ZPRAVODAJSTVÍ

Učitel je podezřelý z pedofilie

6. prosince 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk- Základní škola v Šumperku ve Sluneční ulici má velký problém. Jednoho z jejích učitelů totiž vyšetřuje policie kvůli možné pedofilii. Na podezřelé aktivity kantora upozornilo policii přímo vedení školy a dotyčného pracovníka okamžitě poslalo na dovolenou. Vyšetřovatelé zároveň uvalili na celý případ informační embargo. Pedagog si údajně fotil telefonem některé žáky ve spodním prádle i zcela nahé. Vyšetřování je však teprve na začátku a zatím nebyl nikdo obviněn.

 „Mohu potvrdit, že na podnět vedení školy probíhá vyšetřování jednoho z jejích zaměstnanců. Případ je velmi citlivý, až do ukončení šetření nebudeme zveřejňovat další informace,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Vyšetřovatelé dále potvrdili informaci, že událost se kromě jednoho z kantorů týká i blíže neurčeného počtu nezletilých školáků. „Je to velmi nepříjemná situace, ale s oznámením na policii jsme po zjištění podezřelého chování učitele neotáleli. Ctíme však presumpci neviny, kantor byl poslán na dovolenou, pokud se do školy vrátí, bude až do ukončení vyšetřování umístěn na takovou pozici, kde nebude pracovat přímo s dětmi,“ vyjádřil se pro Týden na severu ředitel školy Hynek Pálka.

Tajemství odhalila uklízečka

K odhalení hrozícího pedofilního skandálu přispěla podle informací Týdne na severu uklízečka, která se minulou středu snažila dostat do jednoho z kabinetů. Když se jí to ani po opakovaných pokusech nepovedlo, vyšlo najevo, že se uvnitř zamkl jeden z kantorů společně se dvěma žáky. Události pak dostaly rychlý spád. „Učitel si měl prý fotit žáky ve spodním prádle, i bez něj, na mobilní telefon a klukům tvrdil, že jde o součást školního projektu. Policie už mu údajně mobil zabavila, aby z něj usvědčující snímky mohla získat,“ prozradil redakci s případem dobře obeznámený zdroj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2016 07:35
Titulek: Mají málo peněz
Autor: petr fajman
121
149
Chudáci učitelé mají málo peněz, za tu strašnou dřinu co ve škole dělají. Jen co pustím rádio nebo televizi, tak to slyším. Tak se chudákovi nedivte, možná chtěl fotky prodat a přilepšit si finančně.
Reagovat
Datum: 6.12.2016 12:13
Titulek: Re: Mají málo peněz
Autor: Jura
133
130
Precti si to po sobe a bez si lisknout....
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:18
Titulek: Re: Mají málo peněz
Autor: Anonym
133
127
Si máslo..
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:19
Titulek: Re: Mají málo peněz
Autor: Anonym
122
133
Souhlasím s tím že je máslo.
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:19
Titulek: Re: Mají málo peněz
Autor: Anonym
130
123
souhlas
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:10
Titulek: Bez titulku
Autor: Onda787
128
135
Ty na tom nejsi asi moc psychicky dobře.Nejsi ty to jeho dvojče???.Že ty máš rad taky malé děti.Řekni mi kde bydlíš a já ti příjdu dát facku.
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:11
Titulek: Je to neuvěřitelné
Autor: Anonym
141
121
Již 3 roky jsem žákem sluneční školy Šumperk.Již od příchodu učitele se nikomu nezdál normální.Řekněme že byl,,DIVNÝ´´, ale nikoho by ani trošku nenapadlo že by měl ony úmysly.. Když jsem se to dozvěděl byl jsem znechucen, že něco takového vůbec může někdo udělat.Nikomu nepřišel sympatický.Tento názor se mnou sdílí velké množství lidí včetně učitelů.Naše třída si svlékla pouze trička ( o tom více spolužák)Co je jisté že na naší škole se už nikdy neobjeví na to dal pan ředitel slovo.A plyne z toho ponaučení pro vaše děti aby nemuseli zažít nic podobného..
Reagovat
Datum: 6.12.2016 16:01
Titulek: Re: Je to neuvěřitelné
Autor: Anononym
126
136
Je zvláštní že ho znáš tři roky jak jsi uvedl/a , ale musím tě zklamat když jsi byla na škole ještě nenastoupil ;)
A ano jsem žákem na Sluneční 38 :)
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:14
Titulek: Žák slunečmí školy
Autor: ANONYM
142
127
Pán neboli učitel mě a mé spolužáky z náší třídy natáčel jak cvičíme v hodině angličtiny. Nebylo by to tak divné kdyby ná nenutil sundat si triko s tím že se spotíme. Nátáčel nás celou hodinu a říkal nám že stopuje. Museli jsme cvičit na lavicích protože na zemi je prý velká "zima,,. Děkuji a doufám že to bude složit jako důkaz pro soud. Tenhle pán by si to zasloužil.
Reagovat
Datum: 6.12.2016 18:05
Titulek: Re: Žák slunečmí školy
Autor: Jarda
143
Proč cvičíte v hodině angličtiny??? A ještě napíšeš příspěvek s pravopisnými chybami. Není od cvičení snad tělesná výchova?
Reagovat
Datum: 6.12.2016 13:24
Titulek: ježiš
Autor: František Molekula
142
138
uz 2 roky sem zak slunecni skoly a tuto upoutavku jsem zjistil až minulou středu a toto jsem byl teda v šoku protože jsem neveděl že je pedofil protože některym žakum řikal že bude dělat projekt ale ne je teplej a proto chtěl aby se vyslikly triko ale do trenek to je moc fakt nenevidim ho a doufam že se nanaši skole neukáže protože odešel
Reagovat
Datum: 6.12.2016 14:58
Titulek: Bez titulku
Autor: teacher
158
129
Kdo ví, jak to bylo....měli bychom zatím ctít presumpci neviny.
Reagovat
Datum: 7.12.2016 15:16
Titulek: Vyjádření ředitele školy
Autor: kinderman
129
155
Vyjádření Hynka Pálky, ředitele ZŠ Šumperk, Sluneční 38

Vážení rodiče, zákonní zástupci dětí naší školy!

Minulý týden došlo v prostorách naší školy k nepříjemnému incidentu, jehož iniciátorem byl zaměstnanec školy, který se dopustil hrubého porušení pedagogických a etických zásad platných při práci s dětmi.

Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování mohu jen upřesnit mediální zprávu, že na podezřelé chování pedagoga upozornila vychovatelka školní družiny. Velmi jí proto děkuji, že mne ihned, po zjištění podezřelého jednání „pedagoga“, informovala o neobvyklém průběhu „projektu“, který řídil. Díky její informaci jsem mohl začít urychleně celou situaci řešit v součinnosti s rodiči a policií ČR!

Výše zmíněný pedagog od včerejšího dne (5/12/2016) již není zaměstnancem naší školy!

I když nebyl obviněn a je vyšetřován na svobodě, jsem přesvědčen, že celý případ bude objektivně a plně objasněn a v případě potvrzení spáchání trestného činu bude potrestán.

Za sebe i za všechny ostatní zaměstnance mohu sdělit, že nám je velmi líto, jakým způsobem se zachoval náš bývalý „kolega“. Jeho konání je odsouzeníhodné a všichni zaměstnanci naší organizace se distancují od nepochopitelného jednání podezřelého! Částečně nás uklidňuje ta skutečnost, že děti jsou dále zapojeny do výchovně vzdělávacího procesu! Chtěl bych také velice poděkovat za přístup rodičů k dané situaci. Společnými silami se snažíme zvládnout vše tak, abychom dětem poskytli osobní klid! Snad se nám to podaří!

Vážení přátelé, doufám – věřím, že i přes neodpustitelné chování našeho bývalého zaměstnance zachováte naší škole přízeň. Jsme přesvědčeni, že vnímáte, jakým přerodem prochází v posledních několika letech Sluneční škola. I díky Vám se mnohé představy a plány daří realizovat v jejím interiéru i exteriéru!

Rád bych Vás všechny pozval na Vánoční den otevřených dveří od šesté hodiny ranní, respektive od 15 hodin, zakončený již tradiční akcí „Česko zpívá koledy“, a to ve středu 14. prosince (šest vánočních koled přesně v 18 hodin ovoněných vánočními dobrotami)! Vaše děti již nyní zpívají vždy v pondělí, středu a pátek o velké přestávce u školního stromečku!

Celá Sluneční škola Vám přeje krásné Vánoce, pohodového Silvestra a především zdravý a úspěšný rok 2017! Děkuji – děkujeme za Vaši přízeň,vstřícnost a pochopení.

V Šumperku 6. prosince 2016
Reagovat
Datum: 7.12.2016 20:25
Titulek: Re: Vyjádření ředitele školy
Autor: cinique
147
127
Tedy, nevím, jestli by mě jako rodiče takto uřvaný dopis uklidnil. Narážím tím na podezřele vysoký výskyt vykřičníků v textu.
Reagovat
Datum: 8.12.2016 00:01
Titulek: Re: Vyjádření ředitele školy
Autor: Sigmund Raketa
133
114
Marná hypertrofie jalových vykřičníkových úderů se snaží kompenzovat malou slabou měkkou pálku !!!

Reagovat
Datum: 8.12.2016 19:36
Titulek: Vyjádření ředitele školy
Autor: laďa
83
137
Pane řediteli, díky za informaci, jsem hned klidnější, že už se ve vaší, asi, tělocvičně, nic podobného nebude dít. V matematice či Češtině se asi děti ani u vás nepřevlékají.
Jen dotaz. Každý pedagog momentálně mimo provoz z vaší školy má podobnou minulost?
Reagovat
Datum: 9.12.2016 08:18
Titulek: Re: Vyjádření ředitele školy
Autor: abcd
131
133
Vy byste tam měl nastoupit do první třídy a tu češtinu si zopakovat...
Reagovat
Datum: 9.12.2016 11:45
Titulek: Re: Vyjádření ředitele školy
Autor: Sigmund Raketa
143
147
Nó, esli ten tam češtín kantoruje sám pan řídící, tak zbytečný! Jedině namontovat gumový!

Reagovat
Datum: 10.12.2016 13:50
Titulek: Vyjádření ředitele školy
Autor: laďa
128
119
Pane řediteli, milerád nastoupím. A budu fotografovat jen to, co mi povolíte. Jsem rád, že jste přišel NATO, co jsem myslel. Díky.
Reagovat
Datum: 8.12.2016 08:13
Titulek: Tak kdo?
Autor: Josef
132
Jednou uklízečka...jednou vychovatelka....,nebo že by to nakonec byla uklízecí vychovatelka ...tak fakt nevim.
Reagovat
Datum: 8.12.2016 08:18
Titulek: jaký je rozdíl
Autor: petr fajman
121
125
Vzpomněl jsem si na jeden starý vtip: Jaký je rozdíl mezi pedagogem a pedofilem? Velký, pedofil má děti doopravdy rád.
Reagovat
Datum: 8.12.2016 19:21
Titulek: info
Autor: Radka
116
153
Totéž jsem kdysi slyšela o jednom pedagogovi na Hlucháku. Ten měl děti opravdu rád.
Reagovat
Datum: 9.12.2016 07:19
Titulek: Re: info
Autor: petr x
136
131
Vaší povinností je v tomto případě věc oznámit Policii ČR. Jinak je vaše tvrzení opět tradičním žvaněním a pomluvou na úrovni argumentů soudružky domovní důvěrnice či internetového anonymního "bojovníka".
Reagovat
Datum: 9.12.2016 12:37
Titulek: Re: info
Autor: Dušan Masár
141
128
Tak samozřejmě. Známe přece Radku a už víme, co je to za soudružku.
Reagovat
Datum: 9.12.2016 18:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Bývalý student
127
130
Podle statistiky je v každé populaci jisté procento pedofilů. Na některé se nikdy nepřijde.
Pokud budete učitelský sbor zmíněné základní školy považovat za populaci, tak tato populace je již očištěna. Ale co jiné školy? Na tuto školu bych neměl problém umístit své dítě. Statisticky je nepravděpodobné, že by tam byl ještě jeden. Nicméně do řádného vyšetření případu je kantor nevinný a není důvod ho nějakým způsobem hanět. Lidé umí být velmi zlí a děti si navíc ani neuvědomují, jak mohou učiteli uškodit.
Bývalý student zmíněné základní školy.
Reagovat
Datum: 9.12.2016 20:14
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
113
121
Celkem srandovní úvaha, že každá škola má v učitelském sboru přesně jednoho pedofila :)))
Reagovat
Datum: 12.12.2016 11:37
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Valda
133
130
Asi bývalý žák, student až na jiných školách.
Reagovat
Datum: 11.12.2016 01:41
Titulek: Bez titulku
Autor: vrána
131
120
Vizitka školy úžasná - škola hrou :)

a jinak

šuMperk nám nějak zpi/č/ovatěl
Reagovat
Datum: 18.12.2016 11:01
Titulek: Samej soudce tady
Autor: X
113
137
To že je někdo podezřelej ještě neznamená že je vinej.
Ono se lehce obviňuje ale pak se ta křivda nedá vzít zpátky když se to nepotvrdí. Radši ať to vyšetří policie a né zdejší jedna paní povidala.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.