ZPRAVODAJSTVÍ

Údolí Desné přijde o další autobusové spoje

21. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Už na začátku roku provedla společnost Arriva Morava několik změn v jízdních řádech autobusů v obcích údolí Desné a od března některé spoje zruší úplně. Starostové dotčených vesnic z toho radost nemají. Provozovatel autobusů argumentuje malou vytížeností linek a tím, že lidé mohou cestovat jinými spoji.

 „Každý zrušený spoj je pro naše občany vždycky změnou k horšímu. Dopředu s námi nikdo tento krok neprobíral,“ komentovala starostka Sobotína Iveta Fojtíková rozhodnutí dopravce zrušit od 5. března spoj z Ostravy do Šumperka, který v obci zastavoval šest minut po jedné hodině odpoledne. Další, dopolední linka na stejné trase bude nově jezdit pouze o víkendech, končí také autobusové spoje číslo 23 a 24.

Otloukánek Sobotín

Právě Sobotín trpí zhoršující se dopravní obslužností nejvíce. Do obce se totiž na rozdíl od sousedního Petrova nad Desnou nepodařilo rozšířit elektrifikaci železniční tratě a dieselové lokomotivy tam jezdí pouze o víkendech. Zastrčená podhorská vesnička je tak na jakékoli omezení autobusových spojů velmi citlivá. „Jsme na samém konci okresu i kraje. Naše problémy pány ve městech absolutně nezajímají,“ dodala zklamaně třiašedesátiletá seniorka Irena K.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.2.2017 15:50
Titulek: Každý je strůjcem svého štěstí.
Autor: Ouvajz
20
Stát přece nebude říkám lidem aby se odstěhovali jinam. Stát je na to, aby lidem bydlícím třeba v jeskyni hrozil že dostanou flastr když si nevymění kotel ústředního topení na automat.
Reagovat
Datum: 21.2.2017 16:00
Titulek: nechytám se...
Autor: Nanosekunda ®
17
jakej stát? jaký ústřední topení?
co to meleš člověče?
Reagovat