ZPRÁVY

Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii

9. února 2015, 23:00, hap
Trestanci usedli za šicí stroje, pomáhají dětem i policii Mírov, Olomouc - Předminulé pondělí převzal ředitel krajského ředitelství policie Libor Krejčiřík z rukou Romana Váni, předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost, zásilku látkových hraček. Hračky, které vyrobili doživotně odsouzení zločinci na Mírově, budou sloužit policistům při řešení případů souvisejících s dětmi.

 Hračky vyrobili doživotně odsouzeni vězni ve věznici Mírov v rámci akce s názvem Medvídek, která je součástí projektu Humanita. „Doživotně odsouzení vězni vyrábějí v rámci své pracovní terapie jednoduché látkové hračky z nezávadných materiálů, které jsou získávány formou sponzorských darů. Jedná se především o medvídky, slony a jiné postavičky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.
Tyto hračky poputují na jednotlivé dopravní inspektoráty, recepce obvodních oddělení a do speciálních výslechových místností. Zde budou policisty využívány při řešení přestupků, dopravních nehod nebo i jiných trestných činů v souvislosti s přítomností dětí. Může se jednat o svědky, nebo také o oběti protiprávního jednání. Projekt Humanita probíhá už od roku 2011 a jeho zakladateli jsou Český červený kříž v Olomouci a věznice Mírov.


Foto: red

Jeden z výrobků, na jejichž vzniku se podílí těžcí zločinci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.2.2015 12:55
Titulek: Šicí stroj?
Autor: Gifit
14
Ne. Pahorek ji třeba!
Reagovat