SPORT

Triatlonista David Jílek překonal sám sebe. I když ho trápil prázdný žaludek, závod na Slovensku nevzdal a dokončil

17. srpna 2016, 14:00, Petr Fišer
Triatlonista David Jílek překonal sám sebe. I když ho trápil prázdný žaludek, závod na Slovensku nevzdal a dokončil Maďarsko, Slovensko - Některá sportovní odvětví razí přes prázdninové období „klidový režim“. V případě Davida Jílka platí pravý opak. Zábřežský triatlonista se mimo jiné představil ve dvou závodech za hranicemi rodné vlasti a znovu byl vidět.

 IRONMAN BUDAPEŠŤ

Podnik světové série na polovičních tratích se v zátoce Dunaje měl plavat v
neoprenech, aktéři v kategorii Profi si ale museli vystačit bez tohoto vítaného nadstandardu. Jílek zvládl úvodní test za 28:55 min.
Cyklistická část vedená ve dvou okruzích centrem Budapešti s celkovým
převýšením 200 metrů byla velmi svižná. Univerzál ze Zábřeha jí prosvištěl s průměrnou rychlostí kolem 41 kilometru v hodině a jeho výsledný čas se zastavil na příznivých hodnotách 2:11 h.
V závěrečném běžeckém půlmaratónu se řada závodníků v poměrně teplém počasí „uškvařila“ a své snažení předčasně vzdala. David Jílek s ohledem na následující program spíše dolaďoval formu a v cíli se objevil za 1:25 h. Celkově dokončil budapešťské dobrodružství v novém osobním rekordu na „půlce“ a vybojoval třinácté místo v nejprestižnějším mužském zápolení.

SLOVAKMAN PIEŠŤANY

Protože nechyběl ani v Piešťanech, absolvoval během měsíce a půl už pátého Ironmana. Ten slovenský byl opravdu krutý, protože se do něj musel pustit nalačno. Aniž by o to stál. „Budík jsem si nastavil na čtyři na ráno, abych stihl pořádnou snídani. Start byl v sedm. Jenže se mi podařilo zaspat a na jídlo nezbyl čas,“ popisoval nepříjemné komplikace.
Slovakman se odvíjel na plných ironmanských distancích (= 3,8 km plavání,
180 km cyklistika, 42,2 km běh) a byl součástí Českého poháru v dlouhém triatlonu. Plavecké soupeření se odehrávalo ve Váhu, který měl po noční bouřce docela velký průtok. Jílek opustil vodní koridor po 53 minutách se ztrátou tří minut na vedoucí dvojici. Se Slatinským ji vytvořil Lucemburčan Godart.
Cyklistické kilometry orámcovala totální rovina a také silný severní vítr. V každém okruhu se mu dařilo zkracovat manko o minutu a půl, díky čemuž s Janem Oppolzerem první dva závodníky nejen dojeli, ale dokonce si vytvořili nadějný náskok.
Prázdný žaludek ale neměl pochopení. Na 150. kilometru dával svoji nespokojenost najevo natolik, že zábřežský borec už neatakoval hranici 50 km/h, ale byl rád za rychlost kolem čtyřicítky. Na posledních kilometrech ho předjeli ještě dva soupeři a do depa se dopravil jako čtvrtý v pořadí.
Při běhu bylo celkové oslabení ještě citelnější. Po několika těžkých krizích a pěti momentech, kdy chtěl narůstající trápení ukončit, překonal sám sebe a silou vůle udržel čtvrtou pozici. Cílovou čáru pokořil za devět hodin a pět minut a po hrdinském výkonu si připsal na konto důležité body. Přispěly k tomu, že si upevnil průběžné vedení v pohárovém seriálu.


Foto: Petr Ondrušek

Velký bojovník ze Zábřeha při krutém závodě ve slovenských Piešťanech.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).