SPORT

Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína

9. května 2018, 19:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína Šumperk – Souboje se žraločí rodinkou jim nevycházejí. I ve třetím vzájemném střetnutí v historii obou klubů vyšel tým amerického fotbalu ze Šumperka naprázdno. Před návštěvou téměř 150 diváků toho výběr hrajícího trenéra Jana Kolaříka proti Třinci moc nepředvedl a od úvodních minut tahal za kratší konec zápasového provazu.

TŘETÍ LIGA
ŠUMPERK DIETOS – TŘINEC SHARKS 6:27 (0:0, 0:15, 0:12, 6:0)


Hlavní problém představoval nedostatečný důraz při jednotlivých obranných skládkách. A také neschopnost útoku výrazněji se prosadit při svých ofenzivních pokusech.
Zatímco Severomoravané začali od druhé části bodově úřadovat, hostitelé bušili do jejich řad marně. Ve větším rozmachu a výraznějším postupu směrem k endzóně soupeře je brzdily nepřesnosti a narůstající počet útočných faulů. Snaha vyvíjená v ofenzivní fázi měla častokráte jepičí život až do stavu 0:27.
Radomír Bureš během utkání zachytil už druhou přihrávku protivníka a předložil svým spoluhráčům možnost ke snadnějšímu skórování. Čestného úspěchu se dočkali pouhých čtrnáct sekund před koncem, kdy kosmeticky poupravil nepříznivé skóre Jan Šmíd. „Na konečné podobě výsledku mají velký podíl naše chyby. V mnoha případech byly až fatální. Favorit soutěže je dokázal nemilosrdně trestat a celkově byl velmi produktivní. I když jsme na něj byli dobře připravení a hra obrany nám vcelku vycházela, limitovaly nás zbytečné přehmaty,“ zalitoval kouč Kolařík. „Šance se nám naskytly hned zkraje zápasu, kdy jsme si vytvořili nadějné pozice. Pokud bychom vedli, Třinec mohl znervóznět. Jenže jsme jich nevyužili a zbytek utkání se od toho odvíjel. Malým pozitivem je touchdown dosažený v závěru. Od povedeného momentu se musíme odrazit do dalšího duelu, který nás čeká o víkendu v domácím prostředí proti Zlínu. Porážku hodíme za hlavu a znovu uděláme všechno pro vítězství,“ sliboval kormidelník Šumperka.

ZÁKLADNÍ ČÁST


15. DUBNA: Zlín Golems – Šumperk Dietos 15:25. 28. DUBNA: Šumperk – Třinec Sharks 6:27. 13. KVĚTNA: 15.00 Šumperk – Zlín (Tyršův stadión). 20. KVĚTNA: Třinec – Šumperk. 3. ČERVNA: Trutnov Rangers – Šumperk. 16. ČERVNA: 15.00 Šumperk – Prague Black Panthers 2.Foto: Petr Koval
Podobných situací, kdy domácí borci donutili popadat třinecké hráče k zemi jako hrušky, se vyskytlo poskromnu. Podařený výpad Radomíra Bureše spadal do kolonky spíše ojedinělých světlých výjimek.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).