ZPRÁVY

Tropické počasí žádné drama nepřineslo

19. června 2012, 00:00, ar
Region – Ačkoli podle některých médií spustily tropické teploty v minulých dnech lavinu infarktů u  chronicky nemocných lidí, podle šumperských záchranářů u nás k ničemu mimořádnému nedošlo. Počet výjezdů rychlé záchranné služby byl zhruba stejný jako v kterékoli jiné dny.

„V šumperském okrese bylo v minulých dnech všechno v normě. O něco zvýšený počet výjezdů k infarktům jsme evidovali na Olomoucku, shrnuto pro celý kraj, nepřinesly tropické dny nic mimořádného,“ ujistil ředitel krajské záchranky Ivo Mareš. Podle něj i ostatních lékařů si lidé v posledních letech na podobné nástrahy počasí zvykli a snaží se před nimi lépe chránit. Přívaly kolabujících lidí, které na kolena dostalo dusno a vedra, tak zdejší záchranáři nepamatují už několik let. „Lidem se v tomto ohledu dostalo dobré prevence. Pokud už jsou taková horka jako teď, snaží se zkrátka dodržovat pitný režim a nechodit příliš ven. To je jediné vysvětlení toho, proč už ke zvýšenému počtu kolapsů nedochází,“ vysvětluje Mareš.

Daleko větší nebezpečí hrozí v létě z jiného místa. Každý rok zasahují lékaři záchranné služby u několika případů tonoucích lidí, kteří se snaží zchladit v neprozkoumaných tocích řek a nebo u splavů. Nejčastěji jejich vozy vyjíždí k Desné, na Krásné a nebo k mohelnické pískovně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.