SPORT

Tři, dva, jedna… START!

2. srpna 2017, 16:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Tři, dva, jedna… START! Morava - Doba zkoušení, testování a hledání vhodného doplnění skončila. Jde se na věc. Letní přestávka utekla jako voda a o slovo se hlásí nový fotbalový ročník. S různou precizností seštelované motory se rozběhnou naplno o víkendu a větší šance na úspěch se dávají poctivcům, kteří se drželi otřepaného hesla těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jak na tom jednotlivé týmy jsou, odhalí hned první kolo.

 S velkým napětím se očekává, jakým způsobem se podaří nakročit třetiligové Mohelnici. Po změnách ve vedení klubu a na postu hlavního trenéra došlo k nezanedbatelným škatulatům i ve složení hráčského kádru. Hlavní kouč Karel Trnečka si hodně slibuje od Marka Šichora, jenž má zkušenosti s působením ve vyšších soutěžích. Ve středu pole by měl tvrdit muziku po boku Davida Bači, z jehož odchodu do Uničova nakonec sešlo. V přípravě se dařilo vytáhlému forvardu Pezzottimu, který dokázal napnout síť ve třech případech včetně pohárového střetnutí s Prostějovem.
Utkání doprovodné soutěže v plné nahotě ukázalo, že by to v úvodu sezóny nemusel být žádný med. Obměněné družstvo se tvořilo za pochodu a nejspíš bude potřebovat určitý čas k tomu, aby se sehrálo a všechno si v něm důkladněji sedlo. V sobotu proti nevyzpytatelným Petřkovicím bude dobrý jakýkoliv bodový zisk.
Malý krok do neznáma udělají fotbalisté Šumperka. V neděli podstoupí první výpravu v rámci divizní skupiny D, kam byli za podivných okolností vráceni po jednoročním působení v severnějším éčku. „Popravdě mi to ani moc nevadí. Sice najezdíme více kilometrů, ale na druhou stranu nám odpadne několik venkovních zápasů s dopoledním výkopem. Štrachat se brzo ráno do Slavičína, Bohumína nebo Havířova? Žádná sranda. Po zkušenostech z minulých ročníků si navíc myslím, že jižní divize má o něco nižší kvalitu. Mohla by to pro nás být výhoda,“ přemítal nahlas šumperský kormidelník Bohdan Hecl. Kvůli dopředu naplánované dovolené bude při zahajovacím střetnutí na půdě Vrchoviny chybět a v roli stěžejního kouče jej zastoupí Zdeněk Opravil.
Klub z Tyršova stadiónu během předsezónní přípravy projevil zájem o tři hráče z okolních oddílů. Během léta testoval losinské opory Matěje Šinogla a Marka Smrže a zábřežského stopera Martina Lepku.
V případě Zábřeha se ani zdaleka nejedná o jedinou hráčskou ztrátu. Kabinou Sulka se prohnal důkladný průvan a ustaraný kouč Jaroslav Appl připravuje oslabené mužstvo na nelehké období, které by nadějně nastartovaný projekt založený na vlastních odchovancích mohlo s ohledem na výkonnostní stránku vrátit o dva kroky zpátky.
Další dva regionální zástupci v krajském přeboru do poslední chvíle řešili, v jakém složení vyběhnou k otevíracím duelům. O tom, že ne všechno fungovalo, jak mělo, svědčily narychlo zrušené přípravné zápasy. Nekompletní Rapotín nepřijel do Jeseníku a Dubicko muselo pro nedostatek hráčů odvolat domácí konfrontaci s Chrudimí.
Tradičně nejpočetnější obsazení má okresní fotbal v I. B třídách. Ostře sledovaný bude nováček z Třeštiny, který se nijak netají velkými ambicemi. „Získali jsme pět výrazných posil. Buď jsou to Třeštiňáci, nebo je k našemu klubu pojí dlouholeté kamarádské vazby. Vůbec to nebylo o tom, že by k nám přišli kvůli penězům. Nikdy jsme u nás nikoho neplatili a platit nebudeme. Zrálo to delší dobu, pořád jsme byli v kontaktu,“ odhaloval předseda oddílu a vedoucí týmu František Krejčí. Na spolupráci se domluvil s exmohelnickým Květoslavem Vašíčkem, dvojčaty Lukášem a Alešem Masopustovými, Jaroslavem Nevrlým (naposledy Dubicko) a ze zahraničního angažmá se vracejícím Václavem Knopem. „Pokud budou všichni zdraví a pravidelně k dispozici, budeme mít směrem dopředu obrovskou ofenzivní sílu a podle mě můžeme celou soutěž vyhrát,“ tvrdil Krejčí optimisticky.
V sousední skupině by měli patřit k největším favoritům dva lokální rivalové, kteří se v uplynulém ročníku přetahovali o celkové prvenství do poslední vteřiny. A to doslova. Leštinští šampióni zahájí pouť za obhajobou titulu domácím soubojem s Libinou a vicemistry z Lesnice důkladně prověří ošidná řežba ve Starém Městě.
Derby bude k vidění i v nedalekém Jindřichově, kam přijede Nový Malín. Když se stejní protivníci utkali na stejném místě během jarní části, s pouhými sedmi válečníky marně zápolící hosté si odvezli potupnou porážkou 0:9.
V sobotním odpoledni by se nic podobného opakovat nemělo. Domácí strana se musí vypořádat s úprkem Martina Vinklera, jenž kývl na nabídku Bohdíkova. Nejistá je další budoucnost důležitého středopolaře Jiřího Teznera, který si vážně pohrával s myšlenkou, že odsune soutěžní fotbal na vedlejší kolej.
Malín po nevýrazném ročníku sáhl ke střídání stráží u trenérského kormidla. Stávajícího lodivoda Miloslava Hamalu nahradil jeho asistent Vladimír Laščák. Za daných okolností se uvolnila cesta ke comebacku veterána Radka Hrabaly, který s Hamalou příliš nevycházel. Ve hře bylo i získání dalšího hráče, jenž v předešlých měsících operoval na zelených trávnících v dresu Dubicka. Malínské vedení stálo o služby Jana Křepelky.

SOBOTA 5. SRPNA

MS LIGA: 17.00 Mohelnice – Petřkovice.
I. A TŘÍDA A: 17.00 Bohdíkov – Paseka.
I. B TŘÍDA B: 17.00 Jesenec – Loštice, Červenka – Zvole.
I. B TŘÍDA C: 14.00 Staré Město – Lesnice, 16.00 Postřelmov – Písečná, 17.00 Leština – Libina, Jindřichov – Nový Malín, Štíty – Vidnava, Mikulovice – Sudkov, Zlaté Hory – Bludov.

NEDĚLE 6. SRPNA

DIVIZE D: 17.00 Vrchovina – Šumperk.
KRAJSKÝ PŘEBOR: 10.00 Černovír – Rapotín, 17.00 Zábřeh – Hněvotín, Velké Losiny – Želatovice.
I. A TŘÍDA A: 17.00 Bohuňovice – Maletín.
I. B TŘÍDA B: 17.00 Troubelice – Třeština.


Foto: Petr Fišer

Roman Losenický (vpravo) patří do skupiny hráčů, kteří se během léta rozhodli změnit dres.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).