SPORT

Trenér Nového Malína truchlí, Marek Novák si zlomil nohu. Zvole touží po medailovém výsledku

1. dubna 2015, 13:00, Petr Fišer
Trenér Nového Malína truchlí, Marek Novák si zlomil nohu. Zvole touží po medailovém výsledku Nový Malín, Zvole - Blížící se odvety ještě ani nezačaly a na čele trenéra fotbalistů Nového Malína Miloslava Hamaly se objevily nové vrásky. V posledním přípravném utkání před jarním spuštěním I. B třídy přišel o důležitého středopolaře Marka Nováka. V duelu s Troubelicemi si způsobil ošklivou zlomeninu dolní končetiny.
 „S protihráčem se srazili nohama mimo chrániče. Bylo to nezaviněné a velmi smolné. Je to velká komplikace, na postu defenzivního záložníka je pro nás velmi důležitý. Bude nám chybět nejen na hřišti, ale i v kabině. Sádru mu sundají po osmi týdnech, pak se uvidí,“ vydechl ustaraně malínský kouč.
Novák vystřídal na marodce Jakuba Bauera, jenž se naopak po nepříjemném zranění na hřiště vrátil. Neokoukanými tvářemi jsou Bedřich Paštěka a Joanis Papadopulos. Prvně jmenovaný přeběhlík z Ostravska rozšíří možnosti ve středu pole, druhý bude krýt záda brankářské jedničce Davidovi Laščákovi, novopečenému tátovi.
Malín si v první polovině sezóny zajistil pomyslný titul okresních mistrů v nejnižší krajské soutěži. S mírnou ztrátou na vedoucí Vidnavu a druhou Žulovou si pronajal bronzový stupínek. A to i přesto, že se musel vypořádat se značným odlivem fotbalistů se zaječími úmysly. Palubu postupně opustilo devět „uprchlíků“. „V I. B třídě jsme poměrně dlouho. Asi by to chtělo změnu. Takže buď postoupit, nebo sestoupit,“ pousmál se Hamala. „Pomalu se to mění v určitý stereotyp. Hráči se v naší soutěži moc nemění, takže už dopředu víte, co můžete čekat od Javorníka, Bohdíkova a dalších soupeřů,“ dodal na vysvětlenou a pokračoval: „Naši kluci by o vyšší soutěž stáli. Na druhou stranu by byli nejradši, kdyby se nic nezměnilo. Myslím tím přístup a tréninkovou morálku. A bez větších obětí to samozřejmě nejde. V dnešní době je na úkor svého volného času ochoten udělat něco navíc jen málokdo. A rozhodně nejsme žádnou vyčnívající raritou. Až na pár výjimek to podobně funguje skoro všude. Každý si chce pouze zahrát a moc toho neřešit. Pokud jde o nás, rádi bychom navázali na povedený podzim a v tabulce byli co nejvýš. Ze všeho nejdůležitější je, aby nás fotbal bavil, měli jsme z něj radost, užili si srandu a neseděli doma. Takže taková vesnická klasika,“ zlehčoval Miloslav Hamala.

Parta ze Zvole chce medaili. Soutěž je hodně vyrovnaná, varuje vedoucí týmu Zdeněk Frank

Všem vypálili rybník. A to doslova. Kdyby se vsázelo na podzimní šampióny v béčkové skupině I. B třídy, na fotbalisty Zvole by se nejspíš vypsal ohromný kurz. A není divu. Vždyť v předešlé sezóně okupovali nejspodnější patra tabulky a museli těžce bojovat o záchranu.
Jako by ve zvolské kabině někdo mávnul kouzelným proutkem. Taková proměna se moc často nevidí. Svěřenci Petra Dvořáka, který je podle trenérské legendy Manchesteru United přezdíván klubovým Alexem Fergusonem, sázeli do týmové pece jedno křupavé vítězství za druhým. Překvapivou sbírkou se postarali o pořádný rozruch. „Na vydařený podzim bychom rádi navázali. Bodově i herně. Hlavně některé venkovní výkony byly velmi povedené, speciálně to platilo o Nových Sadech, Šumvaldu a Protivanovu. Kdyby se nám dobrou formu povedlo přenést i do domácích zápasů, bylo by to moc fajn,“ prohlásil vedoucí družstva Zdeněk Frank.
Ve Zvoli nechtějí propásnout příležitost. Do jarních odvet naskočí jako lídři průběžného pořadí. „Chceme skončit do třetího místa. Naše soutěž je hodně vyrovnaná, mezi první a osmou pozicí je rozdíl pouhých sedmi bodů. O to důležitější bude začátek. Je potřeba odstartovat co možná nejlépe,“ uvědomoval si Frank.
Zvolská skvadra nemínila usnout na vavřínech. Zimní přípravu zahájila už v polovině ledna. „I když ji jako vždycky komplikovaly pracovní směny a studia na vysoké škole, byla dobrá a dostatečně kvalitní. Sehráli jsme i pět přátelských zápasů, většinou s remízovým koncem. Bohužel jsme přišli o jednoho hráče, smolař Bača musel skončit s fotbalem ze zdravotních důvodů. Otazník visel i nad kapitánem a naším pilířem Nimerfrohem, který se zároveň věnuje i boxu a dojíždí k nám až ze Slovácka. Nakonec nám slíbil, že minimálně letošní sezónu dohraje,“ prozradil Frank a pokračoval: „V mužstvu zůstává Dittrich, jemuž se prodloužilo hostování. V hledáčku jsme měli dva fotbalisty z Olomoucka. Nakonec jsme ale od tohoto záměru upustili. Radši budeme do mužského celku zařazovat vlastní odchovance. Na jaře dostanou příležitost Paclík a Horák.“


Foto: Petr Fišer
Novomalínský kouč Miloslav Hamala v dobrém rozmaru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).