SPORT

Tutovka vyšla i tentokrát, Moravský bikemaraton znovu sklidil úspěch

9. září 2015, 13:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Tutovka vyšla i tentokrát, Moravský bikemaraton znovu sklidil úspěch Leština - Klasika, co nikdy nezklame. Tutovka, která vyjde pokaždé s pravděpodobností rovnající se téměř stoprocentní jistotě. Moravský bikemaraton má za sebou další ročník, už čtrnáctý. A znovu přilákal vyznavače horských kol nejen z nejrůznějších končin České republiky, ale i z Polska a dalších evropských zemí. Když se daří, tak se daří. A v Leštině rozhodně nejde o náhodu.

 „Myslím si, že můžeme být spokojení. I proto, že účast byla opět velmi dobrá,“ pochvaloval si zájem bikerů ředitel závodu Jiří Chlebníček.
Leštinská strategie je jednoduchá i účinná zároveň. Hlavní trumfy se sází na sjízdné trasy, příjemné prostředí, pohodovou atmosféru a maximální pohodlí závodníků. Kromě toho jsou vypsány kategorie, které jinde nenajdete. „I letos nám udělala velkou radost početná přítomnost mládežníků, rodinných tandemů a hendikepovaných sportovců. Klobouk dolů před všemi. Za zmínku stojí i souboje borců nad 100 kilogramů, což je hodně sledovaná kategorie. Za speciálně prestižní můžeme označit i mistrovství Česka a Slovenska v tandemech. Vysněného prvenství se u nás konečně dočkali Hornych s Pohlem,“ bilancoval Chlebníček.
Stejně jako v předchozích letech si nemohl vynachválit bouřlivou kulisu, která snažení každého startujícího provázela. „Byla výborná. A to nejen v Leštině, ale i v Brníčku, Kamenné, Nedvězí, Rohli a Hrabové. Moc si ceníme i podpory občanů z obce a blízkého okolí,“ zmínil závodní šéf.
Jak už se v Leštině stalo tradicí, v den D znovu nepršelo. Královskou trať vyhrál za příznivého slunečného počasí Adam Pilčík, kterému na zdolání osmdesáti kilometrů stačilo jen něco málo přes 2 hodiny a 50 minut. Na kratší padesátce nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách Jan Hruška. Lokální matador dokázal, že pořád umí i na horských kolech. Třicetikilometrové soupeření pro sebe rozhodla sportovní naděje z domácího týmu Cyklo Morava Vojtěch Bednarský. Nejstarším účastníkem byl Václav Riedl, ročník narození 1939, nejmladším Tomáš Novák s datem narození 2008. „Obrovské poděkování patří všem dobrovolníkům, bez jejichž úsilí by uspořádání této bikerské události nebylo možné. Už teď se všichni těšíme na jubilejní patnácté pokračování. Můžu potvrdit, že se znovu uvidíme v posledním prázdninovém týdnu,“ prozradil na závěr Jiří Chlebníček.

MORAVSKÝ BIKEMARATON

80 KM: 1. Pilčík (Bikestyle.cz) 2:51:14, 2. Rauchfuss 2:53:46, 3. Petruš (Prestige) 2:57:18.
50 KM: 1. Hruška (Nilfisk Alto) 1:44:45, 2. Novák (Velocentrum) 1:47:39, 3. Janků 1:48:27.
30 KM: 1. V. Bednarský (Cyklomorava) 1:15:52, 2. Kovář (BT Mohelnice) 1:19:36, 3. Smrčka 1:20:01.
TANDEMY 80 KM: 1. Pohl – Hornych (Adršpach) 3:42:12, 2. Bahno – Bebčák 4:28:12, 3. Kolář – Odložil (CT Hvozdná) 5:00:49.


Foto: Jaroslav Kocián

Moravský bikemaraton v Leštině je výjimečný i tím, že nabízí speciální kategorie. Jednou z nich je zápolení tandemů. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2015 07:00
Titulek: neumětel pan Fišer
Autor: petr x
199
204
...by se měl věnovat raději článkům z okresního fotbalu, tam baví alespoň bulvárními titulky a obraty, při nichž si můžete představovat, že v Pobučí hrála třeba Barcelona...ale cyklistiku by měl nechat někomu, kdo jí rozumí...
Reagovat
Datum: 15.9.2015 16:27
Titulek: Zmatek
Autor: Tomáš 2
160
180
Ten popis výsledků je chybný a zmatený. Příště doporučuji regionální cyklistiku nechat někomu, kdo jí rozumí.
Reagovat
Datum: 15.9.2015 18:35
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr X + Tomáš 2 = jeden muž?
217
158
Věřím tomu, že by vaši odbornou pomoc v redakci určitě uvítali. Málokdo rozumí všemu jako vy. Nebojte se přiložit ruku k dílu. Sportovní fandové to určitě ocení. Zvlášť ti na horských a jiných kolech...
Reagovat
Datum: 15.9.2015 19:30
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: petr x
199
144
Pokud vím, nabídka spolupráce z řad závodníků šumperského poháru, kterou by sportovní fandové ocenili, zůstala bez reakce. Pan Fišer jistě stačí na úroveň okresního fotbalu a má praxi v bombastických výkřicích, ale horská kola jej minula nejspíš převelikou rychlostí. Zmatek v uvedených výsledcích je dohledatelný, zkuste pátrat tam a nemarněte čas vymýšlením nesmyslů do podtitulku...
Reagovat
Datum: 15.9.2015 20:48
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr Fišer
201
141
Dobrý večer. Díky za váš názor, ať už je jakýkoliv. Máte na něj svaté právo. Mrzí mě, že vás můj článek donutil k negativnímu komentáři. Pokud jde zrovna o horská kola, v Týdnu na severu se jim věnujeme pravidelně. Reportáž o leštinském bikemaratonu vznikala z podkladů, které nám zaslal pan Chlebníček. Pokud jde o vámi zmiňovanou spolupráci, tak vás musím poopravit. Skutečně nám byla nabídnuta - asi před třemi roky - ale na určité úrovni fungovala jen pár měsíců. Potom jsme na předem domluvené věci čekali od druhé strany marně. Jméno si nechám pro sebe. Pokud byste nám chtěl pomoci zpravodajství z cyklistického odvětví vylepšit, budeme moc rádi. Stačí mě kontaktovat prostřednictvím emailu (sport@ityden.cz). Hezký večer. Mějte se fajn.
Reagovat