SPORT

Tři, dva, jedna… START!

2. srpna 2017, 16:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Tři, dva, jedna… START! Morava - Doba zkoušení, testování a hledání vhodného doplnění skončila. Jde se na věc. Letní přestávka utekla jako voda a o slovo se hlásí nový fotbalový ročník. S různou precizností seštelované motory se rozběhnou naplno o víkendu a větší šance na úspěch se dávají poctivcům, kteří se drželi otřepaného hesla těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jak na tom jednotlivé týmy jsou, odhalí hned první kolo.

 S velkým napětím se očekává, jakým způsobem se podaří nakročit třetiligové Mohelnici. Po změnách ve vedení klubu a na postu hlavního trenéra došlo k nezanedbatelným škatulatům i ve složení hráčského kádru. Hlavní kouč Karel Trnečka si hodně slibuje od Marka Šichora, jenž má zkušenosti s působením ve vyšších soutěžích. Ve středu pole by měl tvrdit muziku po boku Davida Bači, z jehož odchodu do Uničova nakonec sešlo. V přípravě se dařilo vytáhlému forvardu Pezzottimu, který dokázal napnout síť ve třech případech včetně pohárového střetnutí s Prostějovem.
Utkání doprovodné soutěže v plné nahotě ukázalo, že by to v úvodu sezóny nemusel být žádný med. Obměněné družstvo se tvořilo za pochodu a nejspíš bude potřebovat určitý čas k tomu, aby se sehrálo a všechno si v něm důkladněji sedlo. V sobotu proti nevyzpytatelným Petřkovicím bude dobrý jakýkoliv bodový zisk.
Malý krok do neznáma udělají fotbalisté Šumperka. V neděli podstoupí první výpravu v rámci divizní skupiny D, kam byli za podivných okolností vráceni po jednoročním působení v severnějším éčku. „Popravdě mi to ani moc nevadí. Sice najezdíme více kilometrů, ale na druhou stranu nám odpadne několik venkovních zápasů s dopoledním výkopem. Štrachat se brzo ráno do Slavičína, Bohumína nebo Havířova? Žádná sranda. Po zkušenostech z minulých ročníků si navíc myslím, že jižní divize má o něco nižší kvalitu. Mohla by to pro nás být výhoda,“ přemítal nahlas šumperský kormidelník Bohdan Hecl. Kvůli dopředu naplánované dovolené bude při zahajovacím střetnutí na půdě Vrchoviny chybět a v roli stěžejního kouče jej zastoupí Zdeněk Opravil.
Klub z Tyršova stadiónu během předsezónní přípravy projevil zájem o tři hráče z okolních oddílů. Během léta testoval losinské opory Matěje Šinogla a Marka Smrže a zábřežského stopera Martina Lepku.
V případě Zábřeha se ani zdaleka nejedná o jedinou hráčskou ztrátu. Kabinou Sulka se prohnal důkladný průvan a ustaraný kouč Jaroslav Appl připravuje oslabené mužstvo na nelehké období, které by nadějně nastartovaný projekt založený na vlastních odchovancích mohlo s ohledem na výkonnostní stránku vrátit o dva kroky zpátky.
Další dva regionální zástupci v krajském přeboru do poslední chvíle řešili, v jakém složení vyběhnou k otevíracím duelům. O tom, že ne všechno fungovalo, jak mělo, svědčily narychlo zrušené přípravné zápasy. Nekompletní Rapotín nepřijel do Jeseníku a Dubicko muselo pro nedostatek hráčů odvolat domácí konfrontaci s Chrudimí.
Tradičně nejpočetnější obsazení má okresní fotbal v I. B třídách. Ostře sledovaný bude nováček z Třeštiny, který se nijak netají velkými ambicemi. „Získali jsme pět výrazných posil. Buď jsou to Třeštiňáci, nebo je k našemu klubu pojí dlouholeté kamarádské vazby. Vůbec to nebylo o tom, že by k nám přišli kvůli penězům. Nikdy jsme u nás nikoho neplatili a platit nebudeme. Zrálo to delší dobu, pořád jsme byli v kontaktu,“ odhaloval předseda oddílu a vedoucí týmu František Krejčí. Na spolupráci se domluvil s exmohelnickým Květoslavem Vašíčkem, dvojčaty Lukášem a Alešem Masopustovými, Jaroslavem Nevrlým (naposledy Dubicko) a ze zahraničního angažmá se vracejícím Václavem Knopem. „Pokud budou všichni zdraví a pravidelně k dispozici, budeme mít směrem dopředu obrovskou ofenzivní sílu a podle mě můžeme celou soutěž vyhrát,“ tvrdil Krejčí optimisticky.
V sousední skupině by měli patřit k největším favoritům dva lokální rivalové, kteří se v uplynulém ročníku přetahovali o celkové prvenství do poslední vteřiny. A to doslova. Leštinští šampióni zahájí pouť za obhajobou titulu domácím soubojem s Libinou a vicemistry z Lesnice důkladně prověří ošidná řežba ve Starém Městě.
Derby bude k vidění i v nedalekém Jindřichově, kam přijede Nový Malín. Když se stejní protivníci utkali na stejném místě během jarní části, s pouhými sedmi válečníky marně zápolící hosté si odvezli potupnou porážkou 0:9.
V sobotním odpoledni by se nic podobného opakovat nemělo. Domácí strana se musí vypořádat s úprkem Martina Vinklera, jenž kývl na nabídku Bohdíkova. Nejistá je další budoucnost důležitého středopolaře Jiřího Teznera, který si vážně pohrával s myšlenkou, že odsune soutěžní fotbal na vedlejší kolej.
Malín po nevýrazném ročníku sáhl ke střídání stráží u trenérského kormidla. Stávajícího lodivoda Miloslava Hamalu nahradil jeho asistent Vladimír Laščák. Za daných okolností se uvolnila cesta ke comebacku veterána Radka Hrabaly, který s Hamalou příliš nevycházel. Ve hře bylo i získání dalšího hráče, jenž v předešlých měsících operoval na zelených trávnících v dresu Dubicka. Malínské vedení stálo o služby Jana Křepelky.

SOBOTA 5. SRPNA

MS LIGA: 17.00 Mohelnice – Petřkovice.
I. A TŘÍDA A: 17.00 Bohdíkov – Paseka.
I. B TŘÍDA B: 17.00 Jesenec – Loštice, Červenka – Zvole.
I. B TŘÍDA C: 14.00 Staré Město – Lesnice, 16.00 Postřelmov – Písečná, 17.00 Leština – Libina, Jindřichov – Nový Malín, Štíty – Vidnava, Mikulovice – Sudkov, Zlaté Hory – Bludov.

NEDĚLE 6. SRPNA

DIVIZE D: 17.00 Vrchovina – Šumperk.
KRAJSKÝ PŘEBOR: 10.00 Černovír – Rapotín, 17.00 Zábřeh – Hněvotín, Velké Losiny – Želatovice.
I. A TŘÍDA A: 17.00 Bohuňovice – Maletín.
I. B TŘÍDA B: 17.00 Troubelice – Třeština.


Foto: Petr Fišer

Roman Losenický (vpravo) patří do skupiny hráčů, kteří se během léta rozhodli změnit dres.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.