ZPRAVODAJSTVÍ

Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice

8. dubna 2019, 12:38, redakce, placená reklama
Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice  ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice Decentní klobouček z rostlých vlasů, doplněný hlubokými vlnami ve stylu Adiny Mandlové, tak vypadal účes, se kterým Kristýna Dunková, žákyně třetího ročníku oboru kadeřník, vybojovala druhé místo v celorepublikovém finále soutěže Color Cup. Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.
Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.

Návrh účesu si budoucí kadeřnice vytvořila sama. Původní představa se však v průběhu času měnila a vyvíjela, výsledný model vznikl ve spolupráci s učitelkami odborného výcviku Jitkou Kuťákovou a Markétou Gahaiovou. Na úspěchu šumperského soutěžního týmu se významně podílela také pohledná modelka – prezentace účesu se s noblesou a elegancí ujala Natálie Brázdová z druhého ročníku oboru kadeřník.

„Soutěže Color Cup se účastníme každoročně a vždy je o ni mezi žákyněmi a žáky mimořádný zájem. Kristýna se připravovala už od října, trénovala zhruba třikrát týdně,“ uvedla učitelka Jitka Kuťáková. Poprvé Kristýna s Natálií předvedly nezvyklý účes ve školním kole soutěže loni v prosinci. Už tam Kristýna prokázala své kvality, když zvítězila ve všech třech soutěžních disciplínách.

„Nejenže měla nejlepší tematický účes, vyhrála také v kategoriích dámský i pánský střih,“ vysvětlila učitelka Markéta Gahaiová. Úspěšná byla Kristýna také v Lanškrouně, kde mezi 33 soutěžícími z České republiky, Polska i Slovenska obsadila třetí místo. Díky tomu postoupila do pražského finále, které se konalo na mezinárodním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2019. V tvrdé konkurenci vybojovala stříbro.

„Kristýnu a Natálii do Prahy doprovodily spolužačky a kamarádky. Fandily jim a povzbuzovaly, určitě to napomohlo k úspěchu,“ usmívá se učitelka Jitka Kuťáková, která byla součástí úspěšného týmu, stejně jako její kolegyně Markéta Gahaiová. Úspěchu si na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku cení. Kristýna s Natálií skvěle reprezentovaly nejenom školu, ale také žákovské kadeřnictví, které poskytuje služby i zájemcům z řad veřejnosti.

O tom, že účast v soutěži byla pro obě dívky mimořádně náročná, vypovídají nejenom dlouhé hodiny tréninku, ale také to, že musely vymyslet líčení i vhodný kostým. „Nejdříve jsme ho měli půjčený z divadla, potom maminka jedné z dívek ušila sukni. Kristýna prokázala velikou zručnost i kreativitu, Natálie jí pomohla výbornou prezentací, doslova charismatickým předvedením. Obě se skvěle doplňovaly,“ vylíčila učitelka Markéta Gahaiová.

Kloboučkový účes se v pražském finále objevoval často, avšak šumperská učnice ho dokázala vyrobit z rostlých vlasů a doplnit ho v týle uzlem z tlačených vln s jednou dominantní uprostřed, což podtrhovalo decentní, nepřeplácanou, takřka prvorepublikovou eleganci ve stylu dvacátých a třicátých let minulého století. Kristýna navíc měla štěstí, že mohla pracovat s hustými, do půl zad dlouhými vlasy své trpělivé a věci oddané kamarádky.
„Kristýna je opravdu šikovná. V letošním roce skládá závěrečnou zkoušku a už má nabídku na práci, je o ni zájem,“ potvrdila Markéta Gahaiová. Ve školním kadeřnictví už teď přemýšlejí, čím oslní porotu v příštím ročníku soutěže. Téma je známé – Party Look. Ale co se chystá, zatím neprozradí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.