ZPRÁVY

Tři králové vybrali rekordní počet peněz

23. ledna 2013, 00:00, ar
Zábřeh – Ačkoli šumperský region už několikátý rok v řadě bojuje s hospodářskou recesí, tříkrálovou sbírku letos všechny ekonomické problémy společnosti minuly. Koledníci na Zábřežsku totiž na začátku ledna získali do charitativních pokladniček nejvíc peněz za celou dobu pořádání této dobročinné akce.

„Takový výsledek jsme nečekali ani v tom nejlepším snu,“ okomentovala štědrost lidí i píli koledníků koordinátorka tříkrálové sbírky Markéta Horáková. Akce pořádaná Charitou Zábřeh letos přinesla téměř jeden milión dvě stě tisíc korun, tedy přibližně o čtyřicet tisíc více než loni. Nejsolidárnější byli lidé v Lošticích, odkud také pochází všechny tři kasičky s největším vybraným obnosem. Ochotu pomáhat ovšem lidé projevovali v celém zábřežském děkanátu.

Letošní tříkrálová sbírka byla výjimečná ještě v jednom aspektu. Do projektu se totiž zapojil rekordní počet koledníků, od malých dětí až po zkušené bardy. Celkem tři sta čtyřicet skupinek navštívilo téměř stovku měst a obcí. „Výtěžek je určen na podporu lidem a rodinám v nouzi, stejně tak i na další rozvoj charitativních služeb. Kromě toho sbíráme náměty na to, jak tyto prostředky účinně využít,“ dodává Horáková.

Kašparům, Melicharům a Baltazarům se stejně jako loni sešlo v kasičkách i několik raritních mincí. Kromě obligátních eur, zlotých nebo kun se v nich blýsklo několik iráckých dinárů a běloruských rublů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.