.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.