ZPRAVODAJSTVÍ

Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice

8. dubna 2019, 12:38, redakce, placená reklama
Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice  ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice Decentní klobouček z rostlých vlasů, doplněný hlubokými vlnami ve stylu Adiny Mandlové, tak vypadal účes, se kterým Kristýna Dunková, žákyně třetího ročníku oboru kadeřník, vybojovala druhé místo v celorepublikovém finále soutěže Color Cup. Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.
Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.

Návrh účesu si budoucí kadeřnice vytvořila sama. Původní představa se však v průběhu času měnila a vyvíjela, výsledný model vznikl ve spolupráci s učitelkami odborného výcviku Jitkou Kuťákovou a Markétou Gahaiovou. Na úspěchu šumperského soutěžního týmu se významně podílela také pohledná modelka – prezentace účesu se s noblesou a elegancí ujala Natálie Brázdová z druhého ročníku oboru kadeřník.

„Soutěže Color Cup se účastníme každoročně a vždy je o ni mezi žákyněmi a žáky mimořádný zájem. Kristýna se připravovala už od října, trénovala zhruba třikrát týdně,“ uvedla učitelka Jitka Kuťáková. Poprvé Kristýna s Natálií předvedly nezvyklý účes ve školním kole soutěže loni v prosinci. Už tam Kristýna prokázala své kvality, když zvítězila ve všech třech soutěžních disciplínách.

„Nejenže měla nejlepší tematický účes, vyhrála také v kategoriích dámský i pánský střih,“ vysvětlila učitelka Markéta Gahaiová. Úspěšná byla Kristýna také v Lanškrouně, kde mezi 33 soutěžícími z České republiky, Polska i Slovenska obsadila třetí místo. Díky tomu postoupila do pražského finále, které se konalo na mezinárodním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2019. V tvrdé konkurenci vybojovala stříbro.

„Kristýnu a Natálii do Prahy doprovodily spolužačky a kamarádky. Fandily jim a povzbuzovaly, určitě to napomohlo k úspěchu,“ usmívá se učitelka Jitka Kuťáková, která byla součástí úspěšného týmu, stejně jako její kolegyně Markéta Gahaiová. Úspěchu si na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku cení. Kristýna s Natálií skvěle reprezentovaly nejenom školu, ale také žákovské kadeřnictví, které poskytuje služby i zájemcům z řad veřejnosti.

O tom, že účast v soutěži byla pro obě dívky mimořádně náročná, vypovídají nejenom dlouhé hodiny tréninku, ale také to, že musely vymyslet líčení i vhodný kostým. „Nejdříve jsme ho měli půjčený z divadla, potom maminka jedné z dívek ušila sukni. Kristýna prokázala velikou zručnost i kreativitu, Natálie jí pomohla výbornou prezentací, doslova charismatickým předvedením. Obě se skvěle doplňovaly,“ vylíčila učitelka Markéta Gahaiová.

Kloboučkový účes se v pražském finále objevoval často, avšak šumperská učnice ho dokázala vyrobit z rostlých vlasů a doplnit ho v týle uzlem z tlačených vln s jednou dominantní uprostřed, což podtrhovalo decentní, nepřeplácanou, takřka prvorepublikovou eleganci ve stylu dvacátých a třicátých let minulého století. Kristýna navíc měla štěstí, že mohla pracovat s hustými, do půl zad dlouhými vlasy své trpělivé a věci oddané kamarádky.
„Kristýna je opravdu šikovná. V letošním roce skládá závěrečnou zkoušku a už má nabídku na práci, je o ni zájem,“ potvrdila Markéta Gahaiová. Ve školním kadeřnictví už teď přemýšlejí, čím oslní porotu v příštím ročníku soutěže. Téma je známé – Party Look. Ale co se chystá, zatím neprozradí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.