SPORT

Tréninky Dietos vedl Američan. Cenné rady hltaly i nové tváře

30. ledna 2019, 14:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Tréninky Dietos vedl Američan. Cenné rady hltaly i nové tváře Šumperk – V Šumperku měli nevšední návštěvu. Dva tréninky Dietos vedl Američan. A ne ledajaký. Zkušeností a poznatků, jimiž oplývá Mickah Lambcke, využívá i česká reprezentace!

 Ve znamení náborových tréninků a hledání nových tváří pro další soutěžní putování se nesl závěr minulého roku na šumperském území. Hráči stávajícího kádru měli zasloužený odpočinek a jejich úkolem bylo věnovat se individuální přípravě. „V období od září do listopadu procházeli noví zájemci tréninkovými dávkami zaměřenými na získání základních dovedností, které jsou typické pro americký fotbal. Takže klasika v podobě skládání, chytání míče, blokování a fungování v takzvaných speciálních týmech,“ prozradil Jan Kolařík. „Jak se postupně jednotliví hráči profilovali, tak se jejich specializace začala čím dál tím více ubírat směrem na pozici, kterou by měli zastávat v nadcházející sezóně,“ dodal hlavní kouč Šumperka s tím, že průběh a náplň posledního měsíce náborů tomu odpovídaly.
Za ideální konstelace naslouchalo jeho pokynům až patnáct potenciálních adeptů. „Ne všichni bohužel vytrvali, a proto můžu říct, že dnes jsme na počtu deseti nováčků. Poctivě se připravují s ostatními členy družstva,“ odhalil, jak vypadá současný stav.

WEINLICH JAKO ASISTENT

Pro Dietos je šířka kádru každoročním evergreenem. Jakmile klesne pod dostatečnou hranici, automaticky padají i týmové možnosti a ambice. Předešlý ročník nepředstavoval výjimku. „Připočítat k tomu musíme ukončení aktivní kariéry jednoho z lídrů a tahounů Denise Weinlicha. I z tohoto pohledu to bude pro celé mužstvo velká výzva,“ upozorňoval tiskový mluvčí Milan Kolařík.
Protože se rychlonohý Weinlich rozhodl pověsit výstroj na hřebík, obráncům na straně soupeřů se částečně uleví. V šumperském klubu bude nově vykonávat funkci asistenta trenéra. „Jsme za to velmi rádi. Už začal se studiem trenérské licence a zároveň rozšíří i složení klubového vedení. V mnoha případech se tak bude podílet na jeho fungování,“ nastínil Kolařík.
Zalepit nemalou díru v sestavě se pokusí nejen osvědčené stálice, ale i neokoukaní novicové. Od úvodních tréninků se ukazovali v pozitivním světle. „Z hlediska atletických schopností přišli nováčci zdatně připraveni a byla na nich znát průprava z předešlých sportů. Navíc je zdobila poctivá docházka. Nebyl problém cokoliv zopakovat, vysvětlit a některým specifickým činnostem pro americký fotbal se věnovat opravdu důkladně,“ pochvaloval si Jan Kolařík.

TŘI NOVÉ ALTERNATIVY

Bolavou Achillovu patu pro něj představovala absence kvalitního defenzivního lajnaře. Na citlivém místě museli v několika zápasech vypomáhat kolegové z útoku. „Mužstvo se nám podařilo doplnit. Právě díky tomu máme tři nové alternativy, které nám můžou vytrhnout trn z paty a celému mužstvu výrazně ulevit. Jak je známo, v našem sportu se většina utkání rozhoduje právě na lajně,“ oddechl si hrající kormidelník.
Od února bude trenérské duo klást větší důraz na zdokonalování a zautomatizování jednotlivých herních formací. Momentálně se tým schází třikrát týdně, přičemž jednou využívá atletického tunelu na Tyršově stadiónu. Záměr je jednoznačný – vylepšit kondiční a silovou stránku. „Neleníme a pro hráče chystáme různé akce a překvapení, aby měli zvýšenou motivaci do dalších tréninků. Ale než bude všechno doladěno a dotaženo do konce, neradi bychom předbíhali,“ prohlásili kormidelníci tajemně.
První fotbalový pokrm už Dietos ochutnali. Do Šumperka přijel Mickah Lambcke, americký hráč Prague Lions a trenér ofenzivní linie české reprezentace. „Vedl dva naše tréninky a předal nám mnoho užitečných rad,“ pochlubil se Jan Kolařík.


Foto: dš

Vzácná návštěva ze Spojených států Mickah Lambcke na tréninku šumperských Dietos.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.