ZPRAVODAJSTVÍ

Turisty čeká v Jeseníkách obnovená hřebenovka

16. října 2018, 13:00, jak
Okres – Celkem osmnáct partnerů se zapojí do projektu obnovy historické trasy hřebenovky, která povede z Libereckého kraje až na Praděd a dále do Rychlebských hor. Záměr počítá s vybudováním odpočinkových míst a dalšího turistického zázemí v hodnotě několika miliónů korun. Česko na něm bude spolupracovat s Polskem.

 „Obnova hřebenovky bude spočívat nejen v jejím přeznačení a rozšíření, ale třeba i ve stavbě nových vyhlídkových věží, které vyrostou tam, kde kdysi stávaly dnes už neexistující rozhledny,“ přiblížil záměr hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
S realizací začnou partneři projektu příští rok. Jen v Jeseníkách má dojít k přeznačení zhruba osmdesáti kilometrů tras, další přibudou v sousedních Rychlebských horách. Po hřebenovce by turisté mohli dojít až do Polska.
Náklady na obnovu historické cesty jsou 92 milióny korun. Většinu z výdajů pokryje dotační fond Evropské unie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2018 14:29
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
18
Postaví vyhlídku Vysoké Hole,atd
Reagovat
Datum: 16.10.2018 18:47
Titulek: 92 mega
Autor: Roman
12
92 mega? No super příležitost z takové předražené zakázky odklonit nějaké ty prostředky:-)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.