SPORT

Tři roky a dost! Zásah bude hlubší, tvrdí šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský

8. dubna 2015, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Tři roky a dost! Zásah bude hlubší, tvrdí šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský Šumperk - Kádr hokejového Šumperka by před následujícím ročníkem první ligy mohl projít větší obměnou, než bylo v posledních sezónách zvykem. Tři roky a dost, zavelel s předstihem VLADIMÍR VELČOVSKÝ.

 „Do týmu sáhneme trochu hlouběji,“ prozradil v rozhovoru pro oficiální webové stránky prezident klubu s připomenutím toho, že se na výraznější úspěch znovu nedosáhlo. Jak u něj bývá zvykem, nešetřil otevřeností a upřímností. Kritikou se nebál počastovat ani Karla Pláška, nedotknutelnou modlu fanoušků.

MINULÁ SEZÓNA

„I s odstupem několika týdnů se pocity ve mně stále mísí. Na jednu stranu mě mrzí a štve, že jsme nedokázali uhrát předkolo play off, které jsme si sami prosadili. Zároveň je potřeba dodat, že jsme dosáhli historicky rekordního počtu bodů po 52 kolech. A přesto to na postup nestačilo. To znamená, že konkurence byla velmi silná.“

ZLOMOVÉ OBDOBÍ

„Chleba se lámal ve druhé půlce listopadu. Měli jsme sedm hráčů zraněných nebo nemocných. K tomu jsme přišli o Martina Novotného, který dostal disciplinární trest na šest utkání. Na interních poradách jsem několikrát zdůrazňoval, že se bude rozhodovat před Vánoci a že po nich bude konkurence zase o něco kvalitnější. Potvrdilo se to. Přitom do poloviny soutěže si nikdo nemyslel, že by nám předkolo mělo uniknout. Bohužel, stalo se.“

DISTANC NOVOTNÉHO

„Nemyslím si, že by jeho stopka ovlivnila sezónu. Poznamenala ji kombinace všech faktorů, které jsem zmiňoval, plus nedostatečná náhrada. Možná někoho překvapím, ale samotnému hráči i trenérům jsem to řekl do očí. Potom, co jsem záznam inkriminovaného momentu viděl několikrát dokola, musím konstatovat, že došlo ke zkratu hráče. Rozhodčího trefit chtěl. Bavme se ale o výši trestu. Ten byl přísný.“

PREZIDENTŮV VERDIKT

„Někteří hráči očekávání splnili, od některých jsem čekal víc. Jako majitel a ekonom sleduji poměr mezi finančními náklady a výkony na ledě. Z tohoto pohledu musím zmínit Michala Veleckého, který se po dvou letech vrátil z Jihlavy. Loňskou sezónu měl lepší i Tomáš Sedlák. V průběhu roku jsem měl výhrady také ke Karlu Pláškovi. Jen bojovnost nestačí. Zamotával se do kliček, ztrácel kvůli tomu kotouče a z protiútoku jsme nejednou inkasovali. Bojovník je to ale příkladný. Abych jen nekritizoval, tři čtvrtiny soutěže se mi líbila formace kolem Patrika Moskala se Staňkem a Žálčíkem na křídlech.
Síla týmu a charaktery hráčů se nejlépe poznají během krize. Spoléhal jsem, že starší a zkušenější borci za to zatáhnou a udělají si pořádek na ledě i v kabině. Bohužel to nevyšlo. Výhrady bych měl ke zhruba polovině mužstva.“


HRÁČSKÉ PLÁNY

„Na kolektiv a partu lidí, která se tu sehrávala, jsme spoléhali. Mančaft však za dobu tří let, kdy se do něj zasahovalo jen kosmeticky, neudělal výrazný výsledek. Proto jsme se rozhodli, že do něj sáhneme trochu hlouběji. S jistotou odcházejí brankář Koutský a útočník Staněk. Další kontrakt v Šumperku jsme jim nenabídli. Podobných případů bude víc. Naopak je několik hráčů, se kterými buď uzavřeme novou smlouvu, nebo uplatníme opci. Pár jedinců se rozmýšlí, co a jak dál. Jsou mezi nimi i hokejisté ze vzdálenějších končin.
Řešení soupisky bude nějakou dobu trvat. A musím dodat, že některé věci budu záměrně natahovat. Všechno má vliv na ekonomiku klubu a já se neuvážu do smluvně závazkového vztahu s hráčem, aniž bych věděl, že bych těmto závazkům nebyl schopen dostát. Trenéři si budou vybírat v srpnovém kempu, kam plánujeme pozvat větší počet hráčů.“


OTÁZKA TRENÉRŮ

„Stávající kouč Radek Kučera obdržel nabídku, kterou zvažuje. Měl by dostat asistenta, možná hrajícího. Nebo někoho, kdo se hokeji věnoval vrcholově. Před třemi lety zastával tuto pozici Roman Meluzín. Bylo to v době, kdy jsme postupovali do první ligy. Tento krok má hodně velkou vazbu na ekonomiku. Šumperk nebude schopen zaplatit extraligového trenéra s veleúspěšnou historií.“

ZÁVĚREČNÝ VZKAZ

„Bez trvalé podpory partnerů a fanoušků a stabilního prostředí nelze hokej v Šumperku dělat. Jsem neskonale vděčný za každý moment, za každý přínos do klubu. Ono se říká, že není všechno o penězích, ale že jsou až na prvním místě. Shánět prostředky pro šumperský hokej je stále těžší a těžší. Děkuji každému, kdo do klubu něčím přispívá. Zároveň vyzývám všechny, kteří mají možnost pomoci, nechť mě kontaktují. Musíme společně doufat, že bude mužstvo na začátku sezóny dobře poskládané a konkurenceschopné. Nastávající sezóna bude oslavou desátého výročí, co s Radkem Kučerou vedeme v Šumperku profesionální hokejový tým. I z tohoto pohledu bychom se chtěli pokusit o výraznější úspěch.“


Foto: Petr Fišer

Vladimír Velčovský (vpravo) si s Radkem Kučerou odkroutí ve vedení šumperského hokeje jubilejní desátou sezónu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.4.2015 17:05
Titulek: Vypadněte,
Autor: Anonym
171
128
šmejdi.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 14:58
Titulek: Re: Vypadněte,
Autor: karel
163
109
měli
Reagovat
Datum: 9.4.2015 14:58
Titulek: Re: Vypadněte,
Autor: karel
177
108
Měli by vyměnit trenéra...
Reagovat
Datum: 11.4.2015 20:49
Titulek: Re: Vypadněte,
Autor: Radek
152
112
To, že by Kuča neměl trénovat, je známo již několik let, ale rodiny se asi Velča nezbaví.
Reagovat
Datum: 8.4.2015 18:39
Titulek: sebranka
Autor: Anonym
167
126
Vladimír Velčovský by se měl zamyslet nad sebou společně lidmi kolem sebe s VIP se těží jen sami pro sebe.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 10:06
Titulek: Rozpustit
Autor: abcd
183
113
Zásah by měl být tak hluboký, aby jeho výsledkem bylo rozpuštění seniorského týmu, který hraje extra-neatraktivní hokej již několik sezon. Město by mělo raději podporovat místní daleko úspěšnějsí sportovce a týmy.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 11:41
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: Jaryn
158
125
Mohl by nám autor sdělit, jak on by navrhoval dotace do sportu v Šumperku, komu kolik zní otázka.
Které daleko úspěšnější sportovce a týmy má na mysli.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 13:49
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: abcd
179
138
Například by město mohlo více podporovat kluby, které pracují s mládeží. Nemyslím tím pouze ty "velké" kluby (hokej, fotbal apod.) a sdružení, ale i ty menší týmy (např. orientační běh, MTB,...). A nejen ty - zažádat o dotaci je administrativně poměrně složitý úkon a obdržená dotace snad ani neodpovídá času strávenému vypracováváním. Dále podpora sportovních akcí (např. Odyssea). Město je plné šikovných a daleko úspšnějších sportovců, o kterých se ani neví a podpora ze strany města je téměř nula. Nemyslím, že by bylo v dnešní době extra přínosné cpát mraky peněz pouze do hokeje... nebo do "bezvadného" divadla :-)
Reagovat
Datum: 9.4.2015 15:11
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: Jaryn
131
112
Nejsem hokejista to říkám předem. Vaše stanovisko se mi nejeví jako nestranné, což já po radnici požaduji. Jste trochu zaujatý a nemáte rád velké sporty, ovšem musíte je brát na vědomí, protože tu také jsou a mají zájemce tento sport vykonávat. Pravda je, že je to jeden z nejdražších sportů, ale také je o něj velký zájem. Kolik diváků přijde na závody v orientačním běhu nebo MTB, kolik dětí má zájem dělat hokej a kolik orientační běh. Ano je to názor dělat levné sporty, ale nemyslím si že je to správná cesta. Ta vaše poznámka cpát mraky peněz do bezvadného divadla, asi je to podle Vás správná cesta stát se větší vesnicí, ale já považuji divadlo za špičkovou kulturu.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 15:44
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: abcd
149
120
Ano, přiznávám, že jsem zaujatý proti extrémnímu dlouhodobému sypání peněz do SENIORSKÉHO hokeje. škoda, že ti podporovaní zájemci (jak píšete), jsou většinou sesbíraní z celé republiky a ne místní ochovanci.
K diváckému zájmu - viděl jste, kolik lidí bylo např. na SP MTB v Novém Městě? Nebo na každoroční moravské Czech cycling tour?
Píšete "kolik dětí má zájem dělat hokej a kolik orientační běh" - podívejte se do žebříčků dlouhodobých soutěží, kolik jich tam je. Proti podpoře malých a mladých hokejistů nemám vůbec nic.
A pokud zrovna cyklistiku nebo OB považujete za levný sport, tak to jste úplně vedle.
A zeptejte se šumperáků, jestli mají raději šumperské ochotníky nebo si raději zajedou do Zábřehu na kvalitní hostující soubor (pokud vůbec seženou lístek a není ještě vyprodáno). O šumperksém divadle byly již napsány stohy kritických článků - jak o vedení, hercích, dotacích, herně... Stačí jen hledat.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 16:57
Titulek: Tak to mi prosím dohledejte,
Autor: kinderman
143
myslím stohy kritických článků o současném vedení, inscenacích právě končící sezóny nebo "ochotnících", které od nás úspěšně lanaří třeba Olomouc nebo Ostrava. Začal jste nesmyslně míchat sport s divadlem, ale v tom divadle, aspoň co se týká momentálního stavu, se zjevně moc nevyznáte. A kterých že to Šumperáků se máme zeptat? Na kolika letošních premiérách se byli podívat?
Reagovat
Datum: 9.4.2015 18:40
Titulek: Re: Tak to mi prosím dohledejte,
Autor: Anonym
156
129
Už je to tady, někdo si dovolil kritiku uměleckého ansámblu :). Možná další téma pro petiční akci :) :)
Reagovat
Datum: 9.4.2015 19:36
Titulek: Re: Tak to mi prosím dohledejte,
Autor: kinderman
158
119
To žertujete? "Někdo si dovolil kritiku"? Nevšiml jsem si, že by se tady někdo v posledním roce divadla nějak výrazně zastával, naopak so do něj při sebemenší zámince (a vlastně i bez ní) dokola šije stejně stereotypně, jako to předvedl Váš předřečník. Ozval jsem se proto, že jsem si jist, že žádné "stohy kritických článků" za letošek (nové vedení, nová dramaturgie, kvalitní inscenace) nedohledá.
Reagovat
Datum: 10.4.2015 07:53
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: Jaryn
118
118
Odpovím Vám otázkou kolik stála vstupenka diváka na těch Vámi uváděných cyklistických závodech. Víte kolik stojí vstupenka na hokejové mistroství v Praze a zkuste nyní sehnat lístek.

Jste neobjektivní ve všech směrech. Do divadla nechodíte, ale hodnotíte jako by jste tam byl. Přebíráte informace jen z médií a ty píší jen skandálním způsobem. Takže vlastně opisujete, ale přesně v duchu píšících, co kdyby jste do toho něco vlastního vnesl.
Reagovat
Datum: 10.4.2015 09:23
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: abcd
177
135
Bezvadné, Vás tedy pasuju do role arbitra toho, co je objektivní a co už není. Motáte tady páté přes deváté, tato diskuze není o kvalitě divadla nebo cenách vstupenek (šumperský hokej je i zadarmo drahý). Je o penězích, které město sype do hokeje a ostatní sporty a sportovnce podporuje řádově daleko méně. Divadlo ať si podporuje, snad se to tam konečně (po těch hrůzotrašných letech) mění k lepšímu. Zde nepopírám, že je důležité pro přínos kultuře, ale co má město z pěněz nasypaných do seniorského hokeje?
Reagovat
Datum: 10.4.2015 18:33
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: Jaryn
162
107
Bezvadné vy argumentujete návštěvností a pak se rozhořčujete o neobjetivitě. Nicméně návštěvnost je závislá také na výši vstupného. Ve vašem podání je objektita to co vy pokládáte za správné je také správné. Já tomu říkám sociální inženýrství to co propagujete respektive upřednostňujete. Nicméně z Vás čiší nějaká frustrace, tak se s tím vyrovnejte.
Reagovat
Datum: 10.4.2015 22:48
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: Jaryn
144
123
Ještě jednou jsem si přečetl to co píšete, obzvláště půvábná je věta, pletete páté přes deváváté a vlastně píšete o sobě, to je sukces, díky.
Reagovat
Datum: 9.4.2015 13:50
Titulek: Re: Rozpustit
Autor: aNONYM
193
131
Za ty peníze, co město lije do hokeje, by se dal udělat špičkový tým v jakémkoliv sportu. Pokud jsou finance na žoldáky, úroveň se logicky zvedne. Zjednodušeně řečeno - peníze bych dělil podle členských základen všech sportů plus fond na opravy a údržbu sportovišť a bonusy za dosažené výsledky. Myslím, že podobně to dělal ČSTV než krachla Sazka (bez těch bonusů). Tak, aby základní podporu dostali úplně všichni a ne jen vybrané sporty pro sotva tisíc fandů.
Reagovat
Datum: 10.4.2015 10:59
Titulek: sebranka
Autor: Anonym
178
115
Velčovský a mnozí kolem něj ví, co dělají jen pouze pro sebe, ze soucitu a lásky to nedělají,na VIP tribunu chodí jen ti nevážnější pro žranici a holdováni alkoholu, zdali tomu říkají sport tak klobouk dolu. Zda jejích moc dosahuji tak dalece kde nemají ostych před veřejnosti je skutečně zarážející taktéž k zamyšlení všech účastněných.
Mnoho sportu je kde by se mělo podporovat a plně se věnovat mládeži a ne jen tam kde se hrnou nespočetné částky s nepruhlednosti. Jo hold garnitura sportovních vedoucích ví jak nato.
Reagovat
Datum: 10.4.2015 22:16
Titulek: MLADÍ DRACI budou hrát od podzimu EXTRALIGU
Autor: JOHOHÓ!
181
119
Družstvo mladšího dorostu Mladých Draků pod vedením trenéra Petra Rutara v březnu vyválčilo po pěti letech na sezónu 2015/2016 extraligu mladšího dorostu. Během minulé sezóny prohráli v normální hrací době jen jedno utkání z celkem dvaadvaceti. Extraliga mladšího dorostu se hraje systémem tří skupin Západ, Střed a Východ, každá po deseti družstvech, takže naši chlapci budou hrát ve skupině Východ s HC PSG Zlín, HC Oceláři Třinec HC Vítkovice Steel, HC Olomouc atd. a se slavnými soupeři Slavií a Spartou se potkají až v play-off. JÁ VĚŘÍM, ŽE TO BUDE VELKÉ A NAŠE ČTRNÁCTILETÉ A PATNÁCTILETÉ HOKEJOVÉ HVĚZDY ZE ŠUMPERKA A OKOLÍ (+ HOSTÉ) VŠEM UKÁŽOU! A TITUL MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY V KATEGORII MLADŠÍHO DOROSTU BUDE NÁŠ!

Reagovat
Datum: 13.4.2015 16:51
Titulek: MLADÍ DRACI ....
Autor: Dušan Masár
158
108
Úspěchy trenéra Rutara s dorostem jsou pěkné, ale principem dorosteneckého týmu je především výchova hráčů pro tým dospělých. Otázka, kolik našich odchovanců hraje za A tým? Kolik žoldáků? To je oč tu běží.
Reagovat
Datum: 12.4.2015 09:34
Titulek: Hrejte si mezi sebou pro radost
Autor: Možná
126
130
a netahejte odevšad peníze. Bez vás bude svět existovat.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).