SPORT

Trenérova slova se naplnila, vedení Draků posiluje ofenzívu

31. října 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenérova slova se naplnila, vedení Draků posiluje ofenzívu Šumperk – Slova hlavního trenéra Jozefa Zavadila se naplnila. Vedení hokejového Šumperka sahá k doplnění oslabeného týmu, jehož podobu poznamenala nepříjemná zranění důležitých opor.

Klubový management zareagoval nejen na vynucené absence Daniela Vachutky (zlomený kotník) a Lukáše Králíka (poraněná ruka), ale i na sérii porážek, nepřesvědčivé výkony a chabou střeleckou potenci z některých méně povedených utkání. „Jestli chceme být opravdovými lídry, je potřeba mužstvo posílit,“ tvrdil Zavadil po vítězném střetnutí s Novým Jičínem.
Pro následující duel ve Valašském Meziříčí se jeho možnosti při skládání základní sestavy rozšířily o dvě jiné alternativy. Prezident Velčovský si plácl s rychlonohým křídelníkem Jakubem Čuříkem, jenž má na kontě 438 startů v první lize. Druhou nejvyšší soutěž si zahrál za Olomouc, Třebíč či Prostějov. Mezi oblíbence fanoušků patřil také ve Vsetíně, kde před dvěma roky přispěl k památnému postupu. Třiatřicetiletý bojovník po ukončení angažmá na legendárním Lapači zařadil zpátečku a hokejem se bavil na úrovni krajského přeboru v nedalekém Uničově.

Premiéru si odbyl ve formaci s Karlem Pláškem a Vojtěchem Krejčiříkem. Ten začal do Šumperka dojíždět z Prostějova, kde se v probíhající sezóně zapojil do třinácti prvoligových duelů. Od března dvacetiletý forvard jednou nakouknul i mezi elitu, a to v dresu Chomutova. Pochlubit se může dvěma zápasy za mládežnickou reprezentaci.
Trenérský tandem Zavadil – Novosad hodně stojí o angažování talentovaného Ivana Ďurače. Kmenový hráč Mladé Boleslavi patřil do národních výběrů od šestnácti do dvaceti let a na reprezentační scéně absolvoval třicet utkání. Do extraligových „mačů“ byl nominován ve 34 případech (1+2), v první lize naskočil čtyřiačtyřicetkrát (6+4). Letos hostoval v Nymburku, kde řádil stylem nezastavitelného tajfunu. Jeho bilance vzbuzovala oprávněnou pozornost: 10 střetnutí, 9 gólů, 8 asistencí.

Přestože si žlutomodří Draci o víkendu proti Kopřivnici s chutí zastříleli a špatně bránícího soupeře porazili 8:4, Jozef Zavadil při svém hodnocení mluvil ve spíše negativním duchu. „Výsledek mě těší, to ano, ale pokud bych měl hodnotit celý měsíc, tak jsem totálně nespokojený. O první místo se hraje úplně jinak. Do každé situace musíte jít připravený na 100 procent, a ne na 92. Potom to dopadne tak, že dostanete v domácím zápase čtyři zbytečné góly,“ zlobil se na své svěřence. „Něco se musí zlepšit a my dobře víme co. Věříme, že se to od úterka změní,“ narážel hlavní kouč na plánovaný příchod dalších dvou útočníků.
Vrásky na čele mu dělá momentální stav zadních řad. Po odchodu Kužílka se stáhla hokejová mračna nad vytáhlým bekem Nikolajem Tolokonnikovem. „Na hranicích mu přišli na to, že má vízum jen na dvanáct dní. Proto musí zpátky do Ruska a podle mě se jen tak nevrátí. V týdnu u nás byl na zkoušce jeden obránce. Problém je v tom, že studuje vysokou školu a do středy musí bývat v Praze. Zájem má, do Šumperka se rychle zamiloval, tak uvidíme,“ prozradil Zavadil.Foto: Petr Fišer

Vojtěch Krejčiřík vypomáhá Šumperku formou střídavých startů. „Potřebovali bychom, aby s námi i trénoval. Prostějov ale zatím souhlasil jen s tím, že nám ho bude pouštět na zápasy podle aktuální situace. Zkusíme jim to rozumně vysvětlit a snad svůj postoj přehodnotí,“ doufal kouč Zavadil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.10.2018 19:42
Titulek: Nová radnice
Autor: XXX
48
Já tajně doufám i když asi marně, že nové vedení města tento nesmysl ukončí! Soutěž na rybníku a týpci z Ruska.Jako proč???pro koho???aha...prachy z radnice pro Velčovskýho
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.