SPORT

Trenérský lišák Jiří Mika vytáhl eso z rukávu, rapotínského nováčka sestřelil losinský náhradník. Šestigólové derby sledovalo přes tisíc diváků

10. srpna 2016, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Trenérský lišák Jiří Mika vytáhl eso z rukávu, rapotínského nováčka sestřelil losinský náhradník. Šestigólové derby sledovalo přes tisíc diváků Velké Losiny - Po zápase si mohl gratulovat. Trenér losinských fotbalistů Jiří Mika měl v ostře sledovaném šlágru šťastnou ruku při střídání. Z rukávu vytáhl útočné eso v podobě Lukáše Kováče, jenž potřeboval jen tři minuty strávené na trávníku k tomu, aby dostal své mužstvo z nejhoršího. Žolík z lavičky vydřenou výhru nad sousedním Rapotínem ještě stačil zpečetit pojišťujícím čtvrtým gólem.

 KRAJSKÝ PŘEBOR
VELKÉ LOSINY - RAPOTÍN 4:2 (1:2)


Předpoklady se naplnily. Víkendový svátek si nenechala ujít rekordní návštěva, podle oficiálních informací si cestu na stadión našlo více než tisíc platících diváků. Během prvního poločasu se rozhodně nenudili. V 11. minutě nasadila ke střele rapotínská posila z divizního Šumperka Jan Nemeth a hosté po přečkaném náporu soupeře v úvodu střetnutí překvapivě vedli. Brankář Hatala si sice na tečovaný pokus z dobrých dvaadvaceti metrů sáhl, mimo tři tyče ho ale vytěsnit nedokázal.
Papírový favorit s vyrovnáním dlouho neotálel. Po odvráceném rohu dostal nabito proti noze Jiří Uvízl a podceňovaný gólman Mošonec se proletěl vzduchem marně. Na ostrou ránu z hranice šestnáctky nedosáhl.
Rapotín byl ještě jednou o krok vepředu. Nádherný křížný míč od Nemetha přes celou šířku hřiště našel Šlesingera, po jehož centru a následných zmatcích v šestnáctce strčil nohu mezi losinské beky a strážce Hatalu nejpohotovější ze všech – Tomáš Valenta.
Omráčené Losiny vypadly z role a marně hledaly potřebné tempo i herní pohodu. I proto, že výrazným způsobem zaostávaly ve statistice odražených balónů. Získávaly jich minimum.
Těsně před pauzou je mohl spasit střet Nemetha se Žídkem v prostoru šestnáctky. Hlavní rozhodčí byl neoblomný a zatáhnutí hostujícího středopolaře vyhodnotil jako penaltové. Herní náčiní si na bílý bod položil Matěj Šinogl a? Nedal! Viktor Mošonec jeho záměr vystihl a projektil nasměrovaný k pravé tyči bravurně zneškodnil.
Druhé dějství dlouhé minuty plynulo bez toho, aby přineslo něco kloudného. Po očekávaném tlaku domácího mužstva nebylo vidu ani slechu, Rapotín bránil hubený náskok bez větších potíží. Ale jen do chvíle, než byl do zápasové arény vypuštěn gólový gladiátor Lukáš Kováč.
Protože na trávníku nahradil stopera Kupčíka, záměr kouče Miky byl jasný. Jak se později ukázalo, jednalo se o bingo s velkým B. Po Mošoncem vyškrábnuté jedovce Uvízla z levé strany zůstal nepokrytý mezi penaltou a malým vápnem a lehce srovnal na 2:2.
Spustil tím smrtící losinskou lavinu. O čtyři minuty později si smolař Mošonec hlasitým „já“ řekl o míč, jenže k němu měl dál než číhající Matěj Šinogl. Jinak nevýrazný špílmachr hostitelské jedenáctky si ho snadno obhodil a zakončením do prázdné brány dostal své barvy poprvé do trháku. Odčinil tím „vraždu“ při provádění zahozeného pokutového kopu.
V následující minutě byla rapotínská zkáza v extrémně zpackané závěrečné čtvrthodině krutě dokonána. Hosté trestuhodně hazardovali na obranné polovině, vykouzlili otřesnou nepřesnost při jednoduché rozehrávce a Kováč je bez milosti vytrestal. Volné místo se mu podařilo najít u bližší tyče.
„Je to velká škoda, pokazili jsme si to sami. Po slušném začátku jsme s Losinami drželi krok až do 75. minuty, potom nás srazila série tragických chyb. Mrzí nás to hlavně kvůli našim výborným fanouškům, kteří nás parádně podporovali po celé utkání. Budeme se snažit, abychom jim selhání v zápasovém finiši co nejrychleji vynahradili,“ sliboval tiskový mluvčí Rapotína Ladislav Lichner.

BRANKY
75. a 80. Kováč, 20. J. Uvízl, 79. Šinogl – 11. Nemeth, 31. T. Valenta. Žluté karty: Kupčík, Mičunda, M. Smrž, J. Uvízl, Šinogl, M. Gargulák – Řezníček, Michal Kocourek, Šlesinger, Nemeth. Diváci: 1060.

VELKÉ LOSINY
Hatala - M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Tejkl – J. Zatloukal, Šinogl, M. Smrž, Mičunda – Žídek, J. Uvízl. Střídali: 72. Nýdecký, 72. L. Kováč, 77. A. Blaťák, 86. M. Kobza, 91. Hošek.

RAPOTÍN
Mošonec – Šlesinger, B. Hudec, Michal Kocourek, Řezníček – T. Maňka, Martin Kocourek, Nemeth, Indra, T. Valenta – Březina. Střídal: 70. Holomek.


Foto: Petr Fišer

Situace, která předcházela druhému losinskému gólu. Jiří Uvízl ještě brankáře Mošonce nepřekonal, dorážející Lukáš Kováč už ano.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).