SPORT

Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin

21. února 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin Šumperk - Vrchol celé druholigové sezóny v podobě vyřazovací fáze se blíží mílovými kroky a trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil má plnou hlavu starostí. Nejenže musel vstřebat dvě porážky s největšími soutěžními konkurenty za sebou, ale navíc přišel o dalšího zadáka. Zápas s Hodonínem nedohrál Jakub Ďurkáč.

 „Sportovně musím uznat, že byli lepší než my. Bruslařsky i herně. Jakmile jsme vedli, začali jsme s nimi po ledě létat, což nebylo dobře. Stejně jako minule v Porubě jsme si to chtěli strkat až do prázdné brány a ono to vždycky nejde. Zapotřebí jsou i špinavé góly a ty moc dávat neumíme,“ posteskl si po sobotním nezdaru kouč ze Slovenska.
Podle očekávání ho neuspokojily ani přesilovky. Draci v početních převahách neuměli vytvořit cokoliv kloudného, bylo to trápení. „Stále se o nich bavíme, stále je cvičíme. Potom přijde zápas a já nestačím koukat. Mám dvě vysoké školy a popravdě mě z toho, co předvádějí, bolí hlava. Místo jednoduchého nahození puku na bránu se honí po rozích, křižují na modré čáře a nejrůzněji spekulují. Vymýšlejí něco, co ještě nikdo nevymyslel. Ani já ne, a to trénuji sto let,“ pokáral své svěřence.
I když po návratu na Tyršův stadión pracuje v Šumperku jen několik týdnů, čím dál důkladněji poodkrývá přednosti i nedostatky současného výběru. „V mančaftu jsou jedinci, jimž vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin. Bohužel to většinou naprosto zbytečně přenáší na ostatní a koncentrace na hru není taková. Náš útok táhne jedna lajna. Pro soupeře to není složité přečíst, takže dobře ví, na koho se zaměřit. Potom stačí říct Sedlákovi, že je vůl, Půhonému nadávat do kreténů a Vachutku záměrně přetáhnout po rukách, a je po hokeji. Když skládáte mužstvo, nesmí v něm chybět bijci se sníženým prahem bolesti, kteří kolem sebe kopou a ničeho se nebojí. Takové my nemáme,“ prohlásil Zavadil bez vytáček.
Draci narazí ve čtvrtfinále buď na Kopřivnici nebo na Bobry z Valašského Meziříčí. Pakliže postoupí, semifinálovou sérii zahájí v Hodoníně. „Samozřejmě, že je to nevýhoda. Ale když dokázali vyhrát u nás, proč by se to samé nemohlo podařit nám? Pokud chceme v play off uspět, musíme začít vítězit venku,“ zopakoval už poněkolikáté lodivod Šumperka a pokračoval: „Hrát se bude bez přestávky každý druhý den. Proto je zapotřebí co možná největší dávka rozumu. Nemůžeme se s nikým nahánět. Zvlášť ne s Hodonínem, který má k dispozici čtyři lajny a jeho hráči jsou na tom velmi dobře bruslařsky. Když vám s narůstající únavou nejdou nohy, tak vám nefunguje hlava, a naopak.“
Petrovi Gewiesemu, jenž od utkání na Valašsku laboruje s bolestivým zraněním v horní části těla, přibyli na marodce noví parťáci. Nemocného brankáře Reného Svobodu následoval o víkendu další obránce Jakub Ďurkáč. „Jsou to třísla. Vypadá to špatně,“ odhalil smutným hlasem Zavadil.


Foto: Petr Fišer

Bývalý kapitán Šumperka Jan Matějka odehrál v důvěrně známém prostředí velmi dobré utkání. Hodonín na Tyršově stadiónu výsledkově triumfoval poprvé v sezóně.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.