ZPRÁVY

Tři králové vybrali rekordní počet peněz

23. ledna 2013, 00:00, ar
Zábřeh – Ačkoli šumperský region už několikátý rok v řadě bojuje s hospodářskou recesí, tříkrálovou sbírku letos všechny ekonomické problémy společnosti minuly. Koledníci na Zábřežsku totiž na začátku ledna získali do charitativních pokladniček nejvíc peněz za celou dobu pořádání této dobročinné akce.

„Takový výsledek jsme nečekali ani v tom nejlepším snu,“ okomentovala štědrost lidí i píli koledníků koordinátorka tříkrálové sbírky Markéta Horáková. Akce pořádaná Charitou Zábřeh letos přinesla téměř jeden milión dvě stě tisíc korun, tedy přibližně o čtyřicet tisíc více než loni. Nejsolidárnější byli lidé v Lošticích, odkud také pochází všechny tři kasičky s největším vybraným obnosem. Ochotu pomáhat ovšem lidé projevovali v celém zábřežském děkanátu.

Letošní tříkrálová sbírka byla výjimečná ještě v jednom aspektu. Do projektu se totiž zapojil rekordní počet koledníků, od malých dětí až po zkušené bardy. Celkem tři sta čtyřicet skupinek navštívilo téměř stovku měst a obcí. „Výtěžek je určen na podporu lidem a rodinám v nouzi, stejně tak i na další rozvoj charitativních služeb. Kromě toho sbíráme náměty na to, jak tyto prostředky účinně využít,“ dodává Horáková.

Kašparům, Melicharům a Baltazarům se stejně jako loni sešlo v kasičkách i několik raritních mincí. Kromě obligátních eur, zlotých nebo kun se v nich blýsklo několik iráckých dinárů a běloruských rublů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).