ZPRÁVY

Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii

9. února 2015, 23:00, hap
Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii Mírov, Olomouc - Předminulé pondělí převzal ředitel krajského ředitelství policie Libor Krejčiřík z rukou Romana Váni, předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost, zásilku látkových hraček. Hračky, které vyrobili doživotně odsouzení zločinci na Mírově, budou sloužit policistům při řešení případů souvisejících s dětmi.

 Hračky vyrobili doživotně odsouzeni vězni ve věznici Mírov v rámci akce s názvem Medvídek, která je součástí projektu Humanita. „Doživotně odsouzení vězni vyrábějí v rámci své pracovní terapie jednoduché látkové hračky z nezávadných materiálů, které jsou získávány formou sponzorských darů. Jedná se především o medvídky, slony a jiné postavičky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.
Tyto hračky poputují na jednotlivé dopravní inspektoráty, recepce obvodních oddělení a do speciálních výslechových místností. Zde budou policisty využívány při řešení přestupků, dopravních nehod nebo i jiných trestných činů v souvislosti s přítomností dětí. Může se jednat o svědky, nebo také o oběti protiprávního jednání. Projekt Humanita probíhá už od roku 2011 a jeho zakladateli jsou Český červený kříž v Olomouci a věznice Mírov.


Foto: red

Jeden z výrobků, na jejichž vzniku se podílí těžcí zločinci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.2.2015 12:55
Titulek: Šicí stroj?
Autor: Gifit
30
Ne. Pahorek ji třeba!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.