ZPRAVODAJSTVÍ

Tříkrálová sbírka je letos plnoletá. Padne rekord?

3. ledna 2018, 08:00, jak
Okres - Prvním dnem roku odstartovala tradiční Tříkrálová sbírka. Letos se uskuteční už její osmnáctý ročník. Zároveň existuje šance, že se koledníci dočkají historicky nejlepšího výtěžku. Ten posledních deset let pravidelně stoupá.

 „Tříkrálové koledníky můžete potkat po celé republice mezi prvním a čtrnáctým lednem,“ informoval Jan Oulík, tiskový mluvčí Charity. Například ve Štítech vyrazí koledníci do terénu 5. ledna, domácnosti tam budou postupně navštěvovat až do druhé lednové soboty.
Objem peněz, který lidé třem králům darují, rok od roku roste. V roce 2006 vybrali koledníci v zábřežském děkanátu zhruba devět set tisíc korun, kdežto vloni to byl již jeden milión a tři sta tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.1.2018 12:39
Titulek: k+m+b
Autor: aNONYM
88
Období krákorání tří králů, kteří ovšem chodí ve dvou, nejspíš podle hesla „vytřískat z toho co nejvíc při co nejmenších nákladech“, je jediný čas, kdy bych chtěl bydlet v paneláku úplně nahoře.
Reagovat
Datum: 3.1.2018 12:56
Titulek: Re: k+m+b
Autor: mac
111
Na tříkrálovou sbírku taky nepřispívám, ale proč hned nazývat zpěv krákoráním? Stačí přece slušně odmítnout.
Reagovat
Datum: 3.1.2018 13:46
Titulek: Re: k+m+b
Autor: aNONYM
88
To já jen tak ze srandy. A s tím odmítnutím je to problém. Někdo nedokáže vystrčit hlavu a říct jim (pokud je napadne přestat zpívat, aby ho slyšeli), že on přispívá na projekty, pro které se sám rozhodne a oni mezi ně nepatří. To zpívání je takový promyšlený nátlak. Čím dýl zpívají, tím víc sousedi zpozorní, že se vám nechce platit. A třeba na vesnici jim raději něco donesou, aby už sklapli a šli o dům dál. Mají to promyšlený, pravda...
Reagovat
Datum: 3.1.2018 16:52
Titulek: Re: k+m+b
Autor: cinique
165
Tak já sice v paneláku bydlím, ale i kdybych bydlela na vesnici, tak jsem zvyklá vůbec neotevírat lidem, kteří se neohlásí nebo které si nepozvu a věřím, že by se mi podařilo si tento zvyk uchovat i tam. Takže by si páreček králů před mým prahem mohl klidně vykokrhat hlasivky. Stejně jako různí podomní nabízeči čehokoliv. A pokud se někdo nechá ovládat a řídit svými sousedy, pak je asi v podstatě v pořádku, že za svou slabost (čti blbost) zaplatí.
Reagovat
Datum: 3.1.2018 19:27
Titulek: Re: k+m+b
Autor: aNONYM
142
Tak jest, ale staré babky přemýšlí jinak a toho právě ti různí otravové zneužívají :)
Reagovat
Datum: 4.1.2018 10:47
Titulek: Nekřesťanská restituce
Autor: Občan
111
Od té doby, co si církev vymohla vrácení majetku a nášupem k tomu královskou každoroční rentu od státu na 20 let nejsem ochoten přispívat.
Reagovat
Datum: 6.1.2018 20:37
Titulek: doba temna Re: Nekřesťanská restituce
Autor: Vytlemení svatoušci
96
Reagovat
Datum: 8.1.2018 19:23
Titulek: Re: doba temna Re: Nekřesťanská restituce
Autor: vojta
19
Parlamentní listy...hm, tak to bude pravda...
Reagovat
Datum: 9.1.2018 22:33
Titulek: Katolická Pravda Re: doba temna Re: Nekřesťanská
Autor: Černá Sfině
70
„Majetkové vypořádání s církvemi, které má přinést nový zákon, není restitucí církevního majetku neboli uvedení v předchozí stav,“ uvádí v analýze pro týdeník Ekonom advokát Aleš Rozehnal, který působí i jako vedoucí katedry práva Bankovního institutu.

Církev neměla vlastnické právo, to se mu jen podobalo
Z Rozehnalova rozboru vyplývá, že právo, které měla církev k majetku, který užívala, nebylo vlastnickým právem, i když se vlastnickému právu podobalo. Oproti vlastnickému právu ovšem podléhalo řadě omezení. „Vydaný majetek na rozdíl od minulosti žádným omezením podléhat nebude. Navíc subjekt, který ho obdrží, bude odlišný od právnických osob, kterým byl vyvlastněn. O majetek v případě katolické církve přišla veřejnoprávní instituce, která se při proměnách legislativy proměnila v soukromého vlastníka,“ konstatuje Rozehnal.

Nicméně podotýká, že církev je možné odškodnit, nelze však mluvit o restitucích, tedy uvedení do předchozího stavu. „Já mluvím o právních aspektech a jejich vývoji během historie. To ostatní je už politika,“ vysvětlil advokát, jak je třeba nahlížet na jeho analýzu majetku, kterého církev užívala.

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).