SPORT

Triatlonový šampión Petr Vabroušek: Na Koutymana se nejezdím zabít

7. října 2015, 13:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Triatlonový šampión Petr Vabroušek: Na Koutymana se nejezdím zabít Kouty nad Desnou - Jedenáctkrát se stal vítězem republikového šampionátu v dlouhém triatlonu. Nespočetkrát úspěšně dokončil jeden z nejprestižnějších a nejtěžších závodů, který každoročně probíhá na Havaji. Má za sebou celou řadu pozoruhodných triumfů sesbíraných po celém světě. Nelehkého Koutymana, který byl poprvé zařazen na listinu Českého poháru, ale zkušený matador Petr Vabroušek nejspíš nikdy nevyhraje.

 Nejznámější postava extrémního duatlonu se výraznějšího výsledku nedočkala ani ve třetím ročníku. Po sedmém a šestém místě skončila letos až čtrnáctá. „Jako malý jsem bydlel v Koutech, takže se vracím do míst mého mládí. A musím říct, že velmi rád,“ svěřoval se sympatický sportovec ze zlínských Malenovic.
Jeho naděje na medailové umístění pokaždé pohasínají při nasednutí na horské kolo. „Jednoduše na něm neumím tak, jak by bylo potřeba. Nejezdím se sem zabít. Žádné harakiri ode mě nečekejte,“ ujišťoval triatlonový specialista, jenž i tentokrát nejvíce ztrácel při sjezdech a technických pasážích.
Únava, vyčerpání, bolest, chlad. Koutyman není pro každého. Po úvodní relativně zahřívací běžecké části následuje 36 kilometrů na kole. S vražedným profilem a masakrovým výšlapem k horní nádrži Dlouhých Strání. Závěr pak obstarává brutální třináctikilometrový běh s pětistovkou výškových metrů. „Přívlastek extrémní je na místě. Vždycky si to tady užiji naplno. Je to perfektní závod,“ prohlásil Ondřej Fojtík, obhájce loňského prvenství.
Excelentní biker, jenž v posledních letech zapracoval na běhu, se musel sklonit před výkonem Petra Cmunta ze Cvikova. Premiérový šampión se jako jediný dostal pod hranici tří hodin (2:55:48). Druhému Fojtíkovi nadělil téměř deset minut.
Velkou stopu zanechali v Jeseníkách okresní zástupci. Šumperský Vojtěch Bednarský si zajistil stupně vítězů, v konkurenci šedesáti dobrodruhů vyválčil skvělé třetí místo. V předchozích dvou letech dvakrát druhý David Jílek z Mohelnice byl poprvé „bramborový“. Velké uznání zaslouží i Michaela Švubová. Reprezentantka Oknoplastu byla v ženské kategorii nejrychlejší ze všech a navrch si připsala i několik mužských skalpů. Ve stejném duchu si vedla domácí dvojice Chytil – Fišnar. Ta pro změnu ovládla zápolení štafet.

Petr Vabroušek se na horském kole jako ryba ve vodě necítí. I tak je pro něj Koutyman tradičním bodem nabitého programu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.