ZPRÁVY

Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii

9. února 2015, 23:00, hap
Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii Mírov, Olomouc - Předminulé pondělí převzal ředitel krajského ředitelství policie Libor Krejčiřík z rukou Romana Váni, předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost, zásilku látkových hraček. Hračky, které vyrobili doživotně odsouzení zločinci na Mírově, budou sloužit policistům při řešení případů souvisejících s dětmi.

 Hračky vyrobili doživotně odsouzeni vězni ve věznici Mírov v rámci akce s názvem Medvídek, která je součástí projektu Humanita. „Doživotně odsouzení vězni vyrábějí v rámci své pracovní terapie jednoduché látkové hračky z nezávadných materiálů, které jsou získávány formou sponzorských darů. Jedná se především o medvídky, slony a jiné postavičky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.
Tyto hračky poputují na jednotlivé dopravní inspektoráty, recepce obvodních oddělení a do speciálních výslechových místností. Zde budou policisty využívány při řešení přestupků, dopravních nehod nebo i jiných trestných činů v souvislosti s přítomností dětí. Může se jednat o svědky, nebo také o oběti protiprávního jednání. Projekt Humanita probíhá už od roku 2011 a jeho zakladateli jsou Český červený kříž v Olomouci a věznice Mírov.


Foto: red

Jeden z výrobků, na jejichž vzniku se podílí těžcí zločinci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.2.2015 12:55
Titulek: Šicí stroj?
Autor: Gifit
27
Ne. Pahorek ji třeba!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.