ZPRAVODAJSTVÍ

Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát

29. srpna 2017, 07:00, jak
Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát Šumperk - Dobrá zpráva pro hoteliéry, provozovatele penziónů a turistický ruch vůbec - počet návštěvníků, kteří letos do našeho regionu zamířil, opět narostl. A co je neméně důležité, přibylo také těch, kteří zde stráví déle než jeden den.

 „Návštěvnost kraje se meziročně zvýšila o 12,6 procenta. Přijelo více hostů z ciziny," uvádí ve své aktuální zprávě Český statistický úřad v Olomouci.
Za první pololetí se v kraji ubytovalo 166 tisíc hostů. Velká část z nich zamířila právě do šumperského okresu, jehož severní část z turistického ruchu žije. „Mám radost, že sem jezdí stále více rodin s dětmi. Pochopitelně nás těší i rostoucí zájem zahraniční klientely," potvrzuje majitel rodinného penziónu poblíž Ramzové Dušan Vojtíšek.
Rostoucí počet turistů má však i negativa. Na velký pohyb lidí po horách si opakovaně stěžují ochránci přírody. V současné době navíc situaci komplikují neukáznění sběrači hub a borůvek, kteří běžně plundrují i nejpřísněji chráněné části Jeseníků. Přibývá také úrazů, které si návštěvníci na horách během léta způsobí.


Foto: jak

Návštěvníci míří do našeho regionu hlavně za přírodou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.8.2017 10:23
Titulek: Turisté-zhouba planety
Autor: Ahoj
61
Už došlo i na naše končiny. Třeba taková Mallorca je už na šrot, totálně zničená. Ale máme co dohánět, snad se nám to časem povede. Máme dobře našlápnuto. A do Prahy ani zadarmo, super hnus.
Reagovat
Datum: 29.8.2017 12:29
Titulek: Re: Turisté-zhouba planety
Autor: Pandrhola
35
Turistika v moderním smyslu slova vznikla koncem 18. století v souvislosti s romantismem a s objevem krás divoké přírody, zejména vysokých hor a přímořských krajů. Kolem roku 1800 se také poprvé objevuje slovo turistika, odvozené z francouzského tour, okružní cesta, putování...
Reagovat
Datum: 31.8.2017 07:28
Titulek: Tunelování Jeseníků
Autor: Vevča
72
Ano, majitelé hotelů a lanovek, u kterých ani nejsou zaměstnáni místní lidé, si mnou ruce ale co ostatní?, např. obyvatelé Velkých Losin nebo Rapotína se o víkendu už bojí přejít silnici, jaký mají v obci provoz!! a co z toho mají?
Reagovat
Datum: 1.9.2017 12:23
Titulek: nárůst
Autor: Karel
48
Cizinci totiž u nás hledají bezpečí, tady je jen tak někdo nepobodá nebo nerozjezdí dodávkou.
Reagovat