ZPRAVODAJSTVÍ

Turisty čeká v Jeseníkách obnovená hřebenovka

16. října 2018, 13:00, jak
Okres – Celkem osmnáct partnerů se zapojí do projektu obnovy historické trasy hřebenovky, která povede z Libereckého kraje až na Praděd a dále do Rychlebských hor. Záměr počítá s vybudováním odpočinkových míst a dalšího turistického zázemí v hodnotě několika miliónů korun. Česko na něm bude spolupracovat s Polskem.

 „Obnova hřebenovky bude spočívat nejen v jejím přeznačení a rozšíření, ale třeba i ve stavbě nových vyhlídkových věží, které vyrostou tam, kde kdysi stávaly dnes už neexistující rozhledny,“ přiblížil záměr hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
S realizací začnou partneři projektu příští rok. Jen v Jeseníkách má dojít k přeznačení zhruba osmdesáti kilometrů tras, další přibudou v sousedních Rychlebských horách. Po hřebenovce by turisté mohli dojít až do Polska.
Náklady na obnovu historické cesty jsou 92 milióny korun. Většinu z výdajů pokryje dotační fond Evropské unie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2018 14:29
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
Postaví vyhlídku Vysoké Hole,atd
Reagovat
Datum: 16.10.2018 18:47
Titulek: 92 mega
Autor: Roman
92 mega? No super příležitost z takové předražené zakázky odklonit nějaké ty prostředky:-)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).