ZPRAVODAJSTVÍ

Údolí Desné přijde o další autobusové spoje

21. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Už na začátku roku provedla společnost Arriva Morava několik změn v jízdních řádech autobusů v obcích údolí Desné a od března některé spoje zruší úplně. Starostové dotčených vesnic z toho radost nemají. Provozovatel autobusů argumentuje malou vytížeností linek a tím, že lidé mohou cestovat jinými spoji.

 „Každý zrušený spoj je pro naše občany vždycky změnou k horšímu. Dopředu s námi nikdo tento krok neprobíral,“ komentovala starostka Sobotína Iveta Fojtíková rozhodnutí dopravce zrušit od 5. března spoj z Ostravy do Šumperka, který v obci zastavoval šest minut po jedné hodině odpoledne. Další, dopolední linka na stejné trase bude nově jezdit pouze o víkendech, končí také autobusové spoje číslo 23 a 24.

Otloukánek Sobotín

Právě Sobotín trpí zhoršující se dopravní obslužností nejvíce. Do obce se totiž na rozdíl od sousedního Petrova nad Desnou nepodařilo rozšířit elektrifikaci železniční tratě a dieselové lokomotivy tam jezdí pouze o víkendech. Zastrčená podhorská vesnička je tak na jakékoli omezení autobusových spojů velmi citlivá. „Jsme na samém konci okresu i kraje. Naše problémy pány ve městech absolutně nezajímají,“ dodala zklamaně třiašedesátiletá seniorka Irena K.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.2.2017 15:50
Titulek: Každý je strůjcem svého štěstí.
Autor: Ouvajz
19
Stát přece nebude říkám lidem aby se odstěhovali jinam. Stát je na to, aby lidem bydlícím třeba v jeskyni hrozil že dostanou flastr když si nevymění kotel ústředního topení na automat.
Reagovat
Datum: 21.2.2017 16:00
Titulek: nechytám se...
Autor: Nanosekunda ®
15
jakej stát? jaký ústřední topení?
co to meleš člověče?
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.