ZPRAVODAJSTVÍ

Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice

8. dubna 2019, 12:38, redakce, placená reklama
Účes jako do pařížského šantánu Moulin Rouge, který vytvořila učnice  ze Šumperka, je druhý nejlepší v republice Decentní klobouček z rostlých vlasů, doplněný hlubokými vlnami ve stylu Adiny Mandlové, tak vypadal účes, se kterým Kristýna Dunková, žákyně třetího ročníku oboru kadeřník, vybojovala druhé místo v celorepublikovém finále soutěže Color Cup. Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.
Odborná porota ocenila mimořádně náročný styling, nesoucí se v duchu Moulin Rouge, i zručnost tvůrkyně. Účes jako ze slavného pařížského kabaretu byl tématem letošního ročníku celostátní kadeřnické soutěže. Kristýna Dunková ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku soupeřům i porotě ukázala, že patří k nejlepším.

Návrh účesu si budoucí kadeřnice vytvořila sama. Původní představa se však v průběhu času měnila a vyvíjela, výsledný model vznikl ve spolupráci s učitelkami odborného výcviku Jitkou Kuťákovou a Markétou Gahaiovou. Na úspěchu šumperského soutěžního týmu se významně podílela také pohledná modelka – prezentace účesu se s noblesou a elegancí ujala Natálie Brázdová z druhého ročníku oboru kadeřník.

„Soutěže Color Cup se účastníme každoročně a vždy je o ni mezi žákyněmi a žáky mimořádný zájem. Kristýna se připravovala už od října, trénovala zhruba třikrát týdně,“ uvedla učitelka Jitka Kuťáková. Poprvé Kristýna s Natálií předvedly nezvyklý účes ve školním kole soutěže loni v prosinci. Už tam Kristýna prokázala své kvality, když zvítězila ve všech třech soutěžních disciplínách.

„Nejenže měla nejlepší tematický účes, vyhrála také v kategoriích dámský i pánský střih,“ vysvětlila učitelka Markéta Gahaiová. Úspěšná byla Kristýna také v Lanškrouně, kde mezi 33 soutěžícími z České republiky, Polska i Slovenska obsadila třetí místo. Díky tomu postoupila do pražského finále, které se konalo na mezinárodním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2019. V tvrdé konkurenci vybojovala stříbro.

„Kristýnu a Natálii do Prahy doprovodily spolužačky a kamarádky. Fandily jim a povzbuzovaly, určitě to napomohlo k úspěchu,“ usmívá se učitelka Jitka Kuťáková, která byla součástí úspěšného týmu, stejně jako její kolegyně Markéta Gahaiová. Úspěchu si na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku cení. Kristýna s Natálií skvěle reprezentovaly nejenom školu, ale také žákovské kadeřnictví, které poskytuje služby i zájemcům z řad veřejnosti.

O tom, že účast v soutěži byla pro obě dívky mimořádně náročná, vypovídají nejenom dlouhé hodiny tréninku, ale také to, že musely vymyslet líčení i vhodný kostým. „Nejdříve jsme ho měli půjčený z divadla, potom maminka jedné z dívek ušila sukni. Kristýna prokázala velikou zručnost i kreativitu, Natálie jí pomohla výbornou prezentací, doslova charismatickým předvedením. Obě se skvěle doplňovaly,“ vylíčila učitelka Markéta Gahaiová.

Kloboučkový účes se v pražském finále objevoval často, avšak šumperská učnice ho dokázala vyrobit z rostlých vlasů a doplnit ho v týle uzlem z tlačených vln s jednou dominantní uprostřed, což podtrhovalo decentní, nepřeplácanou, takřka prvorepublikovou eleganci ve stylu dvacátých a třicátých let minulého století. Kristýna navíc měla štěstí, že mohla pracovat s hustými, do půl zad dlouhými vlasy své trpělivé a věci oddané kamarádky.
„Kristýna je opravdu šikovná. V letošním roce skládá závěrečnou zkoušku a už má nabídku na práci, je o ni zájem,“ potvrdila Markéta Gahaiová. Ve školním kadeřnictví už teď přemýšlejí, čím oslní porotu v příštím ročníku soutěže. Téma je známé – Party Look. Ale co se chystá, zatím neprozradí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.