ZPRAVODAJSTVÍ

Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát

29. srpna 2017, 07:00, jak
Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát Šumperk - Dobrá zpráva pro hoteliéry, provozovatele penziónů a turistický ruch vůbec - počet návštěvníků, kteří letos do našeho regionu zamířil, opět narostl. A co je neméně důležité, přibylo také těch, kteří zde stráví déle než jeden den.

 „Návštěvnost kraje se meziročně zvýšila o 12,6 procenta. Přijelo více hostů z ciziny," uvádí ve své aktuální zprávě Český statistický úřad v Olomouci.
Za první pololetí se v kraji ubytovalo 166 tisíc hostů. Velká část z nich zamířila právě do šumperského okresu, jehož severní část z turistického ruchu žije. „Mám radost, že sem jezdí stále více rodin s dětmi. Pochopitelně nás těší i rostoucí zájem zahraniční klientely," potvrzuje majitel rodinného penziónu poblíž Ramzové Dušan Vojtíšek.
Rostoucí počet turistů má však i negativa. Na velký pohyb lidí po horách si opakovaně stěžují ochránci přírody. V současné době navíc situaci komplikují neukáznění sběrači hub a borůvek, kteří běžně plundrují i nejpřísněji chráněné části Jeseníků. Přibývá také úrazů, které si návštěvníci na horách během léta způsobí.


Foto: jak

Návštěvníci míří do našeho regionu hlavně za přírodou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.8.2017 10:23
Titulek: Turisté-zhouba planety
Autor: Ahoj
93
Už došlo i na naše končiny. Třeba taková Mallorca je už na šrot, totálně zničená. Ale máme co dohánět, snad se nám to časem povede. Máme dobře našlápnuto. A do Prahy ani zadarmo, super hnus.
Reagovat
Datum: 29.8.2017 12:29
Titulek: Re: Turisté-zhouba planety
Autor: Pandrhola
62
Turistika v moderním smyslu slova vznikla koncem 18. století v souvislosti s romantismem a s objevem krás divoké přírody, zejména vysokých hor a přímořských krajů. Kolem roku 1800 se také poprvé objevuje slovo turistika, odvozené z francouzského tour, okružní cesta, putování...
Reagovat
Datum: 31.8.2017 07:28
Titulek: Tunelování Jeseníků
Autor: Vevča
81
Ano, majitelé hotelů a lanovek, u kterých ani nejsou zaměstnáni místní lidé, si mnou ruce ale co ostatní?, např. obyvatelé Velkých Losin nebo Rapotína se o víkendu už bojí přejít silnici, jaký mají v obci provoz!! a co z toho mají?
Reagovat
Datum: 1.9.2017 12:23
Titulek: nárůst
Autor: Karel
50
Cizinci totiž u nás hledají bezpečí, tady je jen tak někdo nepobodá nebo nerozjezdí dodávkou.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.