SPORT

Turnaj přátelství

7. dubna 2008, 14:14, Libor Lužík
Turnaj přátelství Olomouc - Od 19. do 23. března proběhl v Olomouci 10. ročník mezinárodního šachového festivalu. V uzavřeném mistrovském turnaji startovalo 10 hráčů. Nejlépe si vedl šachista Grygova Richard Biolek junior, který s přehledem zvítězil s 6,5 body.

 

Pořadí 


1. Richard Biolek jun. 
A64 Grygov 6,5 bodu
2. Svaňa Peter 
SVK 5,5 bodu
3. Růžička Petr 
CZE 
5 bodů


V otevřeném turnaji se zápočtem na národní ELO hraném švýcarským systémem na 9 kol se představilo 46 šachistů. Po devíti kolech se z vítězství radoval Martin Dvořák s 8 body, díky lepšímu pomocnému hodnocení skončil na druhém místě s 6,5 body Martin Sněhota z A-64 Grygov a medaili za třetí místo si odvezl domů do Loštic Rolf Cábelka. Turnaj se hrál zároveň jako otevřený přebor ŠSOK mládeže do 15 let. Zde zazářili šachisté ŠK Sokol Šumperk. V kategorii starších žáků se stal krajským přeborníkem Marek Malý – 4,5 bodu, ve skupině do 11-ti let si vítězství s 3,5 body vychutnal talentovaný Jakub Vaculík a druhý skončil se 3 body Tomáš Kostecký. Krajskou přebornicí mladších dívek se stala Nicola Lužíková – 3 body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.