ZPRÁVY

Tropické počasí žádné drama nepřineslo

19. června 2012, 00:00, ar
Region – Ačkoli podle některých médií spustily tropické teploty v minulých dnech lavinu infarktů u  chronicky nemocných lidí, podle šumperských záchranářů u nás k ničemu mimořádnému nedošlo. Počet výjezdů rychlé záchranné služby byl zhruba stejný jako v kterékoli jiné dny.

„V šumperském okrese bylo v minulých dnech všechno v normě. O něco zvýšený počet výjezdů k infarktům jsme evidovali na Olomoucku, shrnuto pro celý kraj, nepřinesly tropické dny nic mimořádného,“ ujistil ředitel krajské záchranky Ivo Mareš. Podle něj i ostatních lékařů si lidé v posledních letech na podobné nástrahy počasí zvykli a snaží se před nimi lépe chránit. Přívaly kolabujících lidí, které na kolena dostalo dusno a vedra, tak zdejší záchranáři nepamatují už několik let. „Lidem se v tomto ohledu dostalo dobré prevence. Pokud už jsou taková horka jako teď, snaží se zkrátka dodržovat pitný režim a nechodit příliš ven. To je jediné vysvětlení toho, proč už ke zvýšenému počtu kolapsů nedochází,“ vysvětluje Mareš.

Daleko větší nebezpečí hrozí v létě z jiného místa. Každý rok zasahují lékaři záchranné služby u několika případů tonoucích lidí, kteří se snaží zchladit v neprozkoumaných tocích řek a nebo u splavů. Nejčastěji jejich vozy vyjíždí k Desné, na Krásné a nebo k mohelnické pískovně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).