SPORT

Turnaj přátelství

7. dubna 2008, 14:14, Libor Lužík
Turnaj přátelství Olomouc - Od 19. do 23. března proběhl v Olomouci 10. ročník mezinárodního šachového festivalu. V uzavřeném mistrovském turnaji startovalo 10 hráčů. Nejlépe si vedl šachista Grygova Richard Biolek junior, který s přehledem zvítězil s 6,5 body.

 

Pořadí 


1. Richard Biolek jun. 
A64 Grygov 6,5 bodu
2. Svaňa Peter 
SVK 5,5 bodu
3. Růžička Petr 
CZE 
5 bodů


V otevřeném turnaji se zápočtem na národní ELO hraném švýcarským systémem na 9 kol se představilo 46 šachistů. Po devíti kolech se z vítězství radoval Martin Dvořák s 8 body, díky lepšímu pomocnému hodnocení skončil na druhém místě s 6,5 body Martin Sněhota z A-64 Grygov a medaili za třetí místo si odvezl domů do Loštic Rolf Cábelka. Turnaj se hrál zároveň jako otevřený přebor ŠSOK mládeže do 15 let. Zde zazářili šachisté ŠK Sokol Šumperk. V kategorii starších žáků se stal krajským přeborníkem Marek Malý – 4,5 bodu, ve skupině do 11-ti let si vítězství s 3,5 body vychutnal talentovaný Jakub Vaculík a druhý skončil se 3 body Tomáš Kostecký. Krajskou přebornicí mladších dívek se stala Nicola Lužíková – 3 body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).