SPORT

Turnaj přátelství

7. dubna 2008, 14:14, Libor Lužík
Turnaj přátelství Olomouc - Od 19. do 23. března proběhl v Olomouci 10. ročník mezinárodního šachového festivalu. V uzavřeném mistrovském turnaji startovalo 10 hráčů. Nejlépe si vedl šachista Grygova Richard Biolek junior, který s přehledem zvítězil s 6,5 body.

 

Pořadí 


1. Richard Biolek jun. 
A64 Grygov 6,5 bodu
2. Svaňa Peter 
SVK 5,5 bodu
3. Růžička Petr 
CZE 
5 bodů


V otevřeném turnaji se zápočtem na národní ELO hraném švýcarským systémem na 9 kol se představilo 46 šachistů. Po devíti kolech se z vítězství radoval Martin Dvořák s 8 body, díky lepšímu pomocnému hodnocení skončil na druhém místě s 6,5 body Martin Sněhota z A-64 Grygov a medaili za třetí místo si odvezl domů do Loštic Rolf Cábelka. Turnaj se hrál zároveň jako otevřený přebor ŠSOK mládeže do 15 let. Zde zazářili šachisté ŠK Sokol Šumperk. V kategorii starších žáků se stal krajským přeborníkem Marek Malý – 4,5 bodu, ve skupině do 11-ti let si vítězství s 3,5 body vychutnal talentovaný Jakub Vaculík a druhý skončil se 3 body Tomáš Kostecký. Krajskou přebornicí mladších dívek se stala Nicola Lužíková – 3 body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.