SPORT

Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin

21. února 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin Šumperk - Vrchol celé druholigové sezóny v podobě vyřazovací fáze se blíží mílovými kroky a trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil má plnou hlavu starostí. Nejenže musel vstřebat dvě porážky s největšími soutěžními konkurenty za sebou, ale navíc přišel o dalšího zadáka. Zápas s Hodonínem nedohrál Jakub Ďurkáč.

 „Sportovně musím uznat, že byli lepší než my. Bruslařsky i herně. Jakmile jsme vedli, začali jsme s nimi po ledě létat, což nebylo dobře. Stejně jako minule v Porubě jsme si to chtěli strkat až do prázdné brány a ono to vždycky nejde. Zapotřebí jsou i špinavé góly a ty moc dávat neumíme,“ posteskl si po sobotním nezdaru kouč ze Slovenska.
Podle očekávání ho neuspokojily ani přesilovky. Draci v početních převahách neuměli vytvořit cokoliv kloudného, bylo to trápení. „Stále se o nich bavíme, stále je cvičíme. Potom přijde zápas a já nestačím koukat. Mám dvě vysoké školy a popravdě mě z toho, co předvádějí, bolí hlava. Místo jednoduchého nahození puku na bránu se honí po rozích, křižují na modré čáře a nejrůzněji spekulují. Vymýšlejí něco, co ještě nikdo nevymyslel. Ani já ne, a to trénuji sto let,“ pokáral své svěřence.
I když po návratu na Tyršův stadión pracuje v Šumperku jen několik týdnů, čím dál důkladněji poodkrývá přednosti i nedostatky současného výběru. „V mančaftu jsou jedinci, jimž vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin. Bohužel to většinou naprosto zbytečně přenáší na ostatní a koncentrace na hru není taková. Náš útok táhne jedna lajna. Pro soupeře to není složité přečíst, takže dobře ví, na koho se zaměřit. Potom stačí říct Sedlákovi, že je vůl, Půhonému nadávat do kreténů a Vachutku záměrně přetáhnout po rukách, a je po hokeji. Když skládáte mužstvo, nesmí v něm chybět bijci se sníženým prahem bolesti, kteří kolem sebe kopou a ničeho se nebojí. Takové my nemáme,“ prohlásil Zavadil bez vytáček.
Draci narazí ve čtvrtfinále buď na Kopřivnici nebo na Bobry z Valašského Meziříčí. Pakliže postoupí, semifinálovou sérii zahájí v Hodoníně. „Samozřejmě, že je to nevýhoda. Ale když dokázali vyhrát u nás, proč by se to samé nemohlo podařit nám? Pokud chceme v play off uspět, musíme začít vítězit venku,“ zopakoval už poněkolikáté lodivod Šumperka a pokračoval: „Hrát se bude bez přestávky každý druhý den. Proto je zapotřebí co možná největší dávka rozumu. Nemůžeme se s nikým nahánět. Zvlášť ne s Hodonínem, který má k dispozici čtyři lajny a jeho hráči jsou na tom velmi dobře bruslařsky. Když vám s narůstající únavou nejdou nohy, tak vám nefunguje hlava, a naopak.“
Petrovi Gewiesemu, jenž od utkání na Valašsku laboruje s bolestivým zraněním v horní části těla, přibyli na marodce noví parťáci. Nemocného brankáře Reného Svobodu následoval o víkendu další obránce Jakub Ďurkáč. „Jsou to třísla. Vypadá to špatně,“ odhalil smutným hlasem Zavadil.


Foto: Petr Fišer

Bývalý kapitán Šumperka Jan Matějka odehrál v důvěrně známém prostředí velmi dobré utkání. Hodonín na Tyršově stadiónu výsledkově triumfoval poprvé v sezóně.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).