SPORT

Třináctka přinesla zábřežským pardálům štěstí

23. prosince 2014, 16:25, Petr Fišer
Třináctka přinesla zábřežským pardálům štěstí Hořice - Zatímco u pověrčivých jedinců to s ošidnou třináctkou raději ani nezkoušejte, u zkušených pardálů z Moto Racing klubu Zábřeh byste mohli uspět. V mnoha případech proklínané číslo jim s trochou nadsázky přineslo porci zaslouženého štěstí. Právě 13. prosince se totiž vydali do Hořic, kde se odehrálo závěrečné vyhlášení mezinárodního mistrovství v silničních závodech historických motocyklů.

 Přeboru republiky se zábřežská parta účastní v šestičlenném složení. Pokud jde o věk, s již odrostlými, výkonnostně však stále mladými a statečně zápolícími jezdci. Do poslední chvíle utajené výsledky jim dávaly šanci na příznivé finální umístění. A skutečně, o milá překvapení nebyla nouze.

Nejstarší z týmu Ivan Fotr na svojí Jawě 250 dokončil seriál na skvělé sedmé pozici. Bohuslav Kubíček, jehož třída čítá přes čtyřicet soupeřů, dosáhl na pátou příčku. A pak už to přišlo. Alois Petrovský, který startuje ve dvou nejsilnějších kubaturách, si pronajal dvě místa na stupních vítězů. Vynikající sezónu korunoval tím, že si na šlapající Hondě vyjel bronz a navíc dokázal přidat ještě cennější stříbro v jednou tak nabouchané třídě do 1000 ccm. Společnost mu v ní dělala „pojízdná továrna“ od Suzuki.

Medailové hody tím neskončily. Dařilo se i Lubomírovi Hojgrovi, jenž mezi starými pětistovkami posbíral stříbrné ovoce. Životním triumfem pak skončilo snažení Drahoše Srovnala. Soupeření do 175 ccm korunoval dalším druhým místem pro Zábřeh. Velké zásluhy na tom měla jeho milovaná „Číza“.

Vůbec největší radost zavládla na straně Marka Kratochvíla. Se značným bodovým náskokem se mu podařilo opanovat kubaturu do 350 ccm. Silný příběh s dojemnou pointou umocnila skutečnost, že se mu to povedlo na rodinném stroji Matchless, na němž v minulosti závodil i jeho otec. Kratochvíl si vyrovnáním svého táty splnil tajný sen.

Na vyhodnocení v Hořicích nechyběla pětice Srovnal, Petrovský, Hojgr, Fotr, Kratochvíl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.